wtorek, 14 lipiec 2020 13:03

Wybieramy motyw przewodni wesela i pasujące zaproszenia ślubne

Tadamart - zaproszenia ślubne Tadamart - zaproszenia ślubne

Ślub i wesele to bardzo ważne wydarzenie nie tylko w życiu dwojga ludzi wchodzących na nową drogę życia, ale i dla całej rodziny. Dlatego warto postarać się, aby ten dzień był niezapomniany. Jedną z rzeczy, która pozwoli zapamiętać go na dłużej, jest wybranie motywu przewodniego na ślub i wesele.

Dlaczego dokładnie warto zdecydować się na taki krok? Czym się kierować przy jego wyborze oraz jak dobrać zaproszenia ślubne pasujące do konkretnego motywu?

Dlaczego warto wybrać motyw przewodni dla uroczystości ślubnych i wesela?

Wybieranie motywów przewodnich na wesele staje się coraz popularniejsze. Dzieje się przede wszystkim dlatego, że pozwala na stworzenie wydarzenia, które zapadnie weselnikom na długo w pamięci. Oryginalny pomysł na urozmaicenie ślubu oraz późniejszej zabawy z rodziną, pozwala też na pokazanie wielu pasji przyszłych małżonków. Wybór jednego motywu pozwala też na sprawniejsze zorganizowanie wszystkich elementów związanych z tym wyjątkowym dniem. Kiedy ustalisz, w jakim klimacie mają być dekoracje sali i inne elementy związane ze ślubem, będzie Ci o wiele łatwiej podjąć decyzje związane z ich wyborem. To przyśpieszy znacznie przygotowania do ślubu. Zmniejszy także stres z tym związany. Pod motyw przewodni możesz wybrać nie tylko dekoracje sali, ale także wygląd swojego ubioru na ten dzień, zaproszenia ślubne czy nawet menu w restauracji.

Czym kierować się przy wyborze motywu przewodniego na ten wyjątkowy dzień?

Tutaj teorii jest wiele. Niektórzy zalecają kierować się tym, jakie obecnie panują trendy ślubne. Wśród nich już od wielu sezonów króluje styl boho. Pozwala on bowiem na stworzenie niezwykle romantycznej scenerii. Niektóre osoby decydują się również na śluby w stylu rustykalnym, nawiązującym do natury. Obok nich bardzo popularne są nadal klasyczne aranżacje ślubne oraz te nawiązujące do współczesnego minimalizmu.

Jednak nie musisz koniecznie kierować się obecnymi trendami w modzie ślubnej. Mogą one stanowić dla Ciebie jedynie ciekawą inspirację, a cały motyw ślubu oprzyj o swoje zainteresowania. Dobrze, jeśli oboje małżonków ma wspólną pasję, którą może odzwierciedlić w aranżacji tego wyjątkowego dnia. Zwróć uwagę na to, że motywem przewodnim może być też konkretny przedmiot, do którego będą nawiązywać dekoracje lub Twój ulubiony kolor.

Jak dobrać zaproszenia ślubne do motywu przewodniego wesela?

Decydując się na motyw przewodni wesela, warto zadbać, aby każdy detal do niego pasował. Chodzi tutaj między innymi o zaproszenia ślubne czy winietki, które umieszczane są na stołach dla weselników. Dobierając zaproszenia, zwróć uwagę, by pasowały one do kolorystyki lub dekoracji przewodnich. Dobrym pomysłem jest to, aby na zaproszeniach pojawiły się kwiaty, które będą umieszczone również w wiązance ślubnej Panny Młodej lub pojawią się na sali jako ozdoba. Jeżeli interesują Cię tego rodzaju zaproszenia czy winietki, zajrzyj na stronę https://tadamart.pl/pl/zaproszenia-slubne/. Znajdziesz tam produkty z motywem roślinnym pasujące do różnych motywów ślubnych.