wtorek, 02 sierpień 2022 09:56

Wybieramy zaproszenia ślubne – ręcznie robione czy drukowane?

zaproszenia ślubne zaproszenia ślubne pixabay

Wybór idealnych zaproszeń ślubnych to nie lada wyzwanie. Sklepy oferują niesamowicie bogaty asortyment tego typu produktów, przez który można dostać zawrotów głowy.

Podoba nam się tak wiele różnych modeli, że finalnie sami nie wiemy, na czym nam zależy i czego chcemy. Jeśli jesteście właśnie na etapie podejmowania decyzji, jakie zaproszenia ślubne wybrać i czym kierować się podczas podejmowania tej decyzji, koniecznie czytajcie dalej. Podpowiemy Wam, czy ręcznie robione zaproszenia ślubne to dobry pomysł, a także kiedy lepszym wyborem będą zaproszenia drukowane. Wszystkich zainteresowanych weselną tematyką zapraszamy do dalszej lektury!

Zadbaj o spójność

Ślub i wesele to dla wielu ogromne, jak nie największe w życiu, wydarzenie. Przygotowujemy się do niego latami. Wybieramy suknię, orkiestrę, kwiaty, papeterię i również zaproszenia ślubne. Zależy nam na tym by każdy, nawet najmniejszy, element do siebie pasował. By było Wam łatwiej podejmować decyzje, także tę jakie zaproszenia na ślub wybrać, warto już na początku przygotowań określić, w jakim stylu planujecie urządzić to wydarzenie. Polecamy Wam wybrać motyw i kolor przewodni, a następnie trzymać się ich i powtarzać je na wszystkich, nawet drobnych elementach. Tym sposobem osiągniecie efekt spójnego i w pełni przemyślanego ślubu oraz wesela.

Dopasuj zaproszenia na ślub do charakteru imprezy weselnej

Jeżeli planujecie wesele w stylu boho / rustykalnym warto, aby na zaproszeniach ślubnych które wybierzecie, pojawiły się kolory ziemi, koronki, motywy kwiatowe, naturalne. Osoby urządzające ślub i wesele w stylu glamour powinny natomiast stawiać na eleganckie zaproszenia ze złotem, butelkową zielenią, bielą, czernią i kolorem bordo. Świetnie sprawdzą się w Waszym wypadku dodatki w postaci atłasowych wstążek oraz eleganckie laki do zaklejenia kopert z zaproszeniami ślubnymi.

Wesele tematyczne? To świetna okazja dla niecodziennych zaproszeń ślubnych

Coraz więcej osób decyduje się na organizację przyjęć weselnych z motywem, np. podróżniczym. Jeżeli Wy również kochacie podróżować, koniecznie zastanówcie się czy zaproszenia w kształcie paszportów na wesele nie będą w Waszym przypadku najlepszym wyborem. Naszym zdaniem to strzał w przysłowiową dziesiątkę! Takie zaproszenia wprowadzą gości w charakter imprezy, jeszcze przed jej rozpoczęciem i pomogą im nastawić się na to, co ich czeka podczas uroczystości oraz w trakcie zabawy.

Zaproszenia ślubne ręcznie robione – tak czy nie?

Zdecydowanie tak! Są bardzo personalne, wykonane z miłością i zaangażowaniem. Dodatkowo, ręcznie robione zaproszenia ślubne to efekt pracy oraz pasji artysty, któremu zlecacie ich wykonanie. Takie zaproszenia na ślub są tworzone specjalnie z myślą o Was. Jeżeli szukacie czegoś niecodziennego, czym zachwycicie swoich gości, koniecznie zdecydujcie się na takie rozwiązanie. Warto wspomnieć, że ręcznie robione zaproszenia na ślub to także piękna pamiątka weselna, do której Wasi goście będą mogli wracać po latach i przypominać sobie, jak dobrze się z Wami bawili.

Klasyczne zaproszenia na ślub – kiedy będą dobrym wyborem?

Klasyczne, drukowane zaproszenia na ślub to idealne rozwiązanie dla par z mniejszym budżetem na ślub i wesele. Są zdecydowanie tańsze niż te robione ręcznie. Jeśli więc nie możecie sobie pozwolić na inwestycję w zaproszenia robione przez artystów zajmujących się rękodziełem, takie zaproszenia będą w Waszym wypadku najlepszym wyborem. Są równie eleganckie i z pewności wybierzecie takie, które będą się idealnie komponowały z motywem Waszej imprezy.