czwartek, 29 kwiecień 2021 12:53

Yerba mate coraz popularniejsza. Zdrowa alternatywa do kawy robi furorę również w Polsce!

yerba mate sklep MateMundo.pl yerba mate sklep MateMundo.pl pixabay

Do niedawna pozostawała praktycznie nieznana, dziś sięga po nią coraz więcej ludzi. W ostatnich latach również Polacy docenili jej smak i cenne właściwości.

Yerba mate, bo o niej mowa, bywa nazywana zdrową alternatywą dla kawy. Co sprawia, że południowoamerykański napar wciąż zdobywa kolejnych miłośników? Przyglądamy się temu w najświeższym wpisie na naszej stronie!

Fenomen yerba mate. Od południowoamerykańskich tropików aż po rodzime okolice.

Yerba mate to wywodzący się z Ameryki Południowej pobudzający napar na bazie liści ostrokrzewu paragwajskiego. Roślina cechuje się dużą zawartością kofeiny i cennych dla zdrowia związków. Naturalnym obszarem występowania ostrokrzewu są subtropikalne tereny na pograniczu Paragwaju, Brazylii i Argentyny. To właśnie w tych krajach yerba cieszy się szczególną popularnością i jest wybierana chętniej od kawy. Choć Latynosi cenią ją od wieków, dopiero w ostatnich latach zaczęła zdobywać uznanie w innych zakątkach globu. Jak donoszą właściciele yerba mate sklep MateMundo.pl, Polacy również coraz chętniej zamiast kawy sięgają właśnie po mate. Już teraz należymy do europejskiej czołówki jeśli chodzi o jej spożycie! 

Więcej niż pobudzenie. Yerba mate i jej cenne właściwości.

Wysoka zawartość kofeiny to zdecydowanie najszerzej kojarzony atut yerba mate. Jest ich jednak znacznie więcej! Za sprawą dużej zawartości antyoksydantów, regularne picie naparu przekłada się na wzmocnienie układu odpornościowego i spowolnienie starzenia komórek. Uwagę zwraca też bogactwo cennych mikroelementów. Yerba mate zawiera witaminy z grupy B, C i E oraz m.in. magnez, żelazo, krzem, cynk i wapń. Napar wykazuje też działanie, które docenią osoby walczące z otyłością. Jak dowodzą naukowcy, yerba mate stymuluje metabolizm i wspomaga bardziej efektywne trawienie tłuszczów. Nie bez powodu często bywa ona składnikiem różnego rodzaju diet odchudzających i suplementów. Niezależnie, które z właściwości yerby najlepiej odpowiadają Waszym potrzebom, koniecznie musicie się na nią skusić! W kolejnej części tekstu wyjaśniamy, gdzie można ją kupić i jak się do tego przygotować.

Spróbuj yerba mate i poczuj moc naturalnego pobudzenia!

Najbardziej atrakcyjne ceny i szeroki wybór zróżnicowanych produktów znajdziemy w sklepach internetowych. Wśród nich zdecydowanie najlepszą ofertą wyróżnia się wspomniane wcześniej MateMundo. Nowicjuszom polecamy specjalne zestawy dla początkujących. Znajdziemy w nich yerba mate oraz akcesoria niezbędne by bez przeszkód rozpocząć przygodę z naparem. Do wielu z nich dołączone są próbki produktów marki Yaguar. Jej świeży, łagodny smak i obecność owoców oraz ziół sprawiają, że pierwszy kontakt z naparem będzie prawdziwą przyjemnością!