sobota, 30 kwiecień 2022 14:01

Zabiegi z kwasem hialuronowym – dlaczego warto spróbować?

kwas hialuronowy kwas hialuronowy pixabay

Kwas hialuronowy to doskonały wypełniacz, który potrafi sprawić, że będziemy wyglądać o kilka lat młodziej. Skóra stanie się lepiej nawilżona, będzie gładka i jędrna.

Kiedy zauważysz pierwsze oznaki starzenia, warto wybrać się na zabieg do gabinetu medycyny estetycznej. Przekonaj się, że ten wypełniacz to doskonałe rozwiązanie na piękny i młody wygląd!

Dlaczego warto stosować wypełniacze?

Skóra na skutek naturalnych procesów starzenia staje się bardziej sucha, wiotka, zaczyna opadać i pojawiają się na niej pierwsze zmarszczki. Nie musimy się z tym godzić! Jeśli postępujące zmiany na skórze sprawiają, że czujesz się źle w swoim wyglądzie, pomyśl o zabiegu z kwasem hialuronowym. Wypełniacz ten nie tylko poprawi kondycję i elastyczność skóry, ale również pozwoli wymodelować twarz. Efekt korekcji będzie natychmiastowy, natomiast poprawa kondycji skóry będzie postępować z czasem – sama zobaczysz, że było warto!

Kwas hialuronowy – zastosowanie

Iniekcje z kwasu hialuronowego można stosować przy wielu różnych problemach estetycznych. Wypełniacz ten będzie zatem doskonale działał w celu zniwelowania i wygładzenia zmarszczek, pomoże zmniejszyć widoczność bruzd i blizn na skórze. W związku z tym, iż kwas hialuronowy ma zdolność wiązania w skórze wody, będzie sprawiał, że skóra będzie nawilżona, elastyczna i jędrna – ogólnie poprawi się jej kondycja. Jest to wypełniacz, który stosuje się równocześnie w celu modelowania twarzy – skoryguje policzki, brodę, skronie, wymodeluje owal twarzy, ale także pozwoli pięknie wypełnić usta. Kwas hialuronowy można stosować zarówno na twarz, jak i na szyję oraz dekolt – dzięki temu efekty odmładzania będą równomierne.

Czy kwas hialuronowy się wchłania?

Tak! Jest to substancja, która na skutek naturalnych procesów, zostaje wchłonięta przez organizm. Efekty zabiegów z wykorzystaniem tego wypełniacza są zatem czasowe, w zależności od pacjenta będą utrzymywać się od 6 do 24 miesięcy. Dla wielu osób jest to duży plus. Nie trzeba się zatem obawiać, że efekty zabiegu, gdy nie do końca nam odpowiadają, będą na stałe. Z drugiej strony zawsze można np. pogłębić efekt zabiegu – dodać więcej objętości. Należy również podkreślić, że jest to bezpieczny wypełniacz. Kwas hialuronowy występuje naturalnie w organizmie – jest on jednym ze składników budulcowych np. oczu, stawów, skóry, tkanki łącznej.

Zalecenia po zabiegu

Po wielu zabiegach z zakresu medycyny estetycznej, należy przestrzegać pewnych zaleceń od lekarza. Nie są one bardzo uciążliwe i nie trwają długo, ale aby efekty były trwałe, należy podejść do tych wskazań ze starannością. Przez ok. 2-3 dni należy unikać sauny, opalania, gorących kąpieli i ogólnie wahań temperatury. Powinno się także zrezygnować z palenia papierosów i picia alkoholu, a przez ok. 7 dni nie powinno się uprawiać wzmożonego wysiłku fizycznego. Należy także uważać, aby nie uciskać miejsc wkłucia (np. nie wolno spać na twarzy). Natomiast warto pić duże ilości wody. Przestrzegając tych wszystkich zaleceń efekty zabiegu będą olśniewające.

Źródło: https://www.teoxane.pl/