wtorek, 09 luty 2021 12:09

Zdrowa dieta – co to oznacza?

catering dietetyczny catering dietetyczny

Coraz więcej mówi się o zdrowym odżywianiu w kontekście tego, że społeczeństwo robi się coraz bardziej otyłe.

Pojawiają się też choroby, na rozwój których może mieć wpływ nieodpowiednia dieta. Dlatego warto zastanowić się, czym właściwie jest zdrowa dieta i w jaki sposób ułatwić sobie jej przestrzeganie?

Jaka dieta jest najzdrowsza?

W pierwszej kolejności warto zastanowić się nad tym, czym właściwie jest zdrowa dieta. W gąszczu informacji można się zgubić, tym bardziej, że cały czas pojawiają się nowe diety „cud”. Jednak od takich należy trzymać się z daleka. Przygotowując swój jadłospis, warto kierować się wytycznymi zawartymi w piramidzie żywienia. Informuje ona, że zdrowa dieta powinna być przede wszystkim odpowiednio zbilansowana i dostarczać wszelkich potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania składników odżywczych. Wyjątkiem są osoby, które mają nietolerancje lub alergie pokarmowe, a także nie mogą spożywać określonych składników ze względu na swoje choroby. Jednak te składniki dostarczane przez te produkty powinny być dostarczone wraz z innymi, o co powinien zadbać dietetyk układający specjalistyczny jadłospis.

Catering dietetyczny jako sposób na zdrowe odżywianie

Kiedy już zostanie podjęta decyzja o zmianie nawyków żywieniowych, wiele osób jest narażonych na różnego rodzaju przeszkody w utrzymaniu swoich postanowień. Jedną z nich jest brak czasu na codzienne przygotowywanie zdrowych i zbilansowanych posiłków. Pomocny może okazać się tutaj catering dietetyczny. Usługa ta polega na zamówieniu jedzenia na cały dzień. Zazwyczaj jest to pięć pełnowartościowych posiłków. W zależności od podpisanej umowy mogą to być posiłki na cały tydzień lub np. dostarczane od poniedziałku do piątku. Osoba decydująca się a takie rozwiązanie nie musi martwić się o to, czy zdąży przygotować dla siebie obiad lub kolację. Jedzenie jest dostarczane pod wskazany w umowie adres i może uwzględniać indywidualne potrzeby klienta. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, które mają nietolerancje lub alergie pokarmowe