sobota, 16 maj 2020 14:14

Czy bezpłatne sieci VPN są niezawodne?

instalacja bezpłatnego VPN instalacja bezpłatnego VPN

VPN (Virtual Private Networks), czyli wirtualne sieci prywatne, to programy, które instaluje się w dowolnym urządzeniu posiadającym połączenie z Internetem w celu zapewnienia bezpiecznej nawigacji po wszystkich zagrożeniach, jakie można znaleźć w sieci.

 

Szacuje się, że około jedna piąta użytkowników Internetu kiedykolwiek korzystała z VPN, z różnych powodów. Ogólnie rzecz biorąc, są one bardziej powszechne wśród młodszej populacji, chociaż statystyki rosną wraz z poprawą poziomu wykształcenia użytkowników.

Następnie krótko przeanalizujemy wykorzystanie VPN-ów i zgodnie z tym zbadamy plusy i minusy korzystania z bezpłatnej usługi. 

Zastosowanie VPN

Według większości statystyk i badań rynkowych, z którymi mieliśmy okazję się zapoznać, głównym powodem instalacji VPN jest odblokowanie treści multimedialnych. Wirtualne platformy treści, takie jak Netflix, są główną przyczyną, dla której użytkownicy instalują tego typu oprogramowanie na swoich urządzeniach, pomimo ciągłych wysiłków, aby tego uniknąć.

W rzeczywistości firma ta rozpoczęła bezowocną krucjatę mającą na celu uniemożliwienie korzystania z VPN przez swoich klientów, zmuszając programistów do znalezienia nowych sposobów na uniknięcie wykrycia i wywołania nowej rewolucji technologicznej w świecie prywatności online.

Korzystanie z VPN nie ogranicza się jednak do odblokowywania treści. Bezpieczeństwo, które powinno być najwyższym priorytetem, znajduje się niestety na samym dole listy. 

Jednym z głównych powodów jest korzystanie z serwisów społecznościowych, stron internetowych i nowych usług internetowych w ogóle. 

Innymi głównymi przyczynami korzystania z VPN są cenzura oraz prześladowania sądowe lub polityczne. Chociaż czynnik ten nie jest obecny w wielu częściach świata, niestety miliony ludzi muszą ukrywać swoją tożsamość, aby wyrazić siebie lub uzyskać informacje w krajach, w których nie ma całkowitej swobody wypowiedzi. 

Ponadto wielu użytkowników korzysta z wirtualnych sieci prywatnych, aby pobierać torrenty lub wszelkiego rodzaju usługi P2P, komunikować się z krewnymi i bliskimi za granicą lub korzystać z agencji informacyjnych w innych krajach.

Wykorzystanie sieci VPN w urządzeniach mobilnych wzrosło w ostatnich latach wykładniczo, odpowiadając na oczywistą potrzebę, ponieważ coraz częściej korzystamy ze smartfonów i tabletów, wprowadzając dużą ilość poufnych informacji.

Fałszywe obietnice wolnego VPN

Czytając o niebezpieczeństwach związanych z niezabezpieczonym przeglądaniem stron internetowych i wielokrotnym korzystaniem z VPN, jak również z usług proxy, nie ma wątpliwości, że wiele osób może być skłonnych do korzystania z tych usług za darmo. 

Wśród priorytetów wielu internautów poszukujących VPN, oszczędności i ekonomia są często ważniejsze od innych, takich jak możliwość personalizacji, systemy szyfrowania, dostępne języki czy obsługa klienta.

Ale prawda jest taka, że zwracanie uwagi na aspekt gospodarczy bardziej niż na te inne aspekty, o których wspomnieliśmy, jest bardzo częstym błędem, który może kosztować bardzo dużo w dłuższej perspektywie. W rzeczywistości, poniżej zobaczymy dlaczego instalacja bezpłatnego VPN może być sprzeczna z głównymi celami wirtualnej sieci prywatnej.

Najlepsze usługi VPN premium wyróżniają się między innymi zdolnością do ochrony i ukrywania przeglądania stron bez konieczności prowadzenia ewidencji aktywności w sieci. W rzeczywistości wielu z nich twierdzi, że nawet nie monitoruje korzystania z własnego oprogramowania przez swoich klientów, prawidłowo reklamując je jako zaletę.

Dlatego najbardziej niezawodne VPN to te, które nie posiadają maksymalnej dopuszczalnej liczby urządzeń. Jest to dokładne przeciwieństwo tego, co robią wolne VPN-y. Wiadomo i łatwo jest zweryfikować na podstawie ilości reklamacji, które otrzymują rok po roku, że tego typu firmy szczegółowo kontrolują to, co robią użytkownicy, którzy instalują swoje programy.

Najgorsze jest jednak nie to, że przechowują i gromadzą informacje, ale to, co robią z tymi danymi: sprzedają je oferentowi oferującemu najwyższą cenę lub zezwalają zainteresowanym stronom trzecim na wykorzystanie ich do celów komercyjnych.

Ponadto, ponieważ są one wolne, inwestycje w nowe technologie są często bardzo niskie i niewystarczające, co czyni je łatwymi celami i podatnymi na ataki hakerów, którzy mogą łatwo naruszyć ich obronę, nawet jeśli te wolne VPN nie mają złych intencji.

Portal technologiczny - https://alpari.net.pl

Twój lifestyle

Sweter z odkrytym ramieniem - czy to modny wybór na zimę?

Sweter z odkrytym ramieniem - czy to modny wybór na zimę?

Wraz z nadejściem chłodniejszych dni coraz chętniej sięgamy po swetry. Grube swetry zapewniają ciepło. Zakładając je nie trzeba rezygnować z czytaj dalej
Agencja marketingowa - klucz do sukcesu nowoczesnego biznesu

Agencja marketingowa - klucz do sukcesu nowoczesnego biznesu

W dzisiejszym świecie, gdzie konkurencja biznesowa jest zacięta, a konsumentów zasypuje się niezliczoną ilością informacji, rola agencji marketingowej staje się czytaj dalej
Mistyka śmierci w cieniu wiary - religijne oblicza polskich pogrzebów

Mistyka śmierci w cieniu wiary - religijne oblicza polskich pogrzebów

W Polsce, gdzie religia od wieków splata się z codziennością, śmierć i obrzędy z nią związane ukształtowały się pod jej czytaj dalej
Jak terapia może pomóc w radzeniu sobie z lękiem i depresją

Jak terapia może pomóc w radzeniu sobie z lękiem i depresją

Lęk i depresja to dwie z najczęściej występujących form zaburzeń psychicznych, które dotykają milionów ludzi na całym świecie. Te dwie czytaj dalej
Jak zdrowe odżywianie wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie

Jak zdrowe odżywianie wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie

Zdrowe odżywianie jest fundamentem dobrego zdrowia i samopoczucia. W dzisiejszym tempie życia, gdzie przetworzone i szybkie posiłki stały się normą, czytaj dalej
Poszukiwanie prawdziwej miłość - rytuały miłosne jako klucz do sukcesu

Poszukiwanie prawdziwej miłość - rytuały miłosne jako klucz do sukcesu

Poszukiwanie prawdziwej miłości bywa czasochłonne i nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty. W dzisiejszym świecie, gdzie panuje codzienny pośpiech, stres, a czytaj dalej
  • 1