czwartek, 13 luty 2020 11:15

Czy warto zatrudnić konsultanta ślubnego?

Konsultant ślubny Konsultant ślubny

Ślub i wesele to jedne z najważniejszych wydarzeń w życiu, a przynajmniej takich, co do których ma się bardzo wysokie oczekiwania. Idealnie zorganizowana impreza zapewni niezapomniane wspomnienia, ale każda wtopa - pozostanie w pamięci jeszcze dłużej.

Dlatego coraz więcej osób uznaje, że wedding planner, czyli konsultant ślubny to ktoś niezbędny do tego, by mieć pewność, że ślub będzie dokładnie taki, jak się wymarzyło.

Zalety wedding plannera

Znają się na rzeczy. Gdy robi się coś po raz pierwszy (a znaczna część osób biorących ślub jest świeżynkami w tej dziedzinie) łatwo o tym, by zapomnieć o jakimś istotnym elemencie. Wedding planner ma w małym palcu wszystkie rzeczy, o których należy pamiętać.

Znają rynek. Planiści są darem niebios, jeśli urządzasz wesele w mieście, w którym nie mieszkasz. Jednak nawet jeśli impreza odbywa się w miejscu zamieszkania, przeciętny człowiek nie ma sprawdzonych wszystkich usługodawców, którzy są potrzebni przy organizowaniu wesela: florystów, fotografów, wizażystów, DJ-a. Znalezienie idealnego fotografa to dla wedding plannera kwestia jednego telefonu, a nie tygodnie poszukiwań i analizowania opinii.

Ilość spraw do załatwienia w przypadku organizowania ślubu jest ogromna i wymaga wielu kontaktów z dostawcami i usługodawcami.. Ciężko to połączyć z np. codzienną pracą. Konsultant ślubny ma czas na dłuższe rozmowy z usługodawcami i pozostanie z nimi w ciągłym kontakcie. Rozwiązują problemy. Jeśli coś pójdzie nie tak (a niestety to, że coś pójdzie nie tak, jest prawie gwarantowane), wedding planner jest na miejscu po to, by jak najszybciej znaleźć rozwiązanie.

Wady Wedding Plannera

Nie jest jednak tak, że zatrudnienie konsultanta ślubnego nie ma żadnych wad. Oto one:

Utrata kontroli. Ślub to bardzo ważne wydarzenie i wiele osób ma problem, z tym że nie trzymają ręki na pulsie i nie wpływają na każdy szczegół tego wielkiego wydarzenia. Rzeczywiście, korzystając z usług wedding planera trzeba zaufać drugiej osobie. Warto w związku z tym upewnić się, że konsultant ślubny rozumie nas doskonale, a jeszcze lepiej — ma podobny gust i styl działania.

To dodatkowy koszt. Z jednej strony zatrudnienie wedding plannera może wiązać się z oszczędnościami — są w stanie wynegocjować lepsze stawki u stałych usługodawców, z którymi pracują. Jednak oczywiście nie są także instytucją charytatywną. W przypadku napiętego budżetu może się okazać, że wynagrodzenie wedding plannera jest znaczącym jego elementem.

Może prowadzić do nadmiaru. Wedding planner może zaproponować usługi, o których samemu nawet by się nie pomyślało. Z jednej strony — dobrze, jednak czasami, mniej znaczy więcej — dodatkowe usługi to oczywiście dodatkowy koszt, ale czasami z perspektywy czasu może się okazać, że były one zbyteczne.

Artykuł opracowano z pomocą Passion for Wedding.

Twój lifestyle

Czy żarówki LED się opłacają?

Czy żarówki LED się opłacają?

Często omawianym tematem jest oszczędzanie na wydatkach związanych z utrzymaniem domu. czytaj dalej
Najmodniejsze prezenty na dzień dziecka

Najmodniejsze prezenty na dzień dziecka

1 czerwca to data, na którą z radością i zniecierpliwieniem czekają wszystkie dzieci. Wielu rodziców już w maju zaczyna zastanawiać czytaj dalej
Garderoba - praktyczne porady, które pozwolą nam lepiej o nią zadbać

Garderoba - praktyczne porady, które pozwolą nam lepiej o nią zadbać

Ponieważ w sieci ogłasza się wielu rękodzielników, zdarzają się wśród nich także amatorzy, których produkty nie zawsze mają ‘to coś’. czytaj dalej
Czy bezpłatne sieci VPN są niezawodne?

Czy bezpłatne sieci VPN są niezawodne?

VPN (Virtual Private Networks), czyli wirtualne sieci prywatne, to programy, które instaluje się w dowolnym urządzeniu posiadającym połączenie z Internetem czytaj dalej
Jak Polacy radzą sobie z życiem intymnym?

Jak Polacy radzą sobie z życiem intymnym?

Chyba zgodzicie się ze mną, że życie intymne odgrywa znaczącą rolę w naszej egzystencji. Jak Polacy radzą sobie z życiem czytaj dalej
Kompaktowe ekspresy do kawy – 3 fakty, które warto o nich wiedzieć

Kompaktowe ekspresy do kawy – 3 fakty, które warto o nich wiedzieć

Ekspres to urządzenie które coraz częściej pojawia się w naszych kuchniach, nawet tych najmniejszych. Jest on niezwykle przydatny, zwłaszcza kiedy czytaj dalej
  • 1