środa, 30 październik 2019 09:36

Jak zacząć uczyć angielskiego przez Skype?

Nauka języka przez Skype Nauka języka przez Skype

Coraz więcej osób decyduje się zostać nauczycielem angielskiego przez Skype. Jeśli zdecydujesz się w ten sposób zarabiać, koniecznie przeczytaj czym powinieneś dysponować i jak zorganizować sobie pracę.

Jakie kwalifikacje musisz posiadać, by uczyć angielskiego przez Skype?

Aby uczyć języka angielskiego przez Skype, Twój poziom językowy musi być bardzo zaawansowany. Dobrze jeśli przez pewien czas mieszkałeś w krajach takich jak stany Zjednoczone, Anglia, Australia. Na pewno mając angielski codziennie w użyciu nauczyłeś się go lepiej niż na wszystkich kursach czy studiach. Jednak oprócz umiejętności konwersacji, musisz doskonale znać gramatykę języka angielskiego. 

Aby uczyć angielskiego przez Skype wcale nie musisz mieć ukończonych kursów pedagogicznych, jednak mile widziane jest abyś miał przynajmniej studia II stopnia i certyfikat TEFL. Certyfikat ten jest wymagany przez agencje internetowe, dzięki niemu zyskujesz umiejętności nauczania gramatyki i słówek języka angielskiego. 

Doświadczenie jest na tyle ważne, że jeśli go nie posiadasz trudno będzi Ci uczyć języka obcego. Zacznij od nauczania w Twoim mieście albo nauczania uchodźców i imigrantów, możesz to robić w formie wolontariatu. 

Czego potrzebujesz, aby uczyć angielskiego przez Skype?

Przede wszystkim musisz mieć internet. Bez tego nic nie wskórasz. Niewątpliwym plusem  nauczania angielskiego jest możliwość podróżowania. Tylko pamiętaj, że nie we wszystkich krajach internet dobrze działa. Przy samych lekcjach przez Skype nie musi on być bardzo szybki, jeśli jednak uczysz przez specjalną platformę lub jesteś zatrudniony przez szkołę językową, źle działające łącze może być utrudnieniem. 

Ucząc angielskiego przez Skype musisz wykazać się dużą dyspozycyjnością. Pracować możesz wieczorami lub w weekendy - wszystko zależeć będzie od tego jakim czasem dysponują klienci. 

Podstawą dobrego nauczania jest miejsce pracy. Wybierz cichy i spokojny pokój. W czasie prowadzenie zajęć nic nie powinno rozpraszać ani Ciebie, ani ucznia. Jeśli często podróżujesz, upewnij się, że Twój hotelowy pokój jest naprawdę zacisznym miejscem. 

Pamiętaj, że aby uczyć angielskiego przez Skype, musisz mieć umiejętność łatwego nawiązywania znajomości. Twój uczeń po 10 minutach prowadzonej lekcji, powinien już być Twoim dobrym znajomym.  Dzięki takiemu podejściu Twoi uczniowie będą szybciej przyswajali wiedzę. 

Jeśli uczysz w szkole językowej nie musisz się obawiać odprowadzania podatków, jeśli jednak działasz na własną rękę, dowiedz się czy musisz założyć działalność gospodarczą by nauczać. 

Jak dobrze prowadzić lekcje angielskiego przez Skype?

Wiesz już, że podstawą prowadzenia lekcji języka angielskiego przez Skype jest dobre łącze internetowe. To jednak nie wszystko. Musisz też posiadać odpowiedni sprzęt. Lepiej więc zanim podejmiesz decyzję o nauczaniu, spraw sobie dobrej klasy komputer. Oczywiście nie chodzi tu o sprzęt z najwyższej półki cenowej, ale o dobrze wyposażony laptop. 

Narzędziem, które może Ci się bardzo przydać jest Dysk Google. To tam możesz tworzyć dla swojego ucznia ćwiczenia i mu je udostępniać. Od strony klienta też jest to bardzo dobre rozwiązanie - może wykonywać zlecone zadania i udostępniać je nauczycielowi. Mało tego, dzięki Dyskowi Google Ty i Twój uczeń możecie równocześnie pracować nad tym samym tekstem. 

Kiedy przygotowujesz lekcje angielskiego przez Skype, korzystaj z zasobów internetu. Znajdziesz tam mnóstwo ciekawych ćwiczeń i zadań interaktywnych oraz sporo interesujących filmików na You Tube. Pamiętaj, aby Twoje lekcje nie były nudne. Dobrym sposobem planowania ich jest przesłanie uczniowi dzień wcześniej kart pracy. Dzięki temu przypomni on sobie materiał z poprzedniej lekcji i przygotuje się do zajęć. Tobie też pomoże to lepiej zaplanować uczenie. 

Czytany 340 razy

Twój lifestyle

Kosmetyka - najpopularniejsze zabiegi

Kosmetyka - najpopularniejsze zabiegi

Kosmetyka to cały szereg zabiegów i rytuałów służących do pielęgnacji i upiększania ciała. Renomowane salony piękności bazują jedynie na sprawdzonych czytaj dalej
Czego nie może zabraknąć w pokoju dziecka?

Czego nie może zabraknąć w pokoju dziecka?

Pokój dziecka to jego królestwo – warto urządzić go tak, aby maluch chętnie spędzał w nim czas, a także czuł czytaj dalej
Polska kopalnią tanecznych talentów

Polska kopalnią tanecznych talentów

Bez dwóch zdań Polska posiada jednych z najbardziej utalentowanych tancerzy na świecie. Każdego roku polscy tancerze stają się laureatami wielu czytaj dalej
Minimalizm i klimat, czyli czas na nowoczesne kominki!

Minimalizm i klimat, czyli czas na nowoczesne kominki!

Minęły już czasy, w których marzeniem większości ludzi mieszkających w miastach były pełne przepychu i zdobień kominki, które mogły zachwycać czytaj dalej
Kanał Ostródzko-Elbląski - niesamowita podróż przez pochylnie i śluzy

Kanał Ostródzko-Elbląski - niesamowita podróż przez pochylnie i śluzy

Kanał Ostródzko-Elbląski jest żeglownym szlakiem wodnym. Znajduje się on w województwie warmińsko-mazurskim. Szlak obejmuje liczne fragmenty lasów chronionych, zespołów leśnych, czytaj dalej
Jakie wnętrza były modne w 2019 roku?

Jakie wnętrza były modne w 2019 roku?

Śledzenie aktualności dotyczących branży wnętrzarskiej do doskonała okazja do znalezienia nowych sposobów na upiększenie własnego mieszkania. Wiele z nich polega czytaj dalej
  • 1