środa, 30 październik 2019 09:36

Jak zacząć uczyć angielskiego przez Skype?

Nauka języka przez Skype Nauka języka przez Skype

Coraz więcej osób decyduje się zostać nauczycielem angielskiego przez Skype. Jeśli zdecydujesz się w ten sposób zarabiać, koniecznie przeczytaj czym powinieneś dysponować i jak zorganizować sobie pracę.

Jakie kwalifikacje musisz posiadać, by uczyć angielskiego przez Skype?

Aby uczyć języka angielskiego przez Skype, Twój poziom językowy musi być bardzo zaawansowany. Dobrze jeśli przez pewien czas mieszkałeś w krajach takich jak stany Zjednoczone, Anglia, Australia. Na pewno mając angielski codziennie w użyciu nauczyłeś się go lepiej niż na wszystkich kursach czy studiach. Jednak oprócz umiejętności konwersacji, musisz doskonale znać gramatykę języka angielskiego. 

Aby uczyć angielskiego przez Skype wcale nie musisz mieć ukończonych kursów pedagogicznych, jednak mile widziane jest abyś miał przynajmniej studia II stopnia i certyfikat TEFL. Certyfikat ten jest wymagany przez agencje internetowe, dzięki niemu zyskujesz umiejętności nauczania gramatyki i słówek języka angielskiego. 

Doświadczenie jest na tyle ważne, że jeśli go nie posiadasz trudno będzi Ci uczyć języka obcego. Zacznij od nauczania w Twoim mieście albo nauczania uchodźców i imigrantów, możesz to robić w formie wolontariatu. 

Czego potrzebujesz, aby uczyć angielskiego przez Skype?

Przede wszystkim musisz mieć internet. Bez tego nic nie wskórasz. Niewątpliwym plusem  nauczania angielskiego jest możliwość podróżowania. Tylko pamiętaj, że nie we wszystkich krajach internet dobrze działa. Przy samych lekcjach przez Skype nie musi on być bardzo szybki, jeśli jednak uczysz przez specjalną platformę lub jesteś zatrudniony przez szkołę językową, źle działające łącze może być utrudnieniem. 

Ucząc angielskiego przez Skype musisz wykazać się dużą dyspozycyjnością. Pracować możesz wieczorami lub w weekendy - wszystko zależeć będzie od tego jakim czasem dysponują klienci. 

Podstawą dobrego nauczania jest miejsce pracy. Wybierz cichy i spokojny pokój. W czasie prowadzenie zajęć nic nie powinno rozpraszać ani Ciebie, ani ucznia. Jeśli często podróżujesz, upewnij się, że Twój hotelowy pokój jest naprawdę zacisznym miejscem. 

Pamiętaj, że aby uczyć angielskiego przez Skype, musisz mieć umiejętność łatwego nawiązywania znajomości. Twój uczeń po 10 minutach prowadzonej lekcji, powinien już być Twoim dobrym znajomym.  Dzięki takiemu podejściu Twoi uczniowie będą szybciej przyswajali wiedzę. 

Jeśli uczysz w szkole językowej nie musisz się obawiać odprowadzania podatków, jeśli jednak działasz na własną rękę, dowiedz się czy musisz założyć działalność gospodarczą by nauczać. 

Jak dobrze prowadzić lekcje angielskiego przez Skype?

Wiesz już, że podstawą prowadzenia lekcji języka angielskiego przez Skype jest dobre łącze internetowe. To jednak nie wszystko. Musisz też posiadać odpowiedni sprzęt. Lepiej więc zanim podejmiesz decyzję o nauczaniu, spraw sobie dobrej klasy komputer. Oczywiście nie chodzi tu o sprzęt z najwyższej półki cenowej, ale o dobrze wyposażony laptop. 

Narzędziem, które może Ci się bardzo przydać jest Dysk Google. To tam możesz tworzyć dla swojego ucznia ćwiczenia i mu je udostępniać. Od strony klienta też jest to bardzo dobre rozwiązanie - może wykonywać zlecone zadania i udostępniać je nauczycielowi. Mało tego, dzięki Dyskowi Google Ty i Twój uczeń możecie równocześnie pracować nad tym samym tekstem. 

Kiedy przygotowujesz lekcje angielskiego przez Skype, korzystaj z zasobów internetu. Znajdziesz tam mnóstwo ciekawych ćwiczeń i zadań interaktywnych oraz sporo interesujących filmików na You Tube. Pamiętaj, aby Twoje lekcje nie były nudne. Dobrym sposobem planowania ich jest przesłanie uczniowi dzień wcześniej kart pracy. Dzięki temu przypomni on sobie materiał z poprzedniej lekcji i przygotuje się do zajęć. Tobie też pomoże to lepiej zaplanować uczenie. 

Twój lifestyle

Czy żarówki LED się opłacają?

Czy żarówki LED się opłacają?

Często omawianym tematem jest oszczędzanie na wydatkach związanych z utrzymaniem domu. czytaj dalej
Najmodniejsze prezenty na dzień dziecka

Najmodniejsze prezenty na dzień dziecka

1 czerwca to data, na którą z radością i zniecierpliwieniem czekają wszystkie dzieci. Wielu rodziców już w maju zaczyna zastanawiać czytaj dalej
Garderoba - praktyczne porady, które pozwolą nam lepiej o nią zadbać

Garderoba - praktyczne porady, które pozwolą nam lepiej o nią zadbać

Ponieważ w sieci ogłasza się wielu rękodzielników, zdarzają się wśród nich także amatorzy, których produkty nie zawsze mają ‘to coś’. czytaj dalej
Czy bezpłatne sieci VPN są niezawodne?

Czy bezpłatne sieci VPN są niezawodne?

VPN (Virtual Private Networks), czyli wirtualne sieci prywatne, to programy, które instaluje się w dowolnym urządzeniu posiadającym połączenie z Internetem czytaj dalej
Jak Polacy radzą sobie z życiem intymnym?

Jak Polacy radzą sobie z życiem intymnym?

Chyba zgodzicie się ze mną, że życie intymne odgrywa znaczącą rolę w naszej egzystencji. Jak Polacy radzą sobie z życiem czytaj dalej
Kompaktowe ekspresy do kawy – 3 fakty, które warto o nich wiedzieć

Kompaktowe ekspresy do kawy – 3 fakty, które warto o nich wiedzieć

Ekspres to urządzenie które coraz częściej pojawia się w naszych kuchniach, nawet tych najmniejszych. Jest on niezwykle przydatny, zwłaszcza kiedy czytaj dalej
  • 1