czwartek, 23 czerwiec 2016 11:53

Jak zmyć hybrydę?

Wiele kobiet, które kusi wizja nienagannego manicure przez 3 tygodnie zastanawia się, czy w domu można samodzielnie ściągnąć hybrydę z paznokci. W końcu każda z warstw jest utwardzana lampą UV. Usuwanie hybrydy jest jednak bardzo proste. W całym manicure hybrydowym jest to najmniej skomplikowana czynność, każda z nas może ją wykonać sama w domu.

Manicure hybrydowy podbił serca tysięcy kobiet, które uwielbiają zadbane dłonie i paznokcie i cieszyć się nienagannie wyglądającym manicure bez względu na wykonywane czynności domowe, uprawiane sporty czy inne hobby. Pełen połysku lakier hybrydowy utrzymuje się bez uszkodzeń i odprysków nawet do 21 dni. Po tym czasie trzeba go ściągnąć. Najczęściej zabieg ten wykonuje kosmetyczka przed wykonaniem kolejnej hybrydy. Należy jednak wiedzieć, aby usunąć lakier hybrydowy niekoniecznie trzeba fatygować się do salonu kosmetycznego. Hybrydę można szybko i prosto usunąć samodzielnie w domu.

Czym zmywać lakier hybrydowy?
Do zdjęcia hybrydy są potrzebne:

-Folię do usuwania lakieru hybrydowego
-Remover - płyn do usuwania lakieru hybrydowego lub czysty aceton
-Striper do ściągania lakieru hybrydowego
-Pilnik do paznokci

Przed rozpoczęciem manicure należy umyć dokładnie ręce wodą z mydłem i dokładnie osuszyć. Można też użyć łagodnego środka dezynfekującego. Kolejne kroki są równie proste. Należy top delikatnie opiłować pilniczkiem – ułatwi to wnikanie removera w lakier i przyspieszy usuwanie manicure hybrydowego, a następnie nasączyć wacik bezpyłowy na folii do usuwania lakieru hybrydowego i owinąć wokół paznokcia. – wyjaśnia Lidia Nawrot z firmy SEMILAC.

Tak przygotowany „okład” należy trzymać ok. 10 minut. Po tym czasie lakier powinien już lekko odchodzić od paznokcia. Łatwo go usunąć za pomocą stripera do ściągania lakieru hybrydowego.

Co może się przydać?

Usuwanie hybrydy nie trwa długo. Jeśli mimo to warstwa podkładowa i resztki hybrydy jeszcze się trzymają, można użyć stripera i delikatnie je zeskrobać. Jeśli lakieru jest więcej najlepiej jest ponownie nałożyć folię z wacikiem bezpyłowym nasączonym removerem lub acetonem na kolejne parę minut. Nie trzeba obawiać się wysuszenia skórek wokół płytki paznokciowej, remover do usuwania lakierów hybrydowych jest wzbogacony lanoliną, która chroni pytkę paznokcia przed wysuszeniem. - Jeśli nie kładziemy kolejny raz hybrydy, paznokcie można wypolerować polerką. Na koniec w skórki warto wetrzeć oliwkę, a dłonie natłuścić kremem do rąk. - dodaje L. Nawrot (SEMILAC).

Manicure hybrydowy świetnie sprawdza się na co dzień. Wystarczy niespełna godzina na manicure w salonie kosmetycznym, by przez 3 tygodnie cieszyć się pięknymi paznokciami, zupełnie nie martwiąc się o to, jak zmyć hybrydę. Gama prawie 150 kolorów z palety Semilac jest tak szeroka, że każda kobieta znajdzie wśród nich coś dla siebie i kolor, który pasuje do nastroju, okazji czy ubrania. Dobrze zrobiony manicure poprawia nastrój niczym zakupy, dlatego nie warto zwlekać, tylko od razu umówić się na zrobienie paznokci hybrydowych.

Twój lifestyle

Ochrona przed wiatrem na nartach - tylko LUM

Ochrona przed wiatrem na nartach - tylko LUM

Jazda na nartach wymaga skompletowania odpowiedniego ubioru, który przede wszystkim ma chronić przed zimnem i wiatrem. Poza nieprzemakalnymi spodniami i czytaj dalej
Jak wybrać prezent na Dzień Dziadka?

Jak wybrać prezent na Dzień Dziadka?

Jaki prezent na ten szczególny dzień warto wybrać, dla kogoś, kto lubi dobrze wyglądać i dobrze się czuć we własnej czytaj dalej
Praktyczne porady, jak ubrać się na rodzinną uroczystość?

Praktyczne porady, jak ubrać się na rodzinną uroczystość?

W internecie nie brakuje obszernych poradników dotyczących dobierania ubioru na specjalne okazje. Eleganckie ubranie się bywa wymagające, jednak nic nie czytaj dalej
Najlepsze modowe prezenty na święta

Najlepsze modowe prezenty na święta

Czy pod naszymi choinkami znajdzie się miejsce dla modowych prezentów? Z pewnością taki prezent ucieszy każdą kobietę aktywnie podążającą za czytaj dalej
  • 1