wtorek, 12 czerwiec 2018 22:24

Jakie kosmetyki są potrzebne, żeby wykonać makijaż brwi?

Od wielu lat wizażyści kładą ogromny nacisk na makijaż brwi, twierdząc słusznie, że doskonale podkreśla on rysy twarzy oraz potrafi optycznie powiększyć oczy. Część pań regularnie maluje brwi, korzystając z zabiegów opartych na hennie lub wykonując makijaż permanentny.

Tak naprawdę można to zrobić własnoręcznie. Wystarczy kilka kosmetyków, które w jednej chwili poprawią wygląd całej buzi, a brwi nie będą ani zbyt ostre, ani zbyt blade. Z jakich produktów korzystać, aby szybko i perfekcyjnie wykonać makijaż brwi?

Najszybciej można wymodelować i pomalować brwi, używając specjalnego żelu w odpowiednio dobranym kolorze. Wyregulowane wcześniej brwi trzeba wyczesać zgodnie z kierunkiem włosków i  pokryć żelem koloryzującym. To świetny, całodzienny makijaż brwi.

Brwi można także podkreślić kredką, a umiejętnie naniesiony kolor świetnie ujednolici ich barwę. Wystarczy  skupić się na podmalowaniu prześwitów i wypełnieniu całego konturu brwi, który tworzą wyregulowane włoski. Makijaż brwi może także być wykonywany w oparciu o dość mocno zarysowany kontur, który wypełnia się specjalnym cieniem. Każda technika wymaga innych elementów, więc sprawdźmy, co powinno znaleźć się w kosmetyczce.

Kredka o podwójnej końcówce

Kredka o skośnej końcówce to tak zwany must have, bez którego makijaż brwi będzie dużo trudniejszy. Dzięki tej końcówce można stosować różne sposoby aplikacji cieni, ponieważ jej płaska krawędź nadaje brwiom zdecydowanie łagodniejszy wygląd, a ostra bardziej go uwydatnia. Z drugiej strony kredki umieszczona jest szczoteczka, którą łagodzi się wykonany rysunek i jednocześnie można przeczesać brwi po aplikacji cienia.

to też maskara

Specjalny tusz do brwi umożliwia ich pogrubienie oraz nadanie idealnego kształtu. Szczoteczka ma oryginalny profil, specjalnie dostosowany do brwi. Warto wybierać te preparaty, których konsystencja jest żelowa, bo można je sprawnie nałożyć na brwi, nawet nie posiadając zbyt dużego doświadczenia.

Brow Satin

Świetny kosmetyk łączący w sobie funkcje zarówno cienia, jak i kredki do brwi. Dwie końcówki umożliwiają wykonanie kompletnego makijażu. Najpierw należy uzupełnić kolor końcówką przypominającą kredkę do brwi, a następnie za pomocą końcówki z cieniem dodaje się brwiom subtelności. Kredka jest bardzo wygodna w użyciu, ułatwia precyzyjne wykonanie rysunku wokół brwi.

Tradycyjna kredka, ale…

Zawsze warto mieć pod ręką tradycyjną kredkę do brwi, ale najlepiej taką, która wyposażona jest też w szczoteczkę modelującą. Dzięki temu brwi będą zawsze gładkie.

Kompaktowe cienie do brwi

Te cienie do brwi na pierwszy rzut oka przypominają klasyczne cienie do powiek, jednak jest to zupełnie inny produkt. Zestaw tworzą dwa warianty tego samego koloru oraz specjalny aplikator o dwóch różnych końcówkach. Jedna ma skośny kształt, a druga jest świetną, okrągłą szczoteczką.

Kompletne zestawy do makijażu brwi

Jeśli ktoś nie ma ochoty kompletować wszystkich drobiazgów, dzięki którym można wykonać perfekcyjny makijaż brwi, może zdecydować się na zestaw. W jego skład wchodzi wosk z delikatnym pigmentem oraz puder w tym samym odcieniu. Do tego dołączone są maleńkie pędzelki do aplikacji oraz pęsetka, dzięki której w każdej chwili można usunąć zbędne włoski.

Zestawy tego typu występują w różnych wariantach. Znajdziemy więc także i te mniej rozbudowane, posiadające w swoim składzie na przykład wosk, cień do powiek oraz dwa maleńkie pędzelki. Każdy może więc wybrać komplet, który mu najbardziej odpowiada.

Czytany 835 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Twój lifestyle

Czy żarówki LED się opłacają?

Czy żarówki LED się opłacają?

Często omawianym tematem jest oszczędzanie na wydatkach związanych z utrzymaniem domu. czytaj dalej
Najmodniejsze prezenty na dzień dziecka

Najmodniejsze prezenty na dzień dziecka

1 czerwca to data, na którą z radością i zniecierpliwieniem czekają wszystkie dzieci. Wielu rodziców już w maju zaczyna zastanawiać czytaj dalej
Garderoba - praktyczne porady, które pozwolą nam lepiej o nią zadbać

Garderoba - praktyczne porady, które pozwolą nam lepiej o nią zadbać

Ponieważ w sieci ogłasza się wielu rękodzielników, zdarzają się wśród nich także amatorzy, których produkty nie zawsze mają ‘to coś’. czytaj dalej
Czy bezpłatne sieci VPN są niezawodne?

Czy bezpłatne sieci VPN są niezawodne?

VPN (Virtual Private Networks), czyli wirtualne sieci prywatne, to programy, które instaluje się w dowolnym urządzeniu posiadającym połączenie z Internetem czytaj dalej
Jak Polacy radzą sobie z życiem intymnym?

Jak Polacy radzą sobie z życiem intymnym?

Chyba zgodzicie się ze mną, że życie intymne odgrywa znaczącą rolę w naszej egzystencji. Jak Polacy radzą sobie z życiem czytaj dalej
Kompaktowe ekspresy do kawy – 3 fakty, które warto o nich wiedzieć

Kompaktowe ekspresy do kawy – 3 fakty, które warto o nich wiedzieć

Ekspres to urządzenie które coraz częściej pojawia się w naszych kuchniach, nawet tych najmniejszych. Jest on niezwykle przydatny, zwłaszcza kiedy czytaj dalej
  • 1