piątek, 17 styczeń 2020 19:02

Kosmetyki z prebiotykami dla zdrowej skóry

Kosmetyki z probiotykami Kosmetyki z probiotykami

Ludzka skóra chroni organizm przed czynnikami zewnętrznymi. Sama również posiada warstwę ochronną, zabezpieczającą jej powierzchnię przed przesuszaniem i podrażnieniami. Prawidłowa pielęgnacja skóry pomaga zapewnić jej sprawne funkcjonowanie.

Prawidłowa, to znaczy dbająca o ochronną warstwę hydrolipidową oraz odczyn pH skóry oraz wspomagająca mikrobiom, czyli bakterie bytujące na skórze, zapewniające jej równowagę i ochronę przed szkodliwymi drobnoustrojami.

Codzienna pielęgnacja skóry i dobór kosmetyków do mycia i nawilżania cery mogą współgrać z hydrolipidową warstwą ochronną skóry lub zaburzać jej funkcjonowanie. Wszystko zależy od składu kosmetyków. Te środki, które zawierają silne detergenty – na przykład klasyczne mydło w kostce – owszem, dobrze myją, ale również silnie odtłuszczają, częściowo zaburzając warstwę ochronną skóry. Produkowane przez skórę łój i sebum wraz z naturalnie złuszczającym się martwym naskórkiem i bakteriami saprofitycznymi bytującymi na powierzchni skóry tworzą hydrolipidowy płaszcz ochronny zabezpieczający skórę przed działaniem czynników zewnętrznych. Zaburzenie tej sfery skutkuje nadmierną produkcją łoju i przetłuszczaniem skóry lub odwrotnie – przesuszeniem jej. Naruszenie hydrolipidowej warstwy ochronnej skóry prowadzi do podrażnień, łuszczenia się naskórka, pojawienia się uczucia dyskomfortu i napięcia. Skóra pozbawiona warstwy ochronnej narażona jest na długotrwałe uszkodzenia i trudność w odzyskaniu równowagi przez dłuższy czas.

Jak ochronić płaszcz ochronny skóry przed uszkodzeniami? Dobór odpowiednich kosmetyków, których odczyn pH jest zgodny z naturalnym odczynem naszej skóry, oraz wzmacnianie warstwy ochronnej naskórka dzięki natłuszczaniu i nawilżaniu cery pomogą w zachowaniu równowagi skóry. W utrzymaniu dobrej kondycji cery zdecydowanie pomagają również zdobywające coraz większą popularność kosmetyki z prebiotykami.

Jak działają prebiotyki?

Dzięki kosmetykom z prebiotykami możemy wspomagać naturalną florę bakteryjną skóry, nie dopuszczając do jej uszkodzenia przez czynniki zewnętrzne, oraz łagodzić skutki powstałych już naruszeń flory bakteryjnej naskórka. Czym są prebiotyki? Należy przede wszystkim rozróżniać prebiotyki od probiotyków. Probiotyki to preparaty zawierające żywe kultury bakterii, przyjmowane na przykład jako osłona dla organizmu podczas zażywania antybiotyków. Prebiotykami nazywamy zaś substancje, które pobudzają wzrost flory bakteryjnej i wpływają pozytywnie na jej kondycję. Prebiotyki wzmacniają system odpornościowy, wspomagają gojenie się ran poprzez zwiększanie produkcji ceramidów – elementów budulcowych naskórka – poprawiając kondycję skóry. Prebiotyki pomagają w poprawianiu ciągłości błon komórkowych, świetnie działają na skórę atopową oraz dotkniętą zmianami łuszczycowymi. Kosmetyki z prebiotykami łagodzą podrażnienia skóry, także te wywołane oparzeniami słonecznymi lub niewłaściwie dobranymi kosmetykami.

Prebiotyki stosowane w przemyśle kosmetycznym to najczęściej oligosacharydy i polisacharydy otrzymywane z roślin takich jak szparagi, karczochy i cykoria. Preparaty z prebiotykami polecane są do stosowania zwłaszcza przy pielęgnacji skóry wrażliwej i dojrzałej, których warstwa ochronna jest naturalnie osłabiona i wymaga wsparcia w postaci pielęgnacji ochronnej.

Jak stosować kosmetyki z prebiotykami?

Jeśli potrzebujemy szybkiej regeneracji naskórka, choćby po letnich szaleństwach i silnej ekspozycji skóry na słońce, dobrym pomysłem na widoczną poprawę jej stanu będzie oczyszczająca maska przeciw niedoskonałościom na węglowej płachcie PREBIOTIC FERMENT Lirene. Zawarty w formule maseczki prebiotyczny ferment współpracuje z mikroflorą bakteryjną skóry, zapobiegając rozwojowi bakterii negatywnie oddziałujących na stan skóry, wspomagając natomiast bakterie tworzące barierę ochronną skóry. Maseczka minimalizuje bezpośrednie przyczyny powstawania wyprysków, łagodzi podrażnienia, zapobiega nadwrażliwości i zmniejsza skłonności cery do przesuszania. Równowaga bakteryjna naskórka zostaje przywrócona. Maseczka jest odpowiednia zarówno dla skóry suchej, tłustej, jak i wrażliwej. Zawarty w formule maseczki ekstrakt z kory wierzby oczyszcza skórę i redukuje niedoskonałości, ekstrakt z miłorzębu japońskiego łagodzi podrażnienia i przywraca skórze świeży i promienny wygląd. Zawartość olejku z drzewa herbacianego regeneruje naskórek i poprawia kondycję skóry. Kwas hialuronowy i ekstrakt z ryżu wygładzają i dogłębnie nawilżają cerę, zapobiegając jej przesuszeniu.

Poprawa stanu skóry dzięki regularnemu stosowaniu kosmetyków z prebiotykami jest wyraźna i wpływa pozytywnie nie tylko na wygląd, ale też na zdrowie organizmu i kondycję skóry na długie lata.

Twój lifestyle

Czy żarówki LED się opłacają?

Czy żarówki LED się opłacają?

Często omawianym tematem jest oszczędzanie na wydatkach związanych z utrzymaniem domu. czytaj dalej
Najmodniejsze prezenty na dzień dziecka

Najmodniejsze prezenty na dzień dziecka

1 czerwca to data, na którą z radością i zniecierpliwieniem czekają wszystkie dzieci. Wielu rodziców już w maju zaczyna zastanawiać czytaj dalej
Garderoba - praktyczne porady, które pozwolą nam lepiej o nią zadbać

Garderoba - praktyczne porady, które pozwolą nam lepiej o nią zadbać

Ponieważ w sieci ogłasza się wielu rękodzielników, zdarzają się wśród nich także amatorzy, których produkty nie zawsze mają ‘to coś’. czytaj dalej
Czy bezpłatne sieci VPN są niezawodne?

Czy bezpłatne sieci VPN są niezawodne?

VPN (Virtual Private Networks), czyli wirtualne sieci prywatne, to programy, które instaluje się w dowolnym urządzeniu posiadającym połączenie z Internetem czytaj dalej
Jak Polacy radzą sobie z życiem intymnym?

Jak Polacy radzą sobie z życiem intymnym?

Chyba zgodzicie się ze mną, że życie intymne odgrywa znaczącą rolę w naszej egzystencji. Jak Polacy radzą sobie z życiem czytaj dalej
Kompaktowe ekspresy do kawy – 3 fakty, które warto o nich wiedzieć

Kompaktowe ekspresy do kawy – 3 fakty, które warto o nich wiedzieć

Ekspres to urządzenie które coraz częściej pojawia się w naszych kuchniach, nawet tych najmniejszych. Jest on niezwykle przydatny, zwłaszcza kiedy czytaj dalej
  • 1