środa, 02 sierpień 2017 13:00

Moda na aparaty ortodontyczne

Coraz więcej osób, które mijamy na ulicach, nosi aparaty ortodontyczne. Niektóre aparaty są wręcz niewidoczne, inne ozdobione fantazyjnymi kolorowymi gumkami, a o jeszcze innych nawet nie wiemy, bo są zakładane na noc lub schowane od wewnętrznej strony zębów.

 

Moda na aparaty ortodontyczne trwa i na pewno tak szybko nie przeminie!

Jakie aparaty ortodontyczne są najmodniejsze?

Bardzo dużą popularnością cieszą się tradycyjne stałe aparaty metalowe, które są uwielbiane nie tylko przez nastolatki, ale również przez osoby w średnim wieku, które dzięki nim chcą zarówno poprawić swój gryz i upiększyć uśmiech.

Bardzo popularne są też aparaty estetyczne, których prawie nie widać na zębach. Zbudowane są z przeźroczystych lub podobnych do koloru kości elementów, dlatego można zauważyć je tylko z bliska. Są przeznaczone przede wszystkim dla tych osób, które nie chcą rzucać się w oczy swoim wizerunkiem lub nie mogą sobie na to pozwolić ze względu na rodzaj wykonywanej pracy.

Istnieją też inne aparaty ortodontyczne, które są zupełnie niewidoczne. To aparaty zakładane od wewnętrznej strony zębów (lingwalne lub metoda nakładkowa – Invisalign). Nie są możliwe do zastosowania w każdym przypadku, ale wiele osób chętnie z nich korzysta.

Co jeszcze warto wiedzieć o aparatach ortodontycznych?

Stale rosnąca moda na noszenie aparatów ortodontycznych jest po części związana również z tym, że w dzisiejszych czasach leczenie ortodontyczne jest dostępne w zasadzie dla każdego i o wiele tańsze niż nawet kilkanaście lat temu. Dodatkowo teraz stosuje się bardzo nowoczesne rozwiązania, które nie tylko skracają czas leczenia, sprawiają, że w aparacie wyglądamy o wiele bardziej korzystnie, ale również ograniczają ból i dyskomfort związany z założeniem i noszeniem aparatu. Leczenie ortodontyczne w dzisiejszych czasach wcale nie musi boleć, szczególnie jeśli będzie wykonywane przez doświadczonego stomatologa pracującego w bardzo dobrym gabinecie i dysponującego odpowiednim sprzętem oraz najnowocześniejszymi rozwiązaniami.

Wszystkie osoby zainteresowane założeniem aparatu u siebie lub u swojego dziecka zapraszamy na stronę internetową www.centrum-ortodontyczne.pl, gdzie zamieszczono wiele bardzo przydatnych informacji.

Twój lifestyle

Czy Panie również jeżdżą na motorach?

Czy Panie również jeżdżą na motorach?

Istnieją dyscypliny typowo męskie, w których kobiety są czymś niecodziennym. Nie chcemy w żaden sposób umniejszać Paniom, aczkolwiek utarło się, czytaj dalej
Droga bielizny

Droga bielizny

W dzisiejszych czasach nikt nie wyobraża już sobie życia bez bielizny. Niegdyś też tak było, ale to, co obecnie zwane czytaj dalej
Jak nosić szpilki damskie w sposób wygodny?

Jak nosić szpilki damskie w sposób wygodny?

Nie od dziś wiadomo, że szpilki damskie nadają kobietom seksapilu, powabu i pewnej wewnętrznej odwagi. W nich można poczuć się czytaj dalej
Zegarki Police — niebanalny dodatek dla mężczyzny z charakterem

Zegarki Police — niebanalny dodatek dla mężczyzny z charakterem

Nowoczesny mężczyzna wie, że oprócz odpowiedniego do okazji stroju, ważne są także właściwie dobrane dodatki, które nadają charakteru całości stylizacji czytaj dalej
  • 1