środa, 02 sierpień 2017 13:00

Moda na aparaty ortodontyczne

Coraz więcej osób, które mijamy na ulicach, nosi aparaty ortodontyczne. Niektóre aparaty są wręcz niewidoczne, inne ozdobione fantazyjnymi kolorowymi gumkami, a o jeszcze innych nawet nie wiemy, bo są zakładane na noc lub schowane od wewnętrznej strony zębów.

 

Moda na aparaty ortodontyczne trwa i na pewno tak szybko nie przeminie!

Jakie aparaty ortodontyczne są najmodniejsze?

Bardzo dużą popularnością cieszą się tradycyjne stałe aparaty metalowe, które są uwielbiane nie tylko przez nastolatki, ale również przez osoby w średnim wieku, które dzięki nim chcą zarówno poprawić swój gryz i upiększyć uśmiech.

Bardzo popularne są też aparaty estetyczne, których prawie nie widać na zębach. Zbudowane są z przeźroczystych lub podobnych do koloru kości elementów, dlatego można zauważyć je tylko z bliska. Są przeznaczone przede wszystkim dla tych osób, które nie chcą rzucać się w oczy swoim wizerunkiem lub nie mogą sobie na to pozwolić ze względu na rodzaj wykonywanej pracy.

Istnieją też inne aparaty ortodontyczne, które są zupełnie niewidoczne. To aparaty zakładane od wewnętrznej strony zębów (lingwalne lub metoda nakładkowa – Invisalign). Nie są możliwe do zastosowania w każdym przypadku, ale wiele osób chętnie z nich korzysta.

Co jeszcze warto wiedzieć o aparatach ortodontycznych?

Stale rosnąca moda na noszenie aparatów ortodontycznych jest po części związana również z tym, że w dzisiejszych czasach leczenie ortodontyczne jest dostępne w zasadzie dla każdego i o wiele tańsze niż nawet kilkanaście lat temu. Dodatkowo teraz stosuje się bardzo nowoczesne rozwiązania, które nie tylko skracają czas leczenia, sprawiają, że w aparacie wyglądamy o wiele bardziej korzystnie, ale również ograniczają ból i dyskomfort związany z założeniem i noszeniem aparatu. Leczenie ortodontyczne w dzisiejszych czasach wcale nie musi boleć, szczególnie jeśli będzie wykonywane przez doświadczonego stomatologa pracującego w bardzo dobrym gabinecie i dysponującego odpowiednim sprzętem oraz najnowocześniejszymi rozwiązaniami.

Wszystkie osoby zainteresowane założeniem aparatu u siebie lub u swojego dziecka zapraszamy na stronę internetową www.centrum-ortodontyczne.pl, gdzie zamieszczono wiele bardzo przydatnych informacji.

Twój lifestyle

Sukienki maskujące brzuch - pomysły na optyczne wyszczuplenie sylwetki

Sukienki maskujące brzuch - pomysły na optyczne wyszczuplenie sylwetki

Szukasz kobiecych ubrań, które pomogą ukryć mankamenty twojej sylwetki, uwydatniając przy okazji atuty? Nie chowaj się w spodniach i swetrach. czytaj dalej
Przygotuj tanio swoją szafę na nową porę roku

Przygotuj tanio swoją szafę na nową porę roku

Sezon letni w pełni rozkwitu – nareszcie zrobiło się ciepło, słonecznie, po prostu bajkowo. W takich okolicznościach mało która z czytaj dalej
Nowe zegarki Seiko Solar z alarmem

Nowe zegarki Seiko Solar z alarmem

Seiko to marka ciesząca się ponad stuletnią tradycją. Lata doświadczeń i japońskie podejście do pracy sprawiają, że produkty tej firmy czytaj dalej
Mewa -  Polski producent bielizny

Mewa - Polski producent bielizny

Bielizna nocna oraz dzienna towarzyszy każdemu na co dzień, niezależnie od panującej pory roku czy aktualnych trendów. To podstawowy element czytaj dalej
  • 1