poniedziałek, 02 grudzień 2019 11:25

Pierwszy raz – fakty i mity

Czujesz, że już wkrótce po raz pierwszy przekonasz się, jak smakuje pierwszy raz? To bardzo ważne wydarzenie w Twoim życiu. Dlatego warto się do niego przygotować – tak, aby było Ci przyjemnie, ale także bezpiecznie.

Dlatego przygotowaliśmy kilka faktów i mitów na temat pierwszego razu. Sprawdź, czy wszystkie te informacje są Ci znane.

Mit 1: podczas pierwszego stosunku nie można zajść w ciążę

To nieprawda. Niezabezpieczony stosunek zawsze wiąże się z ryzykiem zapłodnienia. Dlatego, aby uniknąć niespodzianek, koniecznie zadbaj o zastosowanie odpowiedniej antykoncepcji, którą znajdziesz w sexshop112.

Mit 2: pierwszy raz u kobiety kończy się krwotokiem 

Dla kobiety pierwszy raz rzeczywiście oznacza przebicie błony dziewiczej. Ten moment może się wiązać dla Ciebie z bólem (ale nie musi), a powstała w efekcie ranka rzeczywiście może (także wcale nie musi) krwawić. Nie obawiaj się jednak dramatycznych scen – z tym problemem poradzi sobie najczęściej zwykła wkładka higieniczna lub podpaska. 

Mit 3: prezerwatywa w 100% chroni przed zajściem w ciąży

Zastosowanie kondoma minimalizuje ryzyko zajścia w ciąży – wskaźnik Pearla dla kondomów wynosi od 2 do 15, co oznacza, że na 100 par stosujących je, do zapłodnienia dochodzi w przypadku od 2 do 15.

Pamiętaj jednak, że kondomy, poza działaniem antykoncepcyjnym, chronią przed chorobami wenerycznymi oraz innymi, którymi można zarazić się podczas seksu (z AIDS na czele). Dlatego warto rozważyć jej zastosowanie.

Tak czy inaczej: o antykoncepcji warto pomyśleć z wyprzedzeniem.

Mit 4: pierwszy raz musi być idealny

Doświadczenie wielu par pokazuje, że pierwsze zbliżenia intymne odbiegają od romantycznych wyobrażeń, a także od tego, co można obejrzeć w materiałach erotycznych i pornograficznych. Nieśmiałe próby nie zawsze kończą się tak jak na filmach – przedwczesny wytrysk, problemy z osiągnięciem erekcji czy ze szczytowaniem… jeśli się pojawią, nie ma w tym niczego złego czy nienormalnego. Każda kolejna próba sprawi, że będzie lepiej!

Mit 5: kiedy powiem „tak”, nie ma już odwrotu

Pamiętaj: Twoje ciało należy wyłącznie do Ciebie. Jeśli więc w którymkolwiek momencie pieszczot z bliską osobą poczujesz dyskomfort, zawsze możecie przerwać. Seks ma być dla Ciebie przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. Nie bój się mówić otwarcie o swoich potrzebach!

Mit 6: po alkoholu będzie łatwiej

Stresujesz się, więc sądzisz, że odrobina alkoholu pomoże przełamać lody? Niekoniecznie. Alkohol, co prawda, rozluźnia, ale powoduje też, że nieco inaczej odczuwasz docierające do Twojego ciała bodźce. Ponadto pod wpływem środków odurzających możesz podjąć decyzję, której potem będziesz żałować.

Pierwsze doświadczenia erotyczne są niezwykle ważnym momentem. Dlatego warto zadbać, aby poddać się miłosnym uniesieniom w komfortowych, sprzyjających intymnej atmosferze warunkom i bez zbędnego pośpiechu. Krok po kroku odkrywajcie swoje ciała i eksperymentujcie – tak, aby przeżycia dostarczyły wyłącznie przyjemności.

Czytany 210 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Twój lifestyle

Garderoba - praktyczne porady, które pozwolą nam lepiej o nią zadbać

Garderoba - praktyczne porady, które pozwolą nam lepiej o nią zadbać

Ponieważ w sieci ogłasza się wielu rękodzielników, zdarzają się wśród nich także amatorzy, których produkty nie zawsze mają ‘to coś’. czytaj dalej
Czy bezpłatne sieci VPN są niezawodne?

Czy bezpłatne sieci VPN są niezawodne?

VPN (Virtual Private Networks), czyli wirtualne sieci prywatne, to programy, które instaluje się w dowolnym urządzeniu posiadającym połączenie z Internetem czytaj dalej
Jak Polacy radzą sobie z życiem intymnym?

Jak Polacy radzą sobie z życiem intymnym?

Chyba zgodzicie się ze mną, że życie intymne odgrywa znaczącą rolę w naszej egzystencji. Jak Polacy radzą sobie z życiem czytaj dalej
Kompaktowe ekspresy do kawy – 3 fakty, które warto o nich wiedzieć

Kompaktowe ekspresy do kawy – 3 fakty, które warto o nich wiedzieć

Ekspres to urządzenie które coraz częściej pojawia się w naszych kuchniach, nawet tych najmniejszych. Jest on niezwykle przydatny, zwłaszcza kiedy czytaj dalej
Bransoletka na sznurku zyskuje na popularności

Bransoletka na sznurku zyskuje na popularności

Biżuteria jest dla kobiet niezwykle ważna. Noszą ją panie w każdym wieku, gdyż dzięki niej uzupełnia się codzienny lub elegancki czytaj dalej
Modna fryzura na ślubie – poznaj najnowsze trendy i wybierz odpowiednie ozdoby do włosów

Modna fryzura na ślubie – poznaj najnowsze trendy i wybierz odpowiednie ozdoby do włosów

Ślub to wydarzenie bardzo dokładnie planowane. Pierwsze przygotowania zaczynają się często już na rok czy dwa przed wyznaczoną datą. czytaj dalej
  • 1