środa, 06 luty 2019 13:20

TOP 5 cech idealnego narożnika do codziennego spania

Marzysz o narożniku rozkładanym, na którym możesz codziennie spokojnie zasypiać? Nie masz miejsca na sypialnię, ale nie chcesz rezygnować z komfortu, jakie daje łóżko? Zdrowy sen jest możliwy także na narożniku. Znamy TOP 5 cech, jakie powinien mieć idealny narożnik do codziennego spania.

 

1. Narożnik na sprężynach

Narożnik do codziennego spania to przede wszystkim wysoka elastyczność, a taką zapewniają sprężyny. Jednak, aby narożnik nadawał się do codziennego spania, powinien mieć 2 typy sprężyn:

  • Sprężyny faliste - zwiększają sprężystość i wydłużają żywotność pianki. Narożniki z funkcją spania znoszą więcej obciążeń niż łóżko. W dzień służą do siedzenia, a w nocy do spania. Sprężyny faliste podołają tej pracy.
  • Sprężyny bonellowe w kształcie klepsydry to one odpowiadają za punktową pracę. Zwiększają elastyczność pianki. Sprężyny typu bonell działają progresywnie, co oznacza, że im większy nacisk jest wywierany, tym większy opór wywierają.

2. Narożnik na piance wysokoelastycznej


Narożniki do codziennego spania muszą zapewniać maximum komfortu, a ten można uzyskać dzięki piance wysokoelastycznej. Pianki typu HR, T27, T30 lub T32 odznaczają się zwiększoną twardością, ale i też elastycznością.

  • Kontakt z pianką wysokoelastyczną może z początku dawać złudzenie twardości, jednak po chwili czujemy, jak delikatnie zapada się pod naszym ciężarem, otulając precyzyjnie ciało.
  • Narożniki na piance wysokoelastycznej to gwarancja komfortu przez wiele lat. Miliony maleńkich pęcherzyków pracują intensywnie, by dostosować się do ciała, ale też z równą intensywnością wracają do pierwotnego kształtu. Dzięki temu narożnik "nie wysiedzi się" i nawet po latach będzie równie wygodny.

3. Narożnik z pojemnikiem na pościel

Codzienne wyciąganie pościeli może być udręką, ale nie z narożnikiem z pojemnikiem na pościel. Ten sprytny schowek sprawia, że kołdra, poduszki i koce zarówno szybko schowasz, jak i wyciągniesz. Dzięki temu nawet padając ze zmęczenia, szybko stworzysz miejsce do spania.

4. Narożnik z dużą powierzchnią spania

Chyba nie ma osoby, która lubi tłoczyć się w małym łóżku, a narożnik z dużą powierzchnią spania to pozycja obowiązkowa w salonie dla dwóch osób. Aby zapewnić komfort snu dla 2 osób, narożnik powinien posiadać powierzchnię spania minimum 140 cm szerokości.


5. Narożnik plamoodporny


Rozlany sok, kawa, czy wino to nie problem z tkaniną łatwozmywalną. Narożniki tapicerowane tkaniną stworzoną w technologii Cleanaboo gwarantują nieskazitelny wygląd tego mebla. Ta rewolucyjna technologia sprawia, że rozlane płyny po prostu spływają po tkaninie lub formują się w krople, które z łatwością usuniesz suchą ściereczką. Znana z tych właściwości jest pluszowa tkanina Casablanca, a narożnik wykonany w tej tkaninie pozwala cieszyć się czystością i wygodą.

Czytany 511 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Twój lifestyle

Czy żarówki LED się opłacają?

Czy żarówki LED się opłacają?

Często omawianym tematem jest oszczędzanie na wydatkach związanych z utrzymaniem domu. czytaj dalej
Najmodniejsze prezenty na dzień dziecka

Najmodniejsze prezenty na dzień dziecka

1 czerwca to data, na którą z radością i zniecierpliwieniem czekają wszystkie dzieci. Wielu rodziców już w maju zaczyna zastanawiać czytaj dalej
Garderoba - praktyczne porady, które pozwolą nam lepiej o nią zadbać

Garderoba - praktyczne porady, które pozwolą nam lepiej o nią zadbać

Ponieważ w sieci ogłasza się wielu rękodzielników, zdarzają się wśród nich także amatorzy, których produkty nie zawsze mają ‘to coś’. czytaj dalej
Czy bezpłatne sieci VPN są niezawodne?

Czy bezpłatne sieci VPN są niezawodne?

VPN (Virtual Private Networks), czyli wirtualne sieci prywatne, to programy, które instaluje się w dowolnym urządzeniu posiadającym połączenie z Internetem czytaj dalej
Jak Polacy radzą sobie z życiem intymnym?

Jak Polacy radzą sobie z życiem intymnym?

Chyba zgodzicie się ze mną, że życie intymne odgrywa znaczącą rolę w naszej egzystencji. Jak Polacy radzą sobie z życiem czytaj dalej
Kompaktowe ekspresy do kawy – 3 fakty, które warto o nich wiedzieć

Kompaktowe ekspresy do kawy – 3 fakty, które warto o nich wiedzieć

Ekspres to urządzenie które coraz częściej pojawia się w naszych kuchniach, nawet tych najmniejszych. Jest on niezwykle przydatny, zwłaszcza kiedy czytaj dalej
  • 1