piątek, 02 luty 2018 10:38

Znaczenie gustownego urządzenia poczekalni

Poczekalnia jest zdecydowanie najważniejszym elementem siedziby każdej firmy. Z racji tego, że jest pierwszym pomieszczeniem w budynku, jaki widzą wchodzący do niego goście, należy przyłożyć się do gustownego jej wystroju i wyposażenia. Poczekalnia powinna zarówno zapewniać klientom wysoki poziom wygody, ale również godnie reprezentować firmę – wystawia ona bowiem świadectwo jej profesjonalizmu już „od pierwszego wejścia”. Jak zatem dobrać dodatki, aby osiągnąć doskonałe pierwsze wrażenie? O tym przeczytacie w poniższym artykule – zapraszamy do lektury.

 

Uniwersalne porady dotyczące urządzenia poczekalni

W zależności od tego, kto i na co będzie oczekiwał w poczekalni, może ona mieć różne zadania. Projektowanie jej wnętrza będzie się nieco różniło np. w przypadku gabinetu stomatologicznego oraz korporacyjnego biura. Warto jednak pamiętać o kilku uniwersalnych zasadach. Dotyczą one m.in. recepcji – ważne, aby była ona widoczna od razu po wejściu do budynku lub chociaż dokładnie oznakowana. Do jej wykończenia należy wykorzystać meble minimalistyczne – eleganckie, świeże i nadające wnętrzu profesjonalny charakter. W poczekalni natomiast uznanie znajdą meble ładne i komfortowe, zwłaszcza jeżeli jest to miejsce, w którym na swoją wizytę u lekarza czekają pacjenci.

Sekrety poczekalni u lekarza i w biurze

Jeżeli już jesteśmy przy poczekalniach do lekarzy, warto mieć na uwadze, iż są one publiczną przestrzenią, w której przebywa dużo osób i zdarzają się momenty, że ruch w niej jest znaczny. Aby móc się po niej swobodnie poruszać, należy pamiętać o właściwym zaprojektowaniu tabliczek informacyjnych. Usprawni to poruszanie się po poczekalni i pomoże pacjentom trafić do właściwego gabinetu bez potrzeby pytania o to w rejestracji, po uprzednim odczekaniu kilkunastu minut w kolejce. Poczekalnia u lekarza wymaga wyposażenia w postaci ławeczek lub krzeseł dla oczekujących pacjentów uzupełnionych o stoliki, na których można rozłożyć czasopisma umilające chwile czekania na swoją kolej. Warto również pamiętać o wysokiej jakości materiałach zarówno mebli, jak i pozostałych elementów wyposażenia, a także o ich zdolności do łatwego utrzymania w czystości.

Trochę inaczej wygląda sprawa w przypadku urządzania poczekalni w dużym biurze. Tutaj recepcja pełni rolę sekretariatu, który może przekazywać wiadomości dla pracowników, witać klientów lub kontrahentów i kierować ich do odpowiednich miejsc w biurze, a także umawiać na kolejne spotkania. Komfort oczekiwania można podnieść ustawiając w środku wygodne fotele, a swobodę i dyskrecję – poprzez rozstawienie kilku stolików przy których goście będą mogli napić się wody, kawy lub soku.

Elementy poczekalni dla dzieci

Jeszcze innym typem poczekalni są pomieszczenia dla dzieci, np. w poradni dziecięcej. Gustowne urządzenie tego typu poczekalni obejmuje niewielki kącik z miejscem do zabawy, który można ozdobić np. specjalnymi naklejkami, malowidłami na ścianie lub tablicą z możliwością rysowania kolorową kredą lub zmywalnymi markerami. W kąciku powinny znajdować się klocki lub inne zabawki wraz z pojemnikami, regał z książeczkami i stolik do rysowania. Takie kolorowe miejsce powinno przegonić nudę związaną z oczekiwaniem i działać na dzieci w sposób odstresowujący – wyjaśnia projektant z firmy inżynieryjnej Interbiuro, która zajmuje się projektowaniem przestrzeni biurowych i komercyjnych, a także ich aranżacją i kompleksową realizacją.

Twój lifestyle

Symbolika pierścionku ze srebra - jak go nosisz?

Symbolika pierścionku ze srebra - jak go nosisz?

Biżuteria potrafi powiedzieć o nas bardzo wiele - czasem również wtedy, gdy nie jesteśmy tego świadome. czytaj dalej
Bielizna damska sklep internetowy

Bielizna damska sklep internetowy

Każda z nas, kobiet, pragnie poczuć się wyjątkowo. Zmysłowe chwile z drugą połówką to idealne chwile na odkrycie własnej wartości, czytaj dalej
Zegarki Casio g -Shock

Zegarki Casio g -Shock

Marka Casio to obecnie jeden z najbardziej popularnych i zarazem cenionych przez konsumentów producent zegarków ręcznych. Zegarki tej marki kojarzone czytaj dalej
Radzimy jak dopasować biżuterię do dekoltu

Radzimy jak dopasować biżuterię do dekoltu

Biżuteria stanowi idealny dodatek dla naszego wizerunku, który wzbogaci go pod każdą okazję. Na szczególną uwagę zasługuje szyja i dekolt. czytaj dalej
  • 1