sobota, 30 maj 2020 15:20

Odpowiednie wyposażenie na zimne dni

Ubrania na zimę 2021 Ubrania na zimę 2021

Znajdź odpowiednie nakrycie głowy.
Idealna czapka zimowa utrzyma ciepło głowy podczas przebywania na zewnątrz, ale w zależności od aktywności zapobiegnie nadmiernemu nagrzaniu.

Do większości czynności wystarczy zwykła wełniana czapka zakrywająca uszy. Jeśli wykonujesz bardziej intensywne czynności, możesz rozważyć opaskę zimową, która pozwala na ucieczkę ciepła z czubka głowy, jednocześnie utrzymując ciepło w uszach.

Nauszniki są również doskonałym wyborem, jeśli chcesz utrzymać ciepło w uszach, ale zapobiec przegrzaniu reszty głowy.

Jeśli chcesz utrzymać ciepło szyi i twarzy, powinieneś rozważyć szalik. Możesz owinąć go wokół szyi i nałożyć na twarz, jeśli zrobi się za zimno.

Ostatecznie nie ma nic złego w posiadaniu wielu czapek zimowych. Możesz rozważyć grubą czapkę do chodzenia po śniegu i lekką czapkę do biegania, jazdy na rakietach śnieżnych lub wykonywania innych aktywności.

Zdobądź dobre rękawiczki.

Ochrona rąk jest niezbędna do cieszenia się zimą na świeżym powietrzu. Odpowiednie rękawice zapobiegają nadmiernemu ochłodzeniu lub odmrożeniom. Jeśli spacerujesz lub jeździsz na łyżwach, możesz dobrym wyborem będą grube rękawice wykonane z wełny. Do zabawy na śniegu, na nartach lub w rakietach śnieżnych potrzebujesz grubszych rękawiczek, ale jednocześnie wykonanych z wodoodpornego materiału. W zależności od aktywności możesz także chcieć cienkie rękawiczki, które nie utrudniają ruchów palcami lub rękawiczki przewodzące, które umożliwiają korzystanie z urządzeń elektronicznych bez konieczności ich zdejmowania.

Z rękawiczkami jest podobnie jak z czapką – kilka różnych par rękawiczek sprawdzi się zdecydowanie lepiej niż jedna.

Kup ciepłą kurtkę zimową.

Ciepła kurtka zimowa jest niezbędna do cieszenia się zimą na zewnątrz. Ogólnie rzecz biorąc, będziesz potrzebować grubej izolacji. Jeśli jednak chcesz być bardziej aktywny, możesz wybrać lżejsze ubranie, które pomaga utrzymać ciepło, ale chroni przed przegrzaniem. Ponadto nakładanie warstw może również pomóc ci utrzymać ciepło, tworząc kieszenie ciepłego powietrza i zapobiegając przedostawaniu się wilgoci. Zastanów się nad zainwestowaniem w co najmniej dwa okrycia zimowe – jedno, cięższe i bardziej chroniące do powszechnego użytku i lżejsze do intensywnych aktywności na świeżym powietrzu.

Puchowy płaszcz doskonale nadaje się do utrzymania ciepła. Jednak nie jest to świetna opcja, jeśli zamierzasz robić coś aktywnego, ponieważ możesz łatwo się przegrzać. Ponadto puch pochłania wilgoć i traci wiele ciepła w przypadku wystawienia na działanie wilgoci.

Jeśli zamierzasz być aktywny na zewnątrz, możesz rozważyć kurtkę narciarską, który zapewnia wodoodporność, a jednocześnie nie przegrzewa organizmu.

Kup ciepłą parę butów.

W zależności od aktywności należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy, szukając dobrego obuwia zimowego. Ogólnie rzecz biorąc, potrzebujesz buty, który są izolowane i wodoodporne. Jeśli twoje stopy zmokną i zmarzną, szybko się ochłodzisz i narazisz się na hipotermię. Jeśli lubisz wędrówki po śniegu lub zabawy w śniegu, możesz rozważyć wodoodporne buty, który zapewniają nieco większą elastyczność. Wreszcie, do uprawiania takich sportów jak narciarstwo, snowboard czy łyżwiarstwopotrzebne jest specjalistyczne obuwie.

Pamiętaj, aby przy zakupie butów do jazdy na nartach lub snowboardzie porozmawiać z wykwalifikowanym pracownikiem sklepu, ustrzeże Cię on przed zakupem nieodpowiednich butów, a doradzi, jaki sprzęt sprawdzi się w twojej sytuacji.

Poszukaj dobrych skarpet.

Dobre skarpetki pomagają utrzymać stopy w cieple i suchości. Na krótkie wycieczki na świeżym powietrzu noś grubsze skarpety, które zatrzymują więcej ciepłego powietrza i zapewniają izolację stopy. Jeśli zamierzasz spędzać dłuższy czas na świeżym powietrzu, powinieneś nosić od dwóch do trzech warstw skarpet, które sprawią, że twoje stopy wciąż będą ciepłe i suche.

Ta kombinacja utrzymuje stopy w cieple, jednocześnie odprowadzając wilgoć.

Jeśli zdecydujesz się na warstwowe nakładanie skarpet, zacznij od cienkich, termo aktywnych skarpet, następnie włóż lekką wełnianą skarpetę i na koniec grubszą wełnianą. Rozważ inny ważny sprzęt. Ta kombinacja utrzymuje stopy w cieple, jednocześnie odprowadzając wilgoć.

W zależności od aktywności będziesz musiał rozważyć inne elementy wyposażenia lub ubrania. Jeśli jeździsz na nartach lub snowboardzie, musisz znaleźć narty lub snowboard w odpowiednim rozmiarze. Będziesz także potrzebować okularów, aby chronić oczy przed lodem i promieniami słonecznymi, a także mocnego kasku, aby chronić głowę. Jeśli lubisz zimowe górskie spacery, koniecznie pamiętaj o odpowiednim ekwipunku, na przykład o rakach, które nakładasz na obuwie i stuptutach, które ochronią przed przemoczeniem nogawki spodni. Upewnij się, że wiesz, jaki sprzęt będzie potrzebny do wykonania określonej czynności na zewnątrz.

Przygotuj się na zimę 2020/2021 aby czuć się komfotowo i zachwycać stylem. W tym sezonie pozwól sobie na neonowe, odważne barwy, dzięki którym wyróżnisz się z otoczenia. W modzie będzie lawenda, jasna szarość, morska zieleń.

Modny facet

Kąpielówki i szorty - wybierz styl i wygodę na sezon letni

Kąpielówki i szorty - wybierz styl i wygodę na sezon letni

Kąpielówki i szorty to nieodłączne elementy garderoby podczas letnich dni, które pozwalają cieszyć się słońcem i wodą. W tym kontekście, czytaj dalej
Odzież męska na wiosnę – co warto wybrać?

Odzież męska na wiosnę – co warto wybrać?

Zbliżająca się wiosna sprawia, że wiele osób zmienia swoją garderobę na lżejszą, dopasowaną do zmiennych warunków. czytaj dalej
Odpowiednie wyposażenie na zimne dni

Odpowiednie wyposażenie na zimne dni

Znajdź odpowiednie nakrycie głowy.Idealna czapka zimowa utrzyma ciepło głowy podczas przebywania na zewnątrz, ale w zależności od aktywności zapobiegnie nadmiernemu czytaj dalej
Bawełniane szorty męskie na lato - bądź przygotowany na upały

Bawełniane szorty męskie na lato - bądź przygotowany na upały

Lato to czas, który każdy z nas spędza nieco inaczej. Wiele osób chce korzystać ze słońca i cieszyć się urokami przyrody. czytaj dalej
  • 1