czwartek, 08 październik 2020 19:20

Co oznaczają kolory bransoletek ze sznurka?

Bransoletki sznureczki Bransoletki sznureczki

Bransoletki wykonane ze sznurka to obok bransoletek celebrytek najczęstszy wybór kobiet, szukających biżuterii subtelnej i uniwersalnej. Kolorowe sznureczki w połączeniu z zawieszkami to idealne uzupełnienie codziennej kreacji w praktycznie każdym stylu. Informacje o znaczeniu zawieszek na bransoletkach znaleźć łatwo – czy zastanawiałaś się jednak, jaka jest symbolika kolorów bransoletek sznureczków? Odpowiadamy!

 

Najpopularniejsze kolory bransoletek sznurkowych

Bransoletki sznureczki to biżuteria popularna od wielu sezonów. Są one dostępne w wielu wariantach, różniących się wzornictwem, kolorem czy zawieszkami – nie dziwi więc, że mają one rzesze fanek! Takie bransoletki łatwo dopasować do swojego stylu czy konkretnej kreacji.

Na ich popularność wpływa jednak przede wszystkim bogata kolorystyka – barwy sznureczków nie ograniczają się do typowych dla innych bransoletek odcieni złota i srebra! Jakie kolory wybierane są najczęściej? Zdecydowanie przoduje klasyczna czerń, a także intensywna czerwień. Miłośniczki żywszych barw często sięgają z kolei po bransoletki sznurkowe żółte, zielone czy niebieskie. Warto jednak znać symbolikę, kryjącą się za kolorami bransoletek sznureczków – by nie popełnić modowej i towarzyskiej gafy!

Co oznaczają kolory bransoletek sznureczków?

Kolory bransoletek sznurkowych można interpretować na wiele sposobów – m.in. powiązywać je z ideami czy cechami charakteru. Poniżej najpopularniejsze interpretacje kolorów sznureczków:

  • czerwony – kojarzony z miłością, ale też tradycyjnie uważany za kolor chroniący przed urokami; to również symbol walki z AIDS oraz wyznawców Kabały,
  • czarny – kolor kojarzony z tajemnicą, subkulturą gotycką, ale też symbol powodzenia,
  • biały – symbol niewinności, ale też przeznaczenia oraz walki z biedą na świecie,
  • żółty – oznacza kreatywność, optymizm oraz jest symbolem solidarności z osobami, które wygrały z rakiem,
  • niebieski – kolor szczęścia, uważany za barwę ochronną, a także symbol solidarności z ofiarami suszy,
  • różowy – symbol marzeń, pogody ducha i wdzięku; różowe bransoletki to również symbol walki z rakiem piersi,
  • fioletowy – oznacza tajemnicę, magię, ale jest też symbolem władzy królewskiej,
  • zielony – kolor natury, życia, nadziei i wolności; to również symbol wsparcia dla walki o ratowanie naszej planety.

Czerwona, czarna, a może biała? Najmodniejsze kolory w tym sezonie!

Znasz już znaczenie kolorów bransoletek sznureczków i pewnie kilka pomysłów na wybór barwy, odzwierciedlającej Twój charakter czy wyznawane wartości. Nie umiesz zdecydować się na jeden kolor? Postaw na odcień modny w sezonie jesień/zima 2020! Teraz na topie są czerwienie, pomarańcz, niebieski oraz zielony. Szukasz czegoś uniwersalnego? Postaw na kolory, które nigdy nie wychodzą z mody – czyli czerń i biel!