poniedziałek, 12 październik 2020 10:41

Jesienno-zimowe zakupy modowe – jaki materiał wybrać?

tkanina wełniana tkanina wełniana

Wraz z końcem września nadchodzą pierwsze zimne noce. Dni stają się coraz krótsze, a temperatura na zewnątrz spada. To znak, że czas zaopatrzyć się w nowe, ciepłe ubrania, z materiałów oferowanych między innymi przez takie sklepy, jak Kameleon – sklep i hurtownia tkanin.

 

Co kupić na spacery w chłodne dni?

Delikatny i chłodny wiaterek może być naprawdę bardzo przyjemny. Jednak mimo to i tak należy zadbać o to, by zawsze mieć ciepłe ubrania, które nie tylko będą chronić przed chłodem, ale również będą odporne na wiatr, czy nie będą tak szybko przemakać w czasie deszczu.

Podstawowym elementem, który należy kupić, jest dobry płaszcz. Wełna na płaszcz musi być najwyższej jakości. A dlaczego właśnie tkanina wełniana? Ponieważ jest to jeden z najlepszych materiałów, który poddany odpowiedniej obróbce, zyskuje naprawdę wiele zalet.

Tkaniny wełniane cechują się między innymi tym, że:

  • ogrzewają,

  • pozwalają skórze oddychać,

  • nie gniotą się,

  • są elastyczne i wytrzymałe,

  • odporne na zabrudzenia.

Tkaniny wełniane są bardzo często wybierane właśnie do produkcji płaszczy, lecz również sweterków. Kupno ubrań z wełny niesie za sobą nie tylko powyżej wymienione cechy. Jest to również po prostu naturalny i bardzo delikatny materiał, który jest bardzo miły w dotyku dla skóry.

Im większa ilość wełny w materiale użytym do produkcji ubrania, tym większy komfort noszenia tego ubrania. Jednak jeśli ktoś szuka wysokiej jakości płaszcza, który stworzony jest z naturalnych materiałów, to wełna nie jest jedyną możliwością wyboru. Choćby w sklepie Kameleon można również znaleźć takie materiały na ubrania jak flausz wełniany.

Jeśli chodzi o flausz tkanina jest bardzo przyjemna w dotyku i do tego lekka. Mimo swojej grubej struktury jest bardzo puszysty, a duża zawartość wełny zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. Wybierając flausz z wełny, tak naprawdę otrzymuje się te same bądź podobne cechy, co w przypadku wełny.

Czym w ogóle jest flausz? Jest to podwójna tkanina wełniana z przędzy zgrzebnej, która poddawana jest drapaniu i strzyżeniu obustronnemu. Właśnie dzięki tym zabiegom uzyskuje się puszystość i delikatność.

Gdy chodzi o flausz materiał ten równie często jest wybierany do produkcji płaszczy i swetrów co wełna, a to właśnie dzięki temu, że posiada bardzo podobne cechy. Jeśli ktoś posiada zdolności krawieckie, to przy odpowiednich technikach, może sam stworzyć swój własny sweter, kupując flausz na metry w sklepie Kameleon.

Materiał syntetyczny, czy naturalny?

Decydując się na jakiekolwiek ubrania i materiały, zawsze należy szukać tych, które są naturalne. Oczywiście, syntetyczne zachęcają do siebie tym, że są o wiele tańsze. Jednak nic nie zastąpi jakości naturalnych materiałów. Będzie można się o tym dobrze przekonać w momencie, gdy ubrania te będą noszone. Syntetyczne materiały często nie zapewniają tak dobrej cyrkulacji powietrza i bardzo szybko tracą nie tylko na jakości, ale również wyglądzie.

Dlaczego należy dbać o wełnę i jej pochodne materiały?

Choć tkanina wełniana, czy flausz wełniany to bardzo dobre materiały, to wymagają również tego, by bardzo o nie dbać. Dlatego, zamiast próbować samodzielnie poddawać je czyszczeniu, lepiej jest zgłosić się do profesjonalnej pralni, która zrobi to najlepiej.