poniedziałek, 12 październik 2020 10:41

Jesienno-zimowe zakupy modowe – jaki materiał wybrać?

tkanina wełniana tkanina wełniana

Wraz z końcem września nadchodzą pierwsze zimne noce. Dni stają się coraz krótsze, a temperatura na zewnątrz spada. To znak, że czas zaopatrzyć się w nowe, ciepłe ubrania, z materiałów oferowanych między innymi przez takie sklepy, jak Kameleon – sklep i hurtownia tkanin.

 

Co kupić na spacery w chłodne dni?

Delikatny i chłodny wiaterek może być naprawdę bardzo przyjemny. Jednak mimo to i tak należy zadbać o to, by zawsze mieć ciepłe ubrania, które nie tylko będą chronić przed chłodem, ale również będą odporne na wiatr, czy nie będą tak szybko przemakać w czasie deszczu.

Podstawowym elementem, który należy kupić, jest dobry płaszcz. Wełna na płaszcz musi być najwyższej jakości. A dlaczego właśnie tkanina wełniana? Ponieważ jest to jeden z najlepszych materiałów, który poddany odpowiedniej obróbce, zyskuje naprawdę wiele zalet.

Tkaniny wełniane cechują się między innymi tym, że:

  • ogrzewają,

  • pozwalają skórze oddychać,

  • nie gniotą się,

  • są elastyczne i wytrzymałe,

  • odporne na zabrudzenia.

Tkaniny wełniane są bardzo często wybierane właśnie do produkcji płaszczy, lecz również sweterków. Kupno ubrań z wełny niesie za sobą nie tylko powyżej wymienione cechy. Jest to również po prostu naturalny i bardzo delikatny materiał, który jest bardzo miły w dotyku dla skóry.

Im większa ilość wełny w materiale użytym do produkcji ubrania, tym większy komfort noszenia tego ubrania. Jednak jeśli ktoś szuka wysokiej jakości płaszcza, który stworzony jest z naturalnych materiałów, to wełna nie jest jedyną możliwością wyboru. Choćby w sklepie Kameleon można również znaleźć takie materiały na ubrania jak flausz wełniany.

Jeśli chodzi o flausz tkanina jest bardzo przyjemna w dotyku i do tego lekka. Mimo swojej grubej struktury jest bardzo puszysty, a duża zawartość wełny zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. Wybierając flausz z wełny, tak naprawdę otrzymuje się te same bądź podobne cechy, co w przypadku wełny.

Czym w ogóle jest flausz? Jest to podwójna tkanina wełniana z przędzy zgrzebnej, która poddawana jest drapaniu i strzyżeniu obustronnemu. Właśnie dzięki tym zabiegom uzyskuje się puszystość i delikatność.

Gdy chodzi o flausz materiał ten równie często jest wybierany do produkcji płaszczy i swetrów co wełna, a to właśnie dzięki temu, że posiada bardzo podobne cechy. Jeśli ktoś posiada zdolności krawieckie, to przy odpowiednich technikach, może sam stworzyć swój własny sweter, kupując flausz na metry w sklepie Kameleon.

Materiał syntetyczny, czy naturalny?

Decydując się na jakiekolwiek ubrania i materiały, zawsze należy szukać tych, które są naturalne. Oczywiście, syntetyczne zachęcają do siebie tym, że są o wiele tańsze. Jednak nic nie zastąpi jakości naturalnych materiałów. Będzie można się o tym dobrze przekonać w momencie, gdy ubrania te będą noszone. Syntetyczne materiały często nie zapewniają tak dobrej cyrkulacji powietrza i bardzo szybko tracą nie tylko na jakości, ale również wyglądzie.

Dlaczego należy dbać o wełnę i jej pochodne materiały?

Choć tkanina wełniana, czy flausz wełniany to bardzo dobre materiały, to wymagają również tego, by bardzo o nie dbać. Dlatego, zamiast próbować samodzielnie poddawać je czyszczeniu, lepiej jest zgłosić się do profesjonalnej pralni, która zrobi to najlepiej.

Czytany 53 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.