sobota, 30 kwiecień 2022 15:55

Czy warto kupować ubrania dla dzieci po sezonie?

rękawiczki narciarskie dziecięce rękawiczki narciarskie dziecięce pexels

Wiele osób próbuje oszczędzać na kupnie ubranek dla dzieci. W końcu bardzo szybko z nich wyrastają. Jednocześnie chcą stawiać na jakość, aby ubranie nie zniszczyło się, czyli nie rozciągnęło, skurczyło, czy nie było wypłowiałe po kilku praniach bądź nie przecierało się.

Kluczowe znaczenie ma jakość materiału, ale i dokładność wykonania. Za precyzję, markę i prestiż trzeba zapłacić zwykle więcej. Czasem jednak ceny bywają windowane. Dziś jednak nie zajmiemy się przyczynami tego zjawiska, a zastanowimy się, czy warto kupować ubrania dla dzieci po sezonie?

Obniżki sezonowe szansą na zakup kurtki zimowej czy butów dla dziecka taniej

Są takie rzeczy, które w sezonie są wyjątkowo drogie i czasem uważa się, że cena danej rzeczy jest jednak zbyt wysoka. Jeśli dziecko nie potrzebuje kurtki zimowej czy butów na już, bo te, w których chodzi jeszcze dobrze mu służą, to można pomyśleć o zakupach pod kątem kolejnego sezonu. Wtedy można poczekać do kwietnia czy maja, kiedy to można natknąć się na wyprzedaże markowej odzieży. Czasami rzeczy takie jak kurtki zimowe czy buty są przeceniane nawet o 50%, zatem można je zakupić znacznie taniej. To okazja, by np. zakupić dwie sztuki odzieży czy butów w cenie jednej i zapewnić dziecku lepsze wyposażenie na zimę. Bo oszczędność nie zawsze oznacza większej ilości pieniędzy w portfelu, ale czasem przezorność, która może uchronić przed kupnem nowych rzeczy w czasie sezonu. Oczywiście w przypadku dzieci nigdy nie może być mowy o kupowaniu odzieży na duży zapas w końcu szybko z niej wyrastają.

Akcesoria wysokiej jakości – rękawiczki narciarskie dziecięce i inne gadżety po sezonie

Na pewno problemów z rozmiarem nie będzie w przypadku akcesoriów takich jak czapki, szaliki, czy rękawiczki narciarskie dziecięce. Te ostatnie posiadają regulację, która pozwala dopasować je do dziecięcego nadgarstka. Akurat rękawiczki mogą posłużyć nawet przez kilka sezonów, zatem inwestycja w nie jest przyszłościowa i warto postawić na nią po sezonie. To samo dotyczy czapek, w końcu obwód głowy dziecka nie zmienia się diametralnie szybko, a w przypadku czapek elastycznych dziecko może je zakładać nawet przez kilka lat. Kluczem jest tu jakość, podobnie jak w przypadku kurtek czy butów. Dlatego rękawiczki narciarskie dziecięce warto wybierać w sklepie oferującym produkty renomowanych marek, świetnych do outdoorowej aktywności.

Problemem może być dopasowanie rozmiaru – w końcu dziecko szybko rośne

O ile w przypadku akcesoriów nie trzeba aż tak obawiać się dziecięcego skoku wzrostu i tego, że z rękawiczek czy czapki szybko wyrośnie, tak w przypadku kurtki nie ma już gwarancji, że posłuży dłużej niż rok. Tutaj zatem trzeba rozważyć czy opłaca się kupować kurtkę w tym samym rozmiarze na wyprzedaży, czy lepiej jednak postawić na większy rozmiar. Jeśli dziecko dotychczasową maa w sam raz, to może się okazać, że zimą będzie już za mała. Oczywiście jeśli promocje są spore zawsze można postawić na dwa rozmiary i de facto kupić dwie kurtki w cenie jednej. Gdy pierwsza stanie się zbyt mała będzie można ją wystawić na aukcji internetowej, a rodzice poszukujący wysokiej jakości odzieży na pewno chętnie ją zakupią. Warto wybierać kurtki, które posiadają regulację długości rękawów. W ten sposób dziecko na pewno pochodzi w kurtce przynajmniej na początku kolejnego sezonu.

Wiosenne i jesienne porządki, czyli przewietrzanie szafy – jesienią i wiosną kupisz więcej odzieży na outletach i aukcjach

Kiedy pojawia się najwięcej ofert markowej odzieży używanej w Internecie? Oczywiście wczesną jesienią i wczesną wiosną. Wtedy bowiem następuje wielkie wietrzenie nie tylko sklepowych magazynów, ale również prywatnych szaf. Wiele ubrań można kupić w ten sposób nowych albo prawie nowych, bo okazuje się, że kurtka, którą dziecko otrzymało od kogoś w prezencie w ogóle na niego nie pasowała, bo gdy nadszedł sezon już okazała się zbyt mała. Akurat taka sytuacja może mieć miejsce nawet późną jesienią, bo wtedy rodzice na szybko poszukują kurtki dla swojej pociechy, która rośnie szybciej niż się spodziewali. Outlety dobrych marek to także świetna okazja. Oczywiście warto na wyprzedażach nie kupować odzieży „na styk”, a nieco większą.