poniedziałek, 09 maj 2022 21:07

Manekiny torsy – zobacz, jak wypadają w porównaniu z innymi

https://sklep.moremannequins.pl https://sklep.moremannequins.pl

Manekiny świetnie odwzorowują sylwetkę żywego człowieka. Dzięki temu mogą w umiejętny sposób zaprezentować dany strój.

Dostępne modele możemy podzielić przede wszystkim na damskie i męskie, stosując przy tym kryterium wieku. Wyróżniamy też manekiny torsy, ekspozytory oraz manekiny całopostaciowe. Zobaczmy, w jakich sklepach sprawdzą się poszczególne modele!

​Manekiny torsy a manekiny całopostaciowe

Do najbardziej popularnych rodzajów manekinów należą modele całopostaciowe. Nie oznacza to jednak, że zawsze sprawdzają się one najlepiej. Wybór wariantu w dużej mierze zależy od asortymentu sklepu. Wydawać by się mogło, że manekiny całopostaciowe znajdą zastosowanie w większej liczbie przypadków. Mimo to, manekiny torsy spotkamy w sklepach równie często, co inne modele. Dzieje się tak z uwagi na liczne zalety tego typu wariantów. Przede wszystkim zajmują dużo mniej miejsca. Jeśli więc właściciel butiku nie dysponuje dużą przestrzenią, a chciałby zaprezentować najnowszą kolekcję t-shirtów, powinien postawić na manekiny torsy. Ich lekkość pozwala często je przebierać i przenosić w razie potrzeby. Takie modele bardzo dobrze sprawdzają się w sklepach z bielizną.

​Manekiny torsy a ekspozytory

Ekspozytory przedstawiają konkretną część ciała – na przykład nogi, ręce, dłonie, szyję czy głowę. Są idealne do prezentacji akcesoriów i biżuterii. Spotkamy je w salonach fryzjerskich, gdzie bardzo często eksponują peruki. Można zobaczyć je także w wybranych sklepach z elektroniką (jak np. słuchawki) czy w salonach optycznych. Jednak większość z nich nie będzie w stanie zaprezentować ubrania. Jedynie ekspozytory nóg mogą eksponować rajstopy lub pończochy. Manekiny torsy nie tylko dobrze zaprezentują majtki czy biustonosze, ale również koszulki oraz sukienki. Są uniwersalne. Poza tym spotkamy je w różnych wariantach, o czym przekonasz się, wchodząc na stronę https://sklep.moremannequins.pl/pozostale-manekiny-torsy.7. Manekiny torsy mogą dodać wnętrzu klimatu retro. Ich niesamowity urok broni się sam. Chętnie wykorzystują je zarówno właściciele butików, jak i restauracji czy pubów. Modele te mogą bowiem świetnie urozmaicić aranżację każdego lokalu.