sobota, 30 maj 2020 12:48

Czy warto zainwestować w glany?

Glany to skórzane buty z wysoką cholewką i grubą podeszwą pierwotnie wywodzące się z subkultur muzycznych. Specyficzny wygląd i ciężar tych butów sprawiają, że do dziś budzą skrajne emocje – jedni je kochają, inni uważają po prostu za brzydkie. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że glany to buty praktycznie nie do zdarcia, dlatego zwolenników tego typu obuwia nadal nie brakuje. Czy faktycznie warto kupić glany?

 

Jak wybrać dobre glany?

Dobre glany to buty, które będą służyły nam przez długi czas – mogą latami przeleżeć w szafie i nadal nie stracą swoich właściwości. Wytrzymałość i odporność na zniszczenia glany zawdzięczają sposobowi wykonania, chociażby podeszwami wzmocnionymi śrubami albo wkrętami. W dodatku niektóre z nich z przodu usztywniane są metalową płytką.

Glany damskie i glany męskie mogą przybierać różnorakie formy – charakterystyczna cholewka sięga nawet do czterdziestu centymetrów wysokości, a im wyższa, tym więcej posiada dziurek. Klasyka to uniwersalne glany czarne, jednak do wyboru jest wiele kolorów i wzorów. Glany występują w różnorodnych wariantach – od jednolitego koloru przez glany przecierane aż po glany moro. Alternatywą dla tradycyjnych glanów są glany wegańskie wykonane ze sztucznej skóry. Dzięki wykorzystaniu syntetycznej skóry glany wegańskie mogą nosić również osoby ceniące sobie brak elementów pochodzenia zwierzęcego.

Wybór glanów powinien opierać się na dwóch aspektach – estetycznym i praktycznym. Ważne jest, aby glany po prostu nam się podobały, jednak nie wolno zapominać, że ten typ obuwia nie należy do najwygodniejszych. Z tego powodu równie istotne jest zadbanie o jak największy komfort użytkowania, czyli materiał, z którego je wykonano i dopasowanie do stopy. Warto stawiać na materiały najwyższej jakości, które zapewnią oczekiwaną trwałość i solidność.

Gdzie można kupić glany?

Chociaż glany znane są od lat, dla wielu osób nadal pozostają niepraktycznym produktem niszowym. Miłośnicy glanów mogą dokonać zakupu tych butów w firmowych sklepach specjalizujących się w sprzedaży tego typu obuwia. Znane marki dostępne są w większości większych miast w Polsce.

Z kolei indywidualiści glany damskie i glany męskie mogą zamówić w jednym ze sklepów oferujących szycie glanów na zamówienie. Taki wybór to wyższa cena, ale jednocześnie wysoka jakość i możliwość dopasowania butów do indywidualnych oczekiwań klientów. Szycie glanów na zamówienie doskonale wpisuje się w różnorodność gustów i upodobań – glany czarne, glany kolorowe czy glany przecierane dostępne są w wielu modelach: od niskich do bardzo wysokich cholewek. Duża możliwość modyfikacji i gwarancja niepowtarzalności butów zdecydowanie przemawia za taką formą zakupu.