poniedziałek, 01 czerwiec 2020 17:16

Pomiary palca. Domowe sposoby

Domowe pomiary palca Domowe pomiary palca

Tasiemka, miarka krawiecka, a nawet papier – z tymi przedmiotami łatwo i szybko sprawdzimy, jakie rozmiary mają nasze palce. Co jeszcze ma znaczenie, kiedy upatrzyliśmy sobie śliczny pierścionek i nie mamy pewności, jaki obwód jest zgodny z naszymi dłońmi? Jak zmierzyć rozmiar palca bez wychodzenia z domu? Sprawdźmy to razem!

 

   

Samodzielne mierzenie palców? To proste!

Ręka do góry, kto zna obwody swoich palców? Założymy się, że tylko część z was. Tymczasem to wiedza, którą warto posiadać. Przyda się, kiedy określony pierścionek wpadnie nam w oko podczas przeglądania zasobów internetu, a do jubilera z jakichś powodów nie jest nam po drodze. Dlatego chcemy podpowiedzieć wam, jak zmierzyć rozmiar palca domowymi sposobami. Wszystko bez specjalistycznych, mierniczych sprzętów. Przekonacie się, że bez wychodzenia z mieszkania można dokonać pomiarów, które są precyzyjne i odpowiadają rzeczywistości. 

 

Zaczynamy! Do ustalenia rozmiarów naszych palców wykorzystajmy to, co mamy pod ręką. Mogą to być miarka krawiecka, krótki sznurek (uwaga: nie może być w żadnym stopniu elastyczny), tasiemka, a nawet wąski pasek papieru. Wybraną miarkę, najdokładniej jak tylko potrafimy, zawijamy wokół nasady palca. Jeżeli miarka luźno przylega i nie wrzyna się w skórę – możemy mieć pewność, że wszystko się zgadza. Następnie odczytujemy wynik z miarki (w przypadku sznurka musimy posłużyć się linijką), po czym uzyskany rezultat porównujemy z wartością obwodów wewnętrznych pierścionka (dane te znajdują się w tabeli dostępnej u każdego sprzedawcy biżuterii, również na jego stronach internetowych). Wartość z tabeli, która w największym stopniu odpowiada uzyskanemu wynikowi, to nasz rozmiar. Proste, prawda?

 

Czy wiesz, że...

Co jeszcze warto wiedzieć, kiedy zamierzasz znaleźć odpowiedź na pytanie: jak zmierzyć rozmiar palca bez opuszczania własnych czterech ścian? Przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę, że obwód palca trzeba ustalać/weryfikować za każdym razem, kiedy przymierzamy się do kupienia pierścionka. Dlaczego? Obwody palców zmieniają się. I nie jest to nawet kwestia lat czy miesięcy. Jeżeli mierzymy palec powiedzmy w poniedziałek, to już we wtorek może okazać się, że obwód nieco się zmienił. Aż trudno w to uwierzyć, ale rzeczywiście tak jest. Wystarczy, że w poniedziałek skusiliśmy się na tłuste lub słone dania bądź spożywaliśmy alkohol. W rezultacie palce zrobiły się lekko opuchnięte, chociaż tego nie dostrzegamy. W związku z tym, jeżeli zależy nam na rzetelnym pomiarze, dokonajmy go w spokojny dzień, po lekkiej kolacji i przespanej nocy spędzonej we własnym łóżku. Musimy być wypoczęci i wyluzowani. Zmęczenie i stres podnoszą ciśnienie, a to z kolei oznacza spuchnięte palce. Problem ten pojawia się także w czasie upałów, dlatego dokonujmy pomiarów w dzień z umiarkowaną temperaturą. Z drugiej strony również mrozy nie są mile widziane. Dlaczego? W bardzo zimne dni palce lekko się kurczą. Liczy się również pora dnia. Za mierzenie palców najlepiej zabierać się wieczorem. W tym czasie dłonie są nieco większe. 

Czytany 155 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.