wtorek, 22 listopad 2022 14:31

Legginsy – nie tylko na siłownie i na trening

Legginsy damskie dobrej jakości Legginsy damskie dobrej jakości pixabay

Legginsy to wygodny element ubioru, który pozwala na zachowanie swobody ruchów. Dlatego też tak chętnie wybierany jest jako jedna z części stroju do ćwiczeń – na siłownię czy trening outdoorowy.

Jednak już od dłuższego czasu można zaobserwować zjawisko, gdy legginsy są wybierane jako jeden z elementów stroju codziennego. Zobacz, czym się kierować wybierając legginsy dla siebie. W tym artykule podpowiadamy także, jak je nosić na co dzień.

Czym się kierować wybierając legginsy?

Przy wyborze legginsów warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to,  z jakiego materiału są one zrobione. Dobrej jakości produkt będzie wykonany z dzianiny o wysokiej gęstości, która sprawi, że będzie on wytrzymały na rozciąganie i uszkodzenia mechaniczne. W przypadku wyboru legginsów do ćwiczeń, dobrze jest postawić na produkty szyte z dzianiny funkcyjnej. Pozwala ona skórze oddychać i dobrze odprowadza wilgoć na zewnątrz. Warto też zwrócić uwagę na grubość materiału i dostosować ją do panujących na zewnątrz warunków, szczególnie jeśli legginsy mają służyć do ćwiczeń na zewnątrz np. joggingu czy do noszenia na co dzień. Nie bez znaczenia jest także dobór odpowiedniego rozmiaru oraz długości nogawki.

Jak nosić legginsy na co dzień?

Jak to zostało wyżej wspomniane, legginsy już nie tylko królują na siłowniach. Wiele osób z uwagi na to, jaką wygodę zapewniają, wybiera je także jako element codziennego stroju. Jednak warto pamiętać o tym, aby odpowiednio dobierać je do innych elementów stroju. Legginsy z powodzeniem mogą zastąpić spodnie lub rajstopy, w zależności od tego, czemu będą towarzyszyć. Można je nakładać m.in. w zestawieniu z tunikami czy sukienkami. Doskonale będą prezentować się także w duecie ze swetrami typu oversize, które sięgają co najmniej do połowy uda. Można je też zestawiać z butami o wyższej cholewce, szczególnie jesienią lub zimą. Tutaj trzeba pamiętać, że najlepiej będą prezentowały się modele jednolite. Zobacz również legginsy do ćwiczeń.

Gdzie szukać dobrej jakości legginsów damskich?

Legginsy damskie dobrej jakości dostępne będą przede wszystkim w sklepach specjalizujących się w odzieży sportowej. To tam warto szukać modeli, które będą wykorzystywane w czasie treningów. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się zapoznanie się z ofertą sklepów internetowych, które oferują modele, często niedostępne w sklepach stacjonarnych o ciekawym i nietypowym wzornictwie. Dodatkowo najczęściej w sklepach internetowych jest o wiele szerszy wybór rozmiarów, co pozwala na dobranie legginsów nawet panią o mniej typowych rozmiarach.