niedziela, 19 czerwiec 2022 18:10

Styl tenisowy dla mężczyzn - outfity inspirowane tenisem

koszulka polo koszulka polo pexels

Tenis to sport, łączący w sobie ogromne emocje oraz praktyczną elegancję, która wypływa z arystokratycznych korzeni dyscypliny. Tenis we współczesnej formie pochodzi z Wysp Brytyjskich, przez co wychodzący na kort zawodnicy musieli przestrzegać nie tylko zasad gry, ale również reguł odpowiedniego ubioru.

Styl sportowy w ostatnich latach święci triumfy za sprawą rosnącej popularności zdrowego trybu życia, a triumfy Igi Świątek tylko zwiększają zainteresowanie tenisowym stylem. Jak stworzyć męską stylizację inspirowaną kortem?

Klasyka gatunku

Do stworzenia tej stylizacji wystarczą trzy podstawowe elementy, które nieodmiennie kojarzą się z kortem: koszulka polo, tenisówki oraz eleganckie, zaprasowane w kant szorty. Ta kombinacja zapewnia swobodę ruchu na korcie, a poprzez wykorzystanie koszulki polo zyskuje elegancki rys, z którego słynie tenis. Zgodnie z tradycją tego sportu koszulka powinna być biała, podobnie jak szorty, ale w przypadku codziennego użytkowania można – a nawet trzeba – sięgnąć po dół innego koloru. Jasne tenisówki to obowiązkowy element tej stylizacji, podobnie jak odpowiednio dobrane dodatki. W tym wypadku niezwykle ważny będzie pasek. Najlepiej wybrać egzemplarz materiałowy, który – w zależności od gustu – może być gładki lub wielokolorowy. Stylizację można uzupełnić zarzucając na plecy dzianinowy sweter.

Elegancja w stylu retro

Na początku XX wieku strój do tenisa znacznie odbiega od tego, co dziś możemy zobaczyć podczas wielkoszlemowych turniejów. Sięgający po rakiety mężczyźni byli gentlemanami, a ich ubranie odzwierciedla ten fakt. Aby stworzyć outfit w tym stylu, musimy zacząć od jasnych, lnianych spodni – najlepiej w kremowym kolorze – oraz białej, przewiewnej koszuli. W chłodniejsze dni warto dodać do tego lekki sweter z wełny lub cardigan. Jeżeli dodamy do tego kaszkiet, zegarek oraz wypastowane buty – najlepiej jasnobrązowe – uzyskamy swobodny strój, podszyty grubą warstwą elegancji. Warto zauważyć, że – oprócz dodatków i swetra – taki outfit będzie utrzymany w tonacjach bieli, czyli mamy do czynienia z kombinacją monochromatyczną. Możemy do niej dodać marynarkę, jednakże musi ona pasować kolorystycznie do spodni. Wąski pasek ze skóry będzie doskonałym dopełnieniem kombinacji i wyraźnie zaznaczy kształt sylwetki – zwłaszcza jeżeli zdecydujemy się na krój slim-fit. Jeżeli preferujemy większą swobodę, możemy sięgnąć po koszulę polo.

Powiew lat 80.

Björn Borg to zawodnik, który nie tylko święcił triumfy na korcie, ale również odmienił modę tenisową. Borg żonglował stylami, a jego wybory przesuwały granicę tenisowego smaku. Jeżeli chcemy nadać klasycznej, tenisowej stylizacji nieco frywolności Borga, wybierzmy koszulkę polo z ciemnym kołnierzykiem oraz pionowymi, czarnymi paskami. Szwedzki czempion równie często eksperymentował ze strojem sportowym poza kortem. Jeżeli do klasycznych lnianych spodni dodajmy białą koszulkę oraz czerwoną lub granatową kurtkę dresową, stworzymy nieco krzykliwą kombinację, które uczyniły Borga wyznacznikiem mody. Lniane spodnie można zastąpić jeansami, jednakże nie powinniśmy rezygnować ze sportowego obuwia. Borg słynął ze swoich naszyjników, dlatego dodatki pod postacią rzemieni czy wisiorków są mile widziane w tej stylizacji.