niedziela, 19 czerwiec 2022 18:16

Jakie klapki na lato wybrać? Ze skórzaną czy gumową podeszwą?

Klapki damskie Klapki damskie pexels

Wybór klapek na lato w obecnych czasach jest dość szeroki. Dlatego warto dowiedzieć się, na co konkretnie zwracać uwagę podczas ich zakupu.

 

Materiał butów

Wśród najważniejszych aspektów związanych z wyborem klapek na lato można wskazać materiał, z którego zostało wykonane dane obuwie. Klapki damskie są tworzone z dość zróżnicowanych materiałów, zarówno skóry ekologicznej, jak i materiałów tekstylnych. Klapki ze skóry charakteryzują się podwyższoną wytrzymałością, dlatego idealnie sprawdzą się podczas spacerów po mieście. Natomiast klapki z materiałów tekstylnych są lekkie i przewiewne, dzięki czemu będą odpowiednie podczas upalnych dni. Klapki na lato powinny spełniać najwyższe standardy jakościowe, aby codzienne korzystanie z obuwia było wygodne i nie powodowało otarć.

Grubość podeszwy

Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę podczas wyboru klapek damskich, jest grubość ich podeszwy. Klapki damskie dostępne są zarówno w wersjach z cienką podeszwą, jak i grubszą wersją. Poszczególne modele różnią się również materiałem, z którego jest tworzona podeszwa. Skórzana podeszwa będzie doskonałym rozwiązaniem podczas codziennego funkcjonowania na mieście, gdy temperatury na zewnątrz są dość wysokie. Jednak skóra nie jest odporna na działanie wody i wilgoci, dlatego podczas wakacyjnego urlopu lepiej postawić na obuwie z gumową podeszwą. Buty z gumową podeszwą będą elastyczne i wytrzymałe. Nie ulegną zniszczeniu po kontakcie z wodą, na przykład na basenie, a także nad morzem lub jeziorem.

Fason obuwia

Istotną kwestią podczas wyboru damskiego obuwia na lato jest także wybór odpowiedniego fasonu butów. W obecnych czasach w sprzedaży dostępnych jest bardzo wiele różnych modeli klapek przeznaczonych na lato. Różnią się one między sobą specyfiką wykonania, ale także wyglądem. Wśród popularnych modeli wskazuje się lekkie klapki w stylu japonek, które na pewno zapewnią odpowiedni komfort termiczny podczas upalnych dni. Jednak w sprzedaży dostępne są również bardziej masywne modele obuwia, które są stworzone na przykład ze skóry ekologicznej. Takie rozwiązanie lepiej sprawdzi się podczas wędrówek oraz spacerów na mieście. Klapki są również dostępne z obcasami o różnych wysokościach. Dlatego możliwy jest zakup tego rodzaju obuwia na płaskiej podeszwie, ale także na niskim lub wysokim obcasie.

Wygoda użytkowania

Komfort podczas noszenia letniego obuwia jest nieoceniony, a więc podczas wyboru klapek warto również zwrócić uwagę na wygodę, jaką zapewnia ten rodzaj obuwia. Przed podjęciem decyzji o zakupie butów warto je przymierzyć oraz sprawdzić, czy są dobrze wyprofilowane i jak się układają na stopach. Oprócz tego warto również zadbać o odpowiednie dopasowanie rozmiaru obuwia. Zbyt małe klapki mogą uciskać stopy, a zbyt duże się z nich zsuwać. Dlatego tak istotne jest ich odpowiednie dopasowanie. Polecanym wyborem jest miękka podeszwa oraz delikatne wykończenie. Takie buty idealnie będą się prezentowały w towarzystwie zróżnicowanych stylizacji, zarówno codziennych, jak i wieczorowych.