piątek, 19 listopad 2021 19:14

Świąteczne piżamy damskie - hit czy kit?

piżamy damskie piżamy damskie Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Piżama damska przede wszystkim musi być wygodna. Nie oznacza to jednak, że nie może być ciekawa pod względem designu. Damskie piżamy bawełniane, satynowe mogą być jednocześnie bardzo komfortowe i po prostu modne. A co z tymi świątecznymi?

 

Piżama damska — nie tylko funkcjonalność

Zimą stawiamy w dużej mierze na piżamy z długimi spodniami, koszule z długimi rękawami, cieplejsze bluzki. Wiele z nas lubi nie tylko w takich piżamach spać, ale i spędzać leniwe poranki, jeśli tylko mamy na nie czas. Wybierając damskie piżamy, bierzemy więc pod uwagę przede wszystkim wygodę. Nie ma w tym nic dziwnego, piżama damska ma przecież gwarantować miły i komfortowy sen. Warto więc zwrócić uwagę nie tylko na krój piżamy i jej dopasowanie do sylwetki, ale także na to, z jakiego materiału jest ona wykonana. Przede wszystkim sprawdzają się tutaj oddychające tkaniny, dlatego też bawełniane piżamy, w których się nie pocimy, a ciało może swobodnie oddychać, cieszą się tak dużą popularnością. Wybierając piżamę, warto z pewnością zwrócić także uwagę na szwy, sposób wykończenia piżamy, rodzaj dekoltu, wiązanie w pasie umożliwiające swobodną regulację i dopasowanie dołu od piżamy do sylwetki. Producenci przykładają naprawdę dużą wagę do tego, by w piżamach kobiety czuły nie naprawdę komfortowo. 

Warto jednak pamiętać, że koszule nocne, piżamy z długim rękawem, krótkie piżamowe spodenki powinny nam się także po prostu podobać. Tutaj wiele zależy od indywidualnych preferencji: wiele kobiet ceni sobie jednolite, najczęściej jasne komplety, niemałą popularnością cieszą się te z motywacyjnymi hasłami, zabawnymi grafikami. Na ich tle szczególnie wyróżniającą się kategorią są piżamy damskie świąteczne.

Piżamy damskie na święta

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, który w polskiej tradycji bardzo celebrujemy. Długie, rodzinne wieczory, niespieszne poranki, bliskość i wyjątkowy klimat — to celne podsumowanie tych wyjątkowych dni. Świąteczne piżamy idealnie wpisują się w ten klimat. Kiedy już możemy zdjąć eleganckie sukienki do Wigilii lub świątecznym obiedzie, z przyjemnością wsuwamy ciało w te zabawne, słodkie i urocze komplety. Do wyboru są bardzo różne rozwiązania: od prostych piżam bazujących na klasycznym świątecznym połączeniu zieleni i czerwieni, po piżamy z zabawnymi świątecznymi nadrukami. Możliwości jest tutaj naprawdę sporo. Można wybrać model bardziej klasyczny, jak i ten zdecydowanie bardziej wyrazisty, w którym można spędzić rodzinny poranek, bawiąc się tym wyjątkowym czasem, czerpiąc z niego jak najwięcej. To właśnie wieczory i poranki w tym świątecznym klimacie mają szczególne znaczenie. Kto powiedział, że wszyscy musimy być wtedy "zapięci na ostatni guzik". Świąteczne piżama party to genialny sposób na spędzenie wieczoru w gronie najbliższej rodziny. 

Stylowe czy nie? Piżamy na święta

Świąteczna piżama z zabawnym nadrukiem to ciekawy pomysł na mikołajkowy prezent dla najbliższej osoby. Oczywiście pod warunkiem, że odpowiada jej taka stylistyka. Oczywiście będą i tacy, którzy powiedzą, że lepiej postawić na klasyczną, tradycyjną piżamę. Święta są jednak od tego, aby się bawić, wrzucić na luz i celebrować szczególny czas w gronie najbliższych. Polki zdają się to doskonale rozumieć, bo co roku piżamy świąteczne cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Producenci odpowiadają zaś na nie kolejnymi, coraz to nowszymi propozycjami. Dzięki temu każdego roku możesz celebrować święta z zupełnie nowym zestawie. Na każdy świąteczny dzień możesz mieć zupełnie innych zestaw inspirowany klimatem Bożego Narodzenia.