środa, 23 listopad 2022 17:11

Zdrowa i efektowna biżuteria na święta - postaw na klasyczne wzory!

kolczyki dla dziecka kolczyki dla dziecka pixabay

Święta już za pasem, a kompletowanie stylizacji na tę okazję, wydaje się ostatnim dzwonkiem. Warto zaplanować je już teraz, zanim wszyscy wpadną w szał spożywczych i prezentowych zakupów.

O ile dobór ubrania może być stosunkowo łatwy, o tyle zwieńczenie looku za pomocą biżuterii, wydaje się bardziej drobiazgowym zadaniem. A czy efektowność błyskotek można połączyć ze zdrowiem i bezpieczeństwem? Oczywiście, że tak, ale, jak zrobić to dobrze? Co wziąć pod uwagę?

Świąteczna stylizacja — jakie wzory kolczyków są w modzie?

Kolorystyka świątecznych stylizacji odzieżowych opiera się głównie na głębokich odcieniach czerwieni, butelkowej zieleni oraz granatu. Przyjmując, że Boże Narodzenie daje nadzieję i rozprasza nawet najgłębszą ciemność, a także rozpromienia twarze osób zgromadzonych przy zastawionych suto stołach, konsekwentnie powinniśmy dążyć do tego, by uzupełnienie naszego wizerunku dawało blask i odbijało światło.

Właśnie dlatego kolczyki zakładane na okres świąteczny, które mają cyrkonie lub inne błyszczące kamienie, są najczęstszym wyborem i zdecydowanie najbardziej trafnym. Oprócz tego dużą popularnością cieszą się kolczyki dla dziecka w kształcie gwiazdek, śnieżynek i świątecznych dekoracji.

To właśnie dla najmłodszych można nie tylko stworzyć kompletne i oryginalne stylizacje na uszach, które sprawią im radość i umożliwią odczucie magicznej atmosfery. Czy biżuteria świąteczna dla maluchów może być jednocześnie efektowna i zdrowa? Przyjrzyjmy się bliżej, jakie kolczyki dla niemowlaka wybrać na ten wyjątkowy czas, by nie powodowały u niego reakcji alergicznych.

Kolczyki hipoalergiczne marki Blomdahl — poznajemy zalety zdrowej biżuterii na święta

Kolczyki dla dziecka to nie tylko błysk i oryginalne wzory, które świetnie sprawdzą się na święta. Mają być one również bezpieczne, a co za tym idzie, wykonane z antyalergicznych materiałów, które nie zawierają metali uczulających, takich jak nikiel, pallad czy szlachetne kruszce.

Marka Blomdahl postanowiła połączyć piękno ze zdrowiem i wykorzystała do produkcji biżuterii plastik i tytan medyczny, które są w 100% wolne od metali mogących wywołać uczulenie. W ofercie tego producenta dostępne są również modele, które w sposób bezpieczny mają wykonany plater złotem lub srebrem na elementach, które nie mają bezpośredniego kontaktu ze skórą. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma obaw, że podczas świątecznej celebracji pojawią się symptomy uczulenia takie jak wysypka, zaczerwienienie skóry czy świąd.

Czy warto zdecydować się na założenie pierwszych kolczyków dziecku tuż przed świętami, by w ten sposób uzupełnić jego stylizację?

Każdy rodzic chce, by dziecko w czasie świąt wyglądało szykownie i adekwatnie do okoliczności. Stąd też bierze się często pomysł, by klasyczne i połyskujące kolczyki dla niemowlaka założyć tuż przed świętami. Wielu rodziców waha się przed podjęciem takiej decyzji z obawy przed różnymi komplikacjami i utrudnionym gojeniem dziurek. Zupełnie niepotrzebnie. Wybór odpowiedniej metody przekłuwania pozwala uzyskać niezwykły efekt bez zaczerwienienia i bólu. Jednym z lepszych systemów zakładania kolczyków, który doskonale sprawdził się w krajach skandynawskich, jest ten proponowany przez Blomdahl. Nie dosyć, że jest to metoda niezwykle szybka i bezbolesna, to dodatkowo oparta na ścisłych zasadach bezpieczeństwa, antyseptyki i przyspieszenia gojenia nowopowstałych dziurek. Wydaje się za tym idealnym rozwiązaniem dla osób, które niemalże na ostatni dzwonek przed świętami, chcą ozdobić uszy swojej pociechy klasyczną biżuterią.

Nie warto zatem długo rozmyślać nad idealnymi kolczykami na święta. Najlepiej postawić na blask, klasykę i bezpieczeństwo, a te cechy wyrobów jubilerskich oferuje marka Blomdahl.