piątek, 19 czerwiec 2020 12:20

Złote kolczyki – ile kosztują

Biżuteria Savicki Biżuteria Savicki

Złoto od zawsze kojarzone jest jako drogi, luksusowy metal, na który nie każdy może sobie pozwolić. Jest symbolem bogactwa, czasem przepychu, od razu przywodzi na myśl wypełnione po brzegi skarbce czy równo ułożone cenne sztabki. Rzeczywiście – złota biżuteria nie należy do najtańszych, ale z pewnością każdy jej miłośnik znajdzie coś dla siebie.

Szczególnym uwielbieniem cieszą się złote kolczyki, a ogromny wybór sprawia, że można przebierać nie tylko wśród różnorodnych modeli, ale i cen.

Ile kosztują najtańsze złote kolczyki?

Najtańsze będą najprostsze kolczyki – proste w formie, bez dodatkowych zdobień czy kamieni szlachetnych, oraz, oczywiście, w niewielkich rozmiarach.  Ale żeby móc wyrobić sobie odpowiedni pogląd, należy zacząć od zapoznania się z możliwie jak największą ofertą. Warto zajrzeć do sklepów internetowych, takich jak Savicki, które oferują o wiele większy wybór niż stacjonarne salony jubilerskie, co więcej – prezentują biżuterię z różnego rodzaju złota

Jeśli chodzi o złote kolczyki – mogą być one wykonane z klasycznego, żółtego złota, z białego, różowego czy nawet czarnego, a także różnego rodzaju połączeń odcieni. Różnica będzie polegała nie tylko na kolorze, ale również na cenie. Niejednokrotnie można zauważyć, że np. białe złoto jest droższe niż żółte. Wszystko za sprawą dodatku platyny lub palladu, wyjątkowo drogich metali, które sprawiają, że złoto zmienia barwę na szlachetny, biało-srebrny odcień. Cena złotych kolczyków będzie więc zależna od tego, z jakich metali zostały stworzone i jaka jest ich próba.

Najtańsze złote kolczyki można kupić już za niecałe 100zł. Warto jednak zwrócić uwagę, że często będzie to biżuteria pozłacana, a nie ze szczerego złota. Najczęściej jest to srebro poddawane procesowi złocenia, a więc okrywania powierzchni cienką warstwą złota. Nadal jest to pełnowartościowy, szlachetny produkt, a taki proces pozwala na to, by tworzyć biżuterię wysokiej jakości, ale w niższej cenie, sprawiając, że staje się ona dostępna szerszemu gronu odbiorców.

Najdroższe złote kolczyki

Oczywiście, ich znalezienie jest znacznie prostsze niż tych, które kosztują niewiele. Ceny najdroższych złotych kolczyków mogą przyprawić o zawrót głowy – porównywalne są do cen nowych samochodów! Trudno się jednak dziwić – na ich wartość składa się nie tylko metal, z jakiego są stworzone, ale przede wszystkim zdobienia – szlachetne kamienie, które same w sobie są drogie, a oprawione w złoto znacznie podnoszą cenę. Stąd też coraz częściej inwestuje się w złotą biżuterię, traktując ją jako ponadczasową lokatę pieniędzy. Złote kolczyki sprawdzają się do tego idealnie!

Jaka jest cena złotych kolczyków?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie – należy bowiem uściślić, o jaki rodzaj biżuterii chodzi. Pewne jest jednak to, że niekoniecznie trzeba na nią oszczędzać przez całe życie, a by zakupić oryginalne złote kolczyki, z pełnowartościowego metalu, należy liczyć się z kosztem sięgającym powyżej 100zł.

Czytany 323 razy

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.