poniedziałek, 30 wrzesień 2019 13:16

Pomysły na prezent dla pasjonatów mangi – gdzie ich szukać?

Koszulki z japońskimi napisami Koszulki z japońskimi napisami

W Polsce pojawia się coraz więcej otaku, którzy to w każdej dziedzinie życia starają się pokazywać swoją pasję.

Kupienie odpowiedniego prezentu dla takiej osoby, to jest nie lada wyzwanie. Szczególnie, gdy nie za bardzo wie się, czego dotyczy ta pasja i gdzie można szukać przedmiotów z nią związanych. Kim właściwie jest otaku? Czym jest jego pasja i co można podarować takiej osobie? Oto krótki poradnik.

Otaku – kto to taki?

Jako otaku określa się osobę, która jest zafascynowana szeroko rozumianą japońską popkulturą, ze szczególnym ukierunkowaniem na mangę i anime. Chodzi tutaj m.in. o japońskie komiksy i filmy animowane (anime). Warto tutaj podkreślić, że zarówno animacje, jak i komiksy kierowane są do różnych grup odbiorców i mogą dziać się w świecie rzeczywistym lub alternatywnym, wręcz fantastycznym.

Warto tutaj podkreślić, że słowo to może mieć różnorodne znaczenie. Zazwyczaj stosowane jest jako określenie osoby pasjonującej się tym, co związane jest wyżej wspomnianymi kwestiami. Jednak może być też określeniem subkultury japońskiej, która ma swój własny żargon i specyficzny sposób ubierania się czy zachowywania.

Prezenty dla fanów mangi i anime – co wybrać?

Pierwsze co przychodzi na myśl, w kwestii prezentów dla osób określanych jako otaku, to komiksy. Jednak tak jak to zostało wspomniane, otaku to nie tylko sama animacja czy grafika. Osoby te interesują się też szerszą popkulturą oraz mają swój specyficzny styl. Dlatego warto wziąć to pod uwagę w czasie poszukiwania prezentów. Co zatem wybrać? Może to być jakieś ubranie lub dodatek do stylizacji. Przykładem mogą być tutaj chociażby koszulki z japońskimi napisami czy bluzy anime z grafikami nawiązującymi do popularnych seriali m.in. Mirai Nikki czy Shingeki no Kyojin.

Bluza anime

Bluza anime

Gdzie szukać najlepszych akcesoriów ze wzorami z mang?

Idealnym miejscem na poszukiwanie tego typu prezentów jest sklep https://japonia.teetres.com/. To prawdziwa kopalnia gadżetów i ubrań przeznaczonych dla fanów mangi i anime. Oprócz wspomnianych wyżej koszulek czy bluz można w nim znaleźć także różnego rodzaju czapki typu beanie z ozdobionym haftem wywijanym brzegiem.

Akcesoria japońskie

Akcesoria japońskie

Interesującym i oryginalnym prezentem dla fana wszystkiego, co japońskie może być także plakat czy obrazek z materiałami ułatwiającymi naukę języka japońskiego. Dzięki nim osoba lubiąca mangę będzie miała podstawy ku temu, aby móc w przyszłości czytać swoje ulubione komiksy czy oglądać animacje w oryginalnej wersji językowej.

 

Czytany 340 razy

W co się ubrać?

Wiosna w szafie - sprawdzone triki na odświeżenie garderoby

Wiosna w szafie - sprawdzone triki na odświeżenie garderoby

Cieplejszy powiew wiatru za oknem to doskonały motywator do tego, aby przygotować swoją garderobę na wiosnę. Nie musimy od razu czytaj dalej
Jak dopasować sukienkę do figury?

Jak dopasować sukienkę do figury?

Sukienka to najbardziej zmysłowy element garderoby. Aby każda kobieta wyglądała pięknie i stylowo, musi posiąść umiejętność odpowiedniego dopasowywania fasonu do czytaj dalej
Odzież damska na każdą okazję

Odzież damska na każdą okazję

Warto postawić na sprawdzone produkty znanych i polecanych przez internautów firm, oferujących odzież dla kobiet. Ekskluzywna i luksusowa odzież dla czytaj dalej
Jak znaleźć odpowiednie buty trekkingowe?

Jak znaleźć odpowiednie buty trekkingowe?

Niezależnie od tego, czy planujesz wędrować po Tatrach, czy odwiedzić pobliski park narodowy, zwróć uwagę na buty trekkingowe. Są wygodne, czytaj dalej
  • 1