wtorek, 26 maj 2020 15:50

Typy kolorystyczne kobiet

Typy kolorystyczne kobiet Typy kolorystyczne kobiet

Typy kolorystyczne kobiet

Każda z nas posiada inną karnację, inny kolor oczu, inne rysy twarzy.

Podczas wykonywania makijażu nie wszystkim pasuje ten sam cień, ta sama czerwona pomadka. Właśnie dlatego każda z nas jest innym typem kolorystycznym i pasują jej inne barwy i odcienie, co czyni nas wyjątkowymi!

Jak określić typ kolorystyczny?

Typ kolorystyczny to inaczej typ urody. Wyróżnia się dwa podstawowe typy: ciepły i zimny. Co właściwie należy zrobić, aby we właściwy sposób określić typ urody kobiety? Przede wszystkim: określić naturalny kolor włosów, oczu oraz tonacji cery. Przyjmuje się, że istnieją 4 typy kolorystyczne: wiosna, lato, jesień, zima. Poniżej krótka charakterystyka poszczególnych typów.

Jesteś wiosną?

Kobieta, która ma ten typ, ma ciepłą karnację. Jej włosy są najczęściej: kruche, cienkie i w odcieniach ciepłego blond: miodowego, kukurydzianego, słomkowego. Jeśli chodzi o odcień skóry – jest ona blada. Niektóre z pań mogą mieć skórę w odcieniu jasnej brzoskwini, morelowej tonacji, czy też łososiowej. Oczy zazwyczaj są w odcieniach koloru niebieskiego: błękitno-turkusowe, szaro-niebieskie, jak również: złotego, ciepłego brązu. Jeśli chodzi o usta, odcieniem nawiązują do koloru skóry, czyli: brzoskwini, łososia, moreli. U niektórych pań w tym rodzaju urody mogą pojawić się piegi, które zazwyczaj pozostają w tonacji złoto-brązowej. Przyjmuje się, że osoby mające ten typ urody sprawdzą się ubrania w kolorach: kremowym, beżowym, zielonym i pomarańczowym. W kwestii makijażu proponuje się pomadkę w odcieniach: ciepłego różu, koralu, moreli czy brzoskwini. Kolory, które podkreślą oczy to z pewnością: ciepły zielony, niebieski, złoty brąz. Czy przy tak jasnej karnacji można stosować rozświetlacz? Oczywiście. Najlepiej sprawdzi się ten w odcieniu bladej brzoskwini.

Jesteś latem?

Lato, rzecz jasna, kojarzy nam się ze słońcem i upałem. Nieco inaczej widziane jest ono w typach urody, ponieważ w tym przypadku uznawane jest za typ chłodny. Wszystkie panie o typie „chłodne lato” mają włosy w kolorach: ciemnego blondu, szarości, odcieniach brązu. Cera jest zimna, jasna, blada. Czerwieni się wyłącznie w kontaktach ze słońcem. Osoby o tym typie urody często opalają się na czerwono, a niekiedy zdarza się, że mają nawet uczulenie na słońce. Piegi występują bardzo rzadko, praktycznie w ogóle, a jeżeli już się pojawią – pozostają w odcieniu szarego brązu. Kolor oczu to najczęściej niebieski, choć zdarzają się odcienie szarości, orzechu. Usta pozostają w kolorze maliny, bladego różu. Kolory ubrań, które doskonale sprawdzą się przy tym typie urody to: biały, różowy, jasnozielony i niebieski. Jeżeli chodzi o makijaż – „lato” powinno używać pomadki w kolorach: różowym, czerwonym, delikatnej fuksji, czy śliwki. Róż dobrze, aby był w delikatnym, stonowanym odcieniu różowego, a cienie do powiek, jakie sprawdzą się najbardziej, to: zimny popiel, niebieskozielony, odcienie stalowego i niebieskiego.

A może jesteś jesienią?

Niewątpliwie jesień to piękna pora roku i bez wątpienia kobiety o tym typie urody również zachwycają. Ich kolor włosów, to przede wszystkim ciepłe odcienie brązu, złotego, rudego, marchewkowego, czy też kasztanowego rudawymi refleksami. Bardzo często są one długie, grube i kręcone. Jeśli chodzi o odcień skóry, to może on występować w dwóch odcieniach: jasnym i ciemnym. Typ jasny to przede wszystkim blada cera, w odcieniu kości słoniowej, natomiast ciemna – śniada, w odcieniu oliwki. U wielu kobiet bardzo często pojawiają się piegi, które zazwyczaj możemy zaobserwować na całej twarzy. W przypadku oczu – najczęściej mają one barwę brązową, w odcieniach kasztanów, miodu, ale też ciemnej zieleni. Usta przeważnie pozostają w ciepłym odcienie moreli. Osoby o typ typie urody najefektywniej będą wyglądały w kolorach: złotym, zielonym, żółtym czy brązowym. W przypadku makijażu najlepiej na ustach sprawdzi się kolor mokka, brzoskwinia, czy też kolor dyni. Oczy najlepiej podkreślić następującymi kolorami: złoty, brąz, miedziany, niebieskozielony, ciepły zielony.

Typ zimowy

Choć zima bez wątpienia jest zimna, panie o tym typie urody wcale nie muszą takie być! Pani zima to bardzo często kobieta bardzo stanowcza, konkretna i rzeczowa, ale jej kolory mówią co innego. Włosy pani zimy najczęściej są ciemne o chłodnym odcieniu. Tak więc można spotkać panie w kolorach: cedrowo-brązowym, gorzkiej, ciemnej czekolady, czerni. Podobnie jak w przypadku jesieni, tak i tutaj można wyróżnić dwa typy cery. Pierwszy z nich – zimny, który prezentuje jasną, bladą, niemalże porcelanową cerę, na której często można zaobserwować rumieńce. Typem drugim jest odcień cieplejszy – śniady. W tym przypadku skóra może przybierać nieco szary odcień. Jeżeli chodzi o usta, są one bardzo wyraziste, wyraźny kontur i mocna barwa. Kolory, jakie z pewnością pasują osobom należącym do tego typu urody, to: mocne, ostre i wyraziste barwy, które podkreślą kobiece atuty. Najlepiej zatem sprawdzą się następujące kolory: fuksja, czerwień, bordo, śliwka, butelkowa zieleń, szarość, śnieżna biel. Na ustach najlepiej zaprezentuje się pomadka w kolorach: różowym, czerwonym, śliwkowym czy burgundowym. Natomiast oczy dobrze będą wyglądały w następujących kolorach: purpurowym, popielatym, zielononiebieskim.

A Ty? Jaki masz typ urody? Bez względu na to, jaki jest Twój typ kolorystyczny, warto pamiętać o tym, że tak naprawdę każda kobieta jest piękna i wyjątkowa. Nie przez to, jak wygląda, ale co ma w sobie.