wtorek, 09 maj 2023 18:41

Bonding stomatologiczny — kto powinien zdecydować się na ten zabieg?

Bonding stomatologia Bonding stomatologia mat.prasowe

Zęby są jednym z najważniejszych elementów wizerunku zewnętrznego. Wiele osób już przy pierwszym spotkaniu zwraca uwagę na uśmiech rozmówcy. Niestety, niektóre produkty spożywcze oraz nieodpowiednia higiena mają na zęby wyjątkowo niekorzystny wpływ. Jednak na przebarwienia i ubytki istnieje rozwiązanie! Jest nim bonding stomatologia. Kto więc powinien zdecydować się na ten zabieg?

 

Bonding stomatologia- co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Bonding stomatologia to zabieg, który ma poprawić ogólną estetykę zębów. Przeprowadza się go z wykorzystaniem żywicy kompozytowej, której kolor dopasowuje się do naturalnej barwy szkliwa. Bonding stomatologia pozwala na uzupełnienie ubytków i wyrównanie powierzchni zębów. Dodatkowym atutem jest to, że bonding całkowicie eliminuje przebarwienia szkliwa.

Zabieg ten jest bezbolesny i nie zajmuje zbyt wiele czasu. Nałożenie i utwardzenie warstw kompozytu odbywa się podczas jednej wizyty. Bonding stomatologia jest również zabiegiem nieinwazyjnym. Nie ingeruje on w naturalne szkliwo zębów, a jedynie je odbudowuje. Finalnym efektem przeprowadzenia bondingu jest delikatna korekta koloru i kształtu zębów.

Bonding stomatologia — dla kogo jest przeznaczony ten zabieg?

Bonding stomatologia to zabieg przeznaczony jest głównie dla tych osób, którym zależy na subtelnej korekcji defektów zębów. Zaleca się jego przeprowadzenia np. w przypadku uporczywych przebarwień czy ukruszenia płytki zębowej. Bonding stomatologia pozwala także na wyrównanie diastemy lub wydłużenie zbyt krótkiego zęba.

Bonding — zdaniem wielu stomatologów — jest najlepszym wyborem w momencie kiedy, priorytetem jest ukrycie anomalii szkliwa. Nic więc dziwnego, że bonding stomatologia to zabieg, traktowany jako alternatywa dla tradycyjnych licówek. Warto jednak pamiętać, że przeprowadzenie bondingu jest możliwe jedynie na zdrowych zębach.

Bonding stomatologia — czy istnieją przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Zgodnie z tym, co zostało już wspomniane, bonding stomatologia to zabieg, któremu mogą zostać poddane zdrowe zęby. Jest to metoda ich odbudowy oraz sposób na korektę estetyczną. Niestety, nie każdy będzie mógł zdecydować się na przeprowadzenie bondingu zębów.

Do największych przeciwwskazań zaliczają się choroby przyzębia i dziąseł. W tym wypadku bonding stomatologia jest niemożliwa do wykonania. Pacjenci, którzy mają skłonności do próchnicy również nie będą mogli skorzystać z bondingu. Jednym z przeciwwskazań jest także trudność w utrzymaniu higieny jamy ustnej. Zabieg nie jest zalecany osobom z bruksizmem, czyli nawykowym zaciskaniem zębów.

Bonding stomatologia to nowoczesna metoda estetycznej korekty zębów. Efekty zabiegu są zauważalne od razu po jego wykonaniu i utrzymują się przez kilka lat. Dzięki bondingowi przebarwienia szkliwa czy ubytki jego struktury nie powinny być większym zmartwieniem. Warto pamiętać, że zabieg ten może zostać przeprowadzony jedynie na całkowicie zdrowych zębach.