wtorek, 09 maj 2023 18:37

Zadania z polskiego alfabetu dla dzieci

zadania z polskiego alfabetu dla dzieci zadania z polskiego alfabetu dla dzieci mat.prasowe

Jak nauczyć dziecko alfabetu? Czy są sposoby na ułatwienie nauki pisania i czytania? Co zrobić, gdy dziecko myli poszczególne literki? Rozwiązaniem są zadania praktyczne, ułatwiające naukę alfabetu. Znajdziesz je na portalu Rozwój dziecka. Przeczytaj i dowiedz się, jak pomóc dziecku w nauce liter.

 

Co zrobić, gdy dziecko woli się bawić, niż uczyć?

Dzieci w wieku przedszkolnym, a nawet wczesnoszkolnym, często mają problem ze skupieniem uwagi na nauce. Literki wydają się być nudne, a problemy z ich odróżnianiem potęgują niechęć do książek i zeszytów. Dziecko złości się, a w konsekwencji może zacząć negować konieczność uczęszczania do szkoły i odrabiania lekcji. Dlatego ważne jest wspieranie dziecka w nauce, wyszukiwanie pomocnych programów, audycji, książek i gier oraz chwalenie za postępy. Dużym ułatwieniem, zarówno dla rodziców, jak i nauczycieli, są zadania szkolne opracowane w taki sposób, aby ich wykonywanie połączone było z zabawą i sprawiało dziecku przyjemność. Umożliwia to ciekawa, śmieszna i kolorowa grafika.  Takie praktyczne zadania, związane z nauką alfabetu, pisania, czytania i liczenia, znajdziesz na portalu Rozwój dziecka. Pozytywne wykonanie zadań warto nagrodzić wręczeniem dyplomu. Wzory dyplomów także możesz pobrać na portalu i wydrukować je.

Pomóż z dziecku opanować alfabet

Jeśli chcesz pomóc dziecku nauczyć się odróżniania literek oraz przyspieszyć naukę pisania i czytania? Ułatwią ci to zadania z polskiego alfabetu dla dzieci. Oto przykłady zadań łączących elementy zabawy i nauki literek:

  • pisanie po śladzie — połącz kropki w literę „A”, a następnie napisz tę literkę samodzielnie;
  • na obrazku ukryły się literki, znajdź je i pokoloruj;
  • w okienku obok wielkich liter napisz odpowiednią literę małą;
  • pokoloruj obrazki na literę „A”;
  • powiedz, kto lub co jest na rysunku, na jaką literę zaczyna się jego nazwa i napisz tę literę w okienku;
  • wytnij literki z kartki, a następnie ułóż je w pary i przyklej na drugiej stronie.

Na portalu Rozwój dziecka znajdziesz również zadania praktyczne z matematyki, języka angielskiego, przyrody, a także zadania rozwijające logikę, umiejętności społeczne i motoryczne. Aby korzystać z portalu, wystarczy założyć konto. Regulamin przewiduje możliwość pobrania 10 zadań bezpłatnie. Dłuższe korzystanie wiąże się z płatną subskrypcją, jednak koszty są niewielkie, a zadania cieszą się świetną opinią pedagogów.