piątek, 20 sierpień 2021 21:19

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna? Odkrywamy karty na temat tego zabiegu…

depilacja laserowa - Kalisz depilacja laserowa - Kalisz

Marzenie o gładkiej skórze… jak powszechne jest ono wśród kobiet. Jednak osiągnięcie trwałego efektu depilacji nie bywa wcale takie proste – jedynie zabieg depilacji laserowej pozwala na zawsze usunąć owłosienie z danego sektora.

Przed wizytą w gabinecie kosmetologicznym wiele kobiet zastanawia się, czy depilacja laserowa boli, czy jest bezpieczna? Na te pytania odpowiedziała nam specjalistka z serwisu AkademiaZdrowejSkory.pl.

Czy depilacja laserowa boli? Przebieg depilacji…

Każdy, kto kiedykolwiek zdecydował się na wyrywanie włosów lub na depilację woskową wie, że towarzyszy temu jęk bólu – to traumatyczne przeżycie, zwłaszcza, że trzeba je powtarzać, by zachować efekt gładkiej skóry. Depilacja laserowa jest zabiegiem zgoła innym, tutaj mówimy o metodzie bezinwazyjnej i bezdotykowej, gdzie główną rolę odgrywa profesjonalny laser do depilacji. Rodzi się pytanie: czy depilacja laserowa boli? Miejscowe działanie lasera, krótkotrwałe i na odpowiedniej odległości od skóry, powoduje efekt szczypania lub delikatnego pieczenia. Są to krótkie przyłożenia, w czasie których usuwane są mieszki włosowe, co powoduje, że depilacja laserowa ma trwały efekt. W odróżnieniu od innych, inwazyjnych metod depilacji, tutaj ciężko mówić o bólu, raczej o dyskomforcie, choć sprawa ta jest mocno indywidualna i zależy od progu bólu każdej osoby.

Jeśli chcemy zminimalizować efekt dyskomfortu oraz zapewnić sobie gwarancję szybkiego i widocznego efektu, warto wybrać zabieg depilacji laserowej w sprawdzonym gabinecie kosmetologicznym o potwierdzonym standardzie usług, zapewnia AkademiaZdrowejSkory.pl

Fot. Laser Vectus - skuteczna depilacja laserowa - Kalisz

Depilacja laserowa – ile zabiegów trzeba wykonać?

Nazwa zabiegu nieco mylnie sugeruje, że depilacja laserowa jest jednorazowym zabiegiem, tymczasem dla pełnego efekty usunięcia owłosienia, a przy tym także trwałego, należy poddać się serii zabiegów. Ilość wizyt w gabinecie kosmetologicznym oraz ich częstotliwość określa dla każdego indywidualnie specjalista z tej dziedziny. Jednakże już po pierwszej wizycie, depilacja laserowa usunie około 40% owłosienia w danym sektorze, więc zdecydowanie zauważymy różnicę. Ile zabiegów depilacji laserowej? Średnio to 6 wizyt w odstępach kilkutygodniowych.

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna? Czy jest się czego obawiać?

Oczywiście depilacja laserowa to zabieg, więc jak w przypadku każdego tego typu zabiegu należy przeprowadzić wywiad i określić, czy nie posiada się przeciwwskazań, do których należą niektóre dolegliwości dermatologiczne, naczyniowe itp. Jednakże profesjonalny kosmetolog, który posiada kwalifikację do obsługi lasera do depilacji, zapewni nam maksimum komfortu i bezpieczeństwa – to bezinwazyjny zabieg, którego efektem są krótkotrwałe zaczerwienienia, szybko znikające z miejsca depilacji laserowej.

Czy warto wybrać depilację laserową?

W odróżnieniu od innych metod, depilacja laserowa daje efekt trwałego usunięcia owłosienia. To niezwykle wygodne, o czym podkreślają tysiące klientek gabinetów kosmetologicznych na całym świecie. Ze względu na wszechstronność zastosowania tej metody, zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn, jest ona dzisiaj w grupie bestsellerów i zdecydowanie warto się na nią zdecydować, by już nigdy nie zaprzątać sobie głowy goleniem lub bolesną depilacją woskową.