piątek, 04 luty 2022 19:44

Czy warto sprzedawać odzież używaną?

angora odzież używana angora odzież używana Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Odzież używana cieszy się coraz większą popularnością. Jej sprzedaż utrzymuje się na wysokim poziomie od lat, a buszowanie w "lumpeksach" nie stanowi powodu do wstydu. W second handach kupują młodzi i starsi klienci, rodzice małych dzieci, a także miłośnicy mody, którzy szukają prawdziwych perełek.

Zainteresowanie ubraniami używanymi skłania do otwierania nowych second handów. Czy warto otworzyć taki biznes?

  1. Odzież używana - na czym polega jej fenomen?
  2. Tania odzież używana do second handów

W sprzedaży online odzież używana jest dostępna głównie na popularnych portalach, jednak największym zainteresowaniem cieszą się ubrania używane w sklepach stacjonarnych. To właśnie przed nimi w przypadku dostawy nowego towaru ustawiają się długie kolejki klientów, którzy poszukują dla siebie oryginalnej odzieży. Czy warto sprzedawać ubrania z drugiej ręki w sklepie internetowym lub stacjonarnym?

Odzież używana - na czym polega jej fenomen?

W przypadku odzieży używanej największym zainteresowaniem cieszą się produkty dobrej jakości. Ubrania znanych marek, uszyte z wysokogatunkowych tkanin i mające ponadczasowy krój szybko znajdują nabywców. Takie towary szybko sprzedają się w sklepach online, zwłaszcza w tych, w których oferowana jest błyskawiczna dostawa.

Zainteresowanie odzieżą używaną w sklepach stacjonarnych i internetowych jest wysokie, gdyż świadomość konsumentów na temat ekologii rośnie. Zakup ubrań z drugiej ręki ogranicza ich nadprodukcję i sprzyja ochronie środowiska naturalnego. Tanie produkty dostępne w sklepach sieciowych szybko trafiają na śmietnik, gdyż branża modowa próbuje wmawiać konsumentom, że co sezon powinni wymieniać zawartość szafy. Wielu kupujących wie jednak, że w second handzie niedrogo ubiorą się w modne marynarki, spodnie i bluzki.

Tania odzież używana do second handów

Otwarcie własnego second handu to dobry pomysł na biznes pod warunkiem, że znajdzie się sprawdzonego dostawcę odzieży. Powinien on zapewniać ekspresowe dostawy, by sklep miał kompletny asortyment. Ponadto ważne jest sprawdzenie, czy zapakowane produkty z hurtowni można przebierać, czy dozwolone jest jedynie zamawiania towaru w zbiorczych workach. W drugim przypadku nie zawsze otrzymuje się produkty zgodne z oczekiwaniami.

Towar do second handu powinien być dostarczany zgodnie z ustalonymi terminami. Hurtownie, które zatrudniają kompetentne osoby, zawsze dbają o dostawy odzieży w wyznaczonym dniu, dlatego warto stawiać na współpracę ze sprawdzonymi dostawcami.

Tanią odzież używaną do sklepu internetowego lub stacjonarnego znajdziesz na https://www.angora-odziez.pl/odziez-uzywana