wtorek, 12 kwiecień 2022 18:11

Dekoracje do salonu i sypialni – na jakie rozwiązania warto postawić?

poduszki dekoracyjne poduszki dekoracyjne pixabay

Salon i sypialnia to takie pomieszczenia w domu, na których wystrój zwracana jest największa uwaga. Bardzo często zapada decyzja o zakupie dodatków tekstylnych.

Pozwalają one stworzyć przytulną i ciepłą atmosferę, a także podkreślić pozostałe elementy wystroju wnętrza. Jako jedne z najczęściej wybieranych dodatków tego typu wskazuje się poduszki dekoracyjne. Zobacz, jakie wzory i kolory są najpopularniejsze oraz gdzie warto kupować tego typu produkty.

Poduszki dekoracyjne – jakie wzory są najmodniejsze?

Dostępne obecnie w sklepach poduszki dekoracyjne wykonywane są z różnego rodzaju tkanin. Do popularnych i chętnie wybieranych zalicza się te wykonane z weluru tapicerskiego, gładkiego i wzorzystego, a także z tkanin żakardowych. Możesz też zdecydować się na poduszki o ciekawej fakturze np. z lnu. Jeżeli chodzi o kolorystykę, tutaj głównie dobiera się ją do pozostałych elementów, jakie znajdują się we wnętrzu. Obecnie kolorami, które bardzo chętnie są wybierane, są różne odcienie szarości, w szczególności grafit i antracyt, a także granat, butelkowa zieleń czy bordo. Jeżeli chodzi natomiast o wzornictwo. Postaw na motywy geometryczne, które pasują idealnie do modnych ostatnio minimalistycznych wnętrz.

Poszewki dekoracyjne na poduszki – czym kierować się przy wyborze?

A co w sytuacji, gdy masz już dużo „zwykłych” jaśków czy większych poduszek i chcesz je wykorzystać do ozdoby wybranego przez siebie pomieszczenia? Tutaj pomocne mogą okazać się dekoracyjne poszewki na poduszki. Możesz tutaj zdecydować się na rozwiązania, które zostały wspomniane wyżej. Ciekawą propozycją są także poszewki z nadrukami. Mogą to być realistyczne zdjęcia lub też zabawny tekst. Interesujące jest także zestawienie grafiki/zdjęcia z zabawnym tekstem. Tego rodzaju poszewki sprawdzą się szczególnie w pokoju dziecka czy nastolatka. Mogą też być dobrym pomysłem na nietypowy prezent na różne okazje.

Gdzie warto kupować tekstylne dekoracje do domu i mieszkania?

Poduszki dekoracyjne można obecnie dostać w wielu sklepach, nie tylko tych oferujących dodatki do domu, czy wręcz specjalizujących się w tekstyliach. Jednak to właśnie na propozycje tych sklepów warto zwrócić szczególną uwagę, gdyż przygotowują one najczęściej towar lepszej jakości niż np. dyskonty sieciowe. Dodatkowo dobrze jest sprawdzić asortyment proponowany przez sklepy internetowe, gdyż jest on zazwyczaj o wiele szerszy i tańszy w porównaniu z tym, co oferują sklepy stacjonarne o podobnym wyposażeniu.