środa, 20 kwiecień 2022 12:52

Fotografia ślubna – czy warto zdecydować się na fotoreportaż ślubny?

Fotografowie ślubni Fotografowie ślubni pixabay

Fotografia ślubna cały czas się rozwija i na rynku pojawiają się raz na jakiś czas nowe propozycje osób oferujących tego typu usługi. W ostatnich latach obok sesji w studio czy w plenerze, na popularności zyskują fotoreportaże ślubne.

Czym jest tego typu usługa i jak znaleźć dobrego fotografa ją oferującego?

Czym jest reportaż ślubny?

Fotoreportaż ślubny to usługa, która zyskuje sobie coraz większą popularność. Dzieje się tak ze względu na to, że w odróżnieniu od klasycznych sesji bazuje ona na spontaniczności. Fotograf towarzyszy Młodym w czasie całego dnia – od przygotowań do wyjścia do miejsca zaślubin, poprzez błogosławieństwo rodziców i uroczystości ślubne, aż po zabawę weselną. Dzięki temu może uchwycić unikatowe momenty, które sprawiają, że właśnie ten dzień jest tak wyjątkowy – ukradkowe ocieranie łez, uśmiechy, grymasy i gesty. Na sesjach pozowanych nie ma możliwości uchwycenia tych ulotnych momentów. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby dodatkowo zamówić także sesję plenerową czy w studio fotograficznym.

Jak znaleźć dobrego fotografa

Fotografowie ślubni coraz częściej oferują usługę, jaką jest reportaż ślubny. Jak zatem znaleźć dobrego fachowca w tym temacie? Dużym ułatwieniem może być skorzystanie z wyszukiwarki fotografów, gdzie w jednym miejscu znajdują się oferty wielu osób z całego kraju lub regionu. Po wybraniu kilku z interesujących ofert można dokładniej się z nimi zapoznać i wybrać tą, która będzie najlepsza. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na dotychczasowe prace fotografa, w czym dokładnie się specjalizuje i jaki jest jego styl pracy. Oprócz tego dobrze jest zapoznać się z opiniami na jego temat na portalu, a także można poprosić go o referencje od innych klientów. Jeszcze na etapie wyboru fotografa warto zapytać wstępnie o warunki umowy i współpracy, aby już po podjęciu decyzji uściślić je i zapisać w umowie. To znacznie ułatwi współpracę już na etapie wykonywania sesji, a także późniejszego odbioru fotografii.