poniedziałek, 27 luty 2023 15:02

Domowy plac zabaw – poznaj inspiracje

Bettys Home Bettys Home ma.prasowe

Dłużąca się zima, długie wieczory, smog i pustki na placach zabawach nie sprzyjają spędzaniu czasu na zewnątrz. Chociaż dobrze jest mimo wszystko przełamać się i udać z dziećmi codziennie na chociaż krótki spacer, warto pomyśleć nad atrakcyjnymi animacjami wewnątrz. Myślałeś, aby zagospodarować w swoim domu przestrzeń, w którym dzieciaki będą mogły oddać się beztroskiej i nieskrępowanej zabawie?

Podrzucamy kilka pomysłów, dzięki którym ta idea może łatwo przerodzić się w rzeczywistość! Zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem.

Basen z kulkami

Prawdziwy hit, szczególnie wśród maluchów, chociaż starszak również dają się oczarować beztroskiej radości i szaleństwu w basenie z kulkami. Nie ma co się oszukiwać, basen z kulkami wygrywa wśród atrakcji w salach zabaw i jest najbardziej okupowanym miejscem każdej „bawialni”. Dlaczego nie zdecydować się na takie rozwiązanie we własnym domu? Przedsięwzięcie nie jest skomplikowane, a sam basen daje się łatwo złożyć po skorzystaniu, nie musi więc być stałym elementem wystroju. Co ciekawe, projektanci zabawek wzięli sobie za zadanie odczarowanie przaśnego wyglądu tego typu atrakcji i proponują gustowne pastelowe kolory kulek i miłe dla oka ozdoby samego basenu. Dla chwili niepochamowanej radości malucha – warto!

Kącik z poduchami

Bitwa na poduszki? A może budowa „bazy”, do której nikt nie będzie miał wstępu? Poduchy dają wiele możliwości. Można z nich składać wieże, wyłożyć nimi kawałek podłogi i zrobić tort przeszkód, albo zaaranżować z nich kącik do krótkiego odpoczynku po innych szaleństwach. Warto postawić na poduchy z miękkich materiałów i dobrej jakości wykonania, bo w innym wypadku szybko stracą fason i atrakcyjny wygląd. W Bettys Home znajdziesz poduchy w przeróżnych wariacjach, takich jak oryginalne poduszki literki i cyferki, czy poduszki świnki, kotwice albo delikatne podusie z falbanką. 

Ścianka wspinaczkowa

Już widzimy przerażone miny rodziców? Jak to ścianka wspinaczkowa w domu? Ano tak! Możesz zakupić gotowy moduł, który zamontujesz przy ścianie i będzie wyglądał identycznie jak na prawdziwej ściance! Dostępne są różne wysokości i rodzaje kamieni do wspinania. Dobrym pomysłem jest również połączenie ścianki z innymi akcesoriami do wspinania, takimi jak drabinki, liny czy drążki. Poszukaj bezpiecznych modeli z atestami i pamiętaj o właściwym zamontowaniu sprzętu, aby mieć pewność, że domowy plac zabaw jest całkowicie przyjazny. Świetnie wkomponują się też materace, które ubezpieczą dziecko przed upadkiem ale będą też kolejną przestrzenią do zabaw i gimnastyki, np. do ćwiczenia fikołków lub robienia mostka.

Huśtawka i zjeżdżalnia

Tak, nawet takie klasyki z placu zabaw możesz zakupić w wersji do ustawienia w domu. Będą one świetnym urozmaiceniem w deszczowe smutne dni i na pewno szybko polepszą nastroje maluchów. Możesz wybrać zestawy z miękkiej pianki, drewniane lub plastikowe – wszystko wedle własnych upodobań i potrzeb. Ważne, abyś wybierał przedmioty jakościowe, które posłużą lata, bo tego typu sprzęty długo się nie nudzą i są świetnym urozmaiceniem dla malucha w każdym wieku.