sobota, 04 marzec 2023 15:09

Dlaczego kupowanie karmy dla psów przez Internet jest tańsze niż sprzedaż detaliczna

specjalna karma dla psów specjalna karma dla psów pixabay

Patrząc statystycznie, ludzie wolą kupować karmę dla psów w konkretnym opakowaniu, konkretnej marki i znajomym miejscu. Byłbyś zaskoczony, ale około 55% osób tak robi, zmieniając kolejność zakupu w nagłych przypadkach, na przykład, gdy znana marka jest niedostępna.  

 

Jak prawidłowo i opłacalnie kupować karmę dla psów 

Według niezależnych lekarzy weterynarii, karmy dla psów (i kotów) dzielą się na kilka szerokich grup opartych na podstawowych parametrach zwierząt. Wymieńmy je w kolejności malejącego znaczenia: 

  • Grupa wiekowa i płeć;  
  • Rasa i środowisko (mieszkanie, dom prywatny, ulica itp.)   
  • Kastracja, długość sierści, predyspozycje do chorób;  
  • Alergie i choroby układu pokarmowego.  

Pozostałe wyróżnienia dotyczą bardziej ras elitarnych, w dużej mierze podsycanych przez obietnice reklamowe producentów. Schemat promocji działa jak w zegarku; właściciele rzadko zmieniają nie tylko rodzaj i markę karmy, ale i klinikę weterynaryjną. No i jest reklama konkretnej marki, z obowiązkowymi zdjęciami i filmikami zdrowych i szczęśliwych psów bawiących się z dziećmi itp. To są, nie bójmy się tego powiedzieć, "uzależnieni" weterynarze. Owszem, polecają pożywne, zdrowe i obfite karmy, ale brak alternatyw powinien być alarmujący.  

Wystarczą 2-3 godziny, aby zorientować się, że różnica w cenie pomiędzy "wysokiej klasy" (w Twoim mniemaniu) marką, a tą, która jest najlepsza dla Twojego pupila wynosi 200-300%. Jeśli więc chcesz zaoszczędzić, skonsultuj się z weterynarzem, który się nie reklamuje. Albo sam kupuj małe opakowania różnych karm w odpowiedniej kategorii. 

Jeśli kochasz zwierzaka, karma dla psa powinna być pyszna. 

Husky, malamuty, husky, chinole, samojezy, bukundy. To nic nie znaczący zestaw słów dla hodowców psów - ras, dla których karma ma swoje właściwości. Doskonałym przykładem wyboru karmy przez psa jest szpic wizygocki. Łączy on w sobie wszystkie cechy "rasy nordyckiej", wymagając stałej uwagi właściciela, a jednocześnie zachowując uroki psa domowego.  

Dlaczego w takim przypadku ważny jest właściwy wybór nie tylko marki, ale i rodzaju karmy? Rasy psów skandynawskich robią zapasy, jest to na poziomie genetycznym i nie "dzielą się" z innymi pupilami. Uważaj, nawet koty przegrają z nimi w konkurencji pokarmowej, z którymi husky są zaprzyjaźnione, a malamuty uważają koty za pokarm. 

Podobnie jak w przypadku karmy dla psów, wybierz swoje zwierzęta mądrze; koty są "na łańcuchu pokarmowym" poniżej psów, zwłaszcza "wilków" północnych terytoriów. Dla tej kategorii istnieje specjalna karma dla psów „śmierdząca”. A to tylko jeden przykład tego, czego nie znajdziesz w sklepie detalicznym. 

Nie polecając niczego, sugerujemy zwrócenie uwagi na sklepy internetowe, w których można kupić nie konkretną markę żywności, ale wybrać spośród kilku opcji. Porównaj opis drobnym drukiem na „drogim” opakowaniu i tym, które nie ma ładnych logo. Porównanie sprawi, że zaczniesz się zastanawiać, czy warto przepłacać w sklepie detalicznym, jeśli możesz kupić dwa opakowania w cenie jednego przez Internet. W Internecie możesz, w sklepie detalicznym, nawet na wyprzedaży, nie możesz. 

Wyciągamy wnioski i szukamy opcji, jak obniżyć koszty zwierzaków, aby były syte, zdrowe i nie obgryzały butów i kanap, próbując jeść.