wtorek, 25 sierpień 2020 17:22

Drewno we wnętrzach – co jest modne?

Blaty dębowe Blaty dębowe

W aranżacjach wnętrz trendy zmieniają się bardzo szybko – aktualnie panuje moda na szkło, efekty metaliczne, drewniane dodatki i luksusowe oraz naturalne materiały. Tym razem skupmy się na drewnie – w jakiej postaci warto wprowadzić je do domu?

 

Drewno jest coraz częściej wykorzystywanym materiałem w aranżacji wnętrz – chętnie decydujemy się na meble drewniane, ale nie tylko. Blat drewniany w kuchni prezentuje się niezwykle stylowo, podobnie jak w łazience. Chętnie decydujemy się także na drzwi, podłogi lub schody wykonane z drewna. Sprawdź, co jeszcze można wyprodukować z tego szlachetnego i naturalnego materiału.

Blaty drewniane

Wyjątkową popularnością cieszą się między innymi blaty drewniane – wykonane z dębu, buku czy gatunków egzotycznych. Są wytrzymałe, łatwe w pielęgnacji, praktyczne i eleganckie. Idealnie komponują się z białą lub beżową kuchnią, dodając jej ciepła i charakteru. Białe fronty szafek i drewniany blat to jedna z najpopularniejszych aranżacji ostatnich lat.

Aby całe mieszkanie urządzić w tym samym stylu, warto też zdecydować się na blat drewniany w łazience. Odpowiednio zaimpregnowane i zamontowane będzie pięknym dodatkiem i podkreśli charakter wnętrza. Najczęściej wybierany jest blat dębowy lub bukowy, ale sprawdzą się też gatunki egzotyczne.

Schody drewniane

Warto zdecydować się na różne elementy aranżacji wykonane z drewna, aby całość ze sobą harmonizowała. Jeśli we wnętrzu są blaty dębowe, można wykonać także schody czy drzwi z tego samego materiału.

Do najtrwalszych należą właśnie schody dębowe, ale można rozważyć także jesionowe i bukowe. Dąb jest uznawany za jeden z najbardziej szlachetnych gatunków drewna rodzimego i ma ogromne walory estetyczne. Do wyboru jest wiele gatunków drewna – o różnej fakturze, kolorze, twardości itp.

Drzwi drewniane

Drewno jest naturalne i ekologiczne, wprowadza do wnętrza ciepło i przytulny klimat – warto zdecydować się zatem również na drzwi drewniane. Będą trwałe, estetyczne, zapewnią izolację akustyczną, a także będą komponowały się z innymi elementami wnętrza.

Dodatki dodające stylu


W wybranych wnętrzach pięknie będą się prezentować także dodatki – jak ramy na obrazy czy lustro, figurki, misy i donice. Ozdobią salon, sypialnię czy kuchnię, gdyż emanują przytulnością i pięknie komponują się z każdym rodzajem aranżacji.

Wybierając do mieszkania drzwi czy blaty dębowe, trzeba jednak pamiętać, że drewno wymaga odpowiedniego traktowania i pielęgnacji. Warto używać specjalnych impregnatów, aby jak najdłużej zachowało swoje walory.