piątek, 22 kwiecień 2022 18:08

Jak posprzątać mieszkanie po remoncie?

sprzątanie po remoncie sprzątanie po remoncie pixabay

Remont mieszkania lub domu to droga, którą trzeba przejść, aby uzyskać wymarzony wygląd wnętrz. Zanim jeszcze etap remontu na dobre się rozpocznie, my już zaczynamy myśleć o zakończeniu prac i aranżacji odświeżonego miejsca.

Zanim jednak proces remontu dobiegnie końca, trzeba zrealizować dość istotny punkt – sprzątanie po remoncie, co wielu osobom może spędzać sen z powiek. Niestety, nie da się tego ominąć, a bez konkretnego czyszczenia nie będzie można wprowadzić się na nowo i docenić odnowione mieszkanie. Podczas sprzątania po remoncie najlepiej gruntownie posprzątać całe mieszkanie lub dom, gdyż pył przedostaje się również do pomieszczeń, które nie były remontowane. Jak posprzątać mieszkanie po remoncie? Najlepiej z odpowiednim planem poszczególnych działań oraz uwzględnieniem niezbędnych narzędzi w postaci odkurzacza, ściereczek, mopa oraz środków czystości.

Efektywne sprzątanie po remoncie

Plan działań ułatwi nam przeprowadzenie prac remontowych. Należy wziąć pod uwagę całą logistykę, przeniesienie mebli w bezpieczne miejsce, oddzielenie strefy czystej (nieremontowanej) od strefy brudnej (remontowanej), jeśli istnieje taki podział. Jeśli jednak cała powierzchnia mieszkalna podlega remontowi, warto zaplanować ostatnie pomieszczenie w którym będą przeprowadzane prace i tam przenieść rzeczy. Najlepiej wybrać zamknięte pomieszczenie, np. poddasze lub piwnica, gdzie nasze rzeczy będą bezpieczne. Sprzątanie po remoncie trzeba rozpocząć od suchego czyszczenia używając do tego odkurzacza. Dobrym pomysłem będzie wynajęcie profesjonalnego odkurzacza przemysłowego, który bez trudu poradzi sobie z problemem, jak pozbyć się pyłu po remoncie, który jest wszechobecny i łatwo się przedostaje do innych pomieszczeń. Złotą zasadą jest czyszczenie od góry do dołu, zaczynając od sufitu. W ten sposób kurz opada na podłogę, którą czyścimy na końcu. Kolejnym etapem sprzątania po remoncie jest mycie poszczególnych powierzchni. Na tym etapie z pewnością wykorzystamy szmatki i gąbki, które dobrze wchłaniają wodę. Dobra jakość ściereczek pozwoli zebrać brud i kurz nie rozmazując go. Ostatnim etapem jest mycie całej podłogi. Do tego celu warto wykorzystać mop nasączony detergentem dobrze dopasowanym do posadzki.

Kompleksowe sprzątanie po remoncie z profesjonalną ekipą

Podczas remontu nie da się uniknąć wszechobecnego kurzu i pyłu, który z łatwością się przemieszcza i jest trudny do usunięcia bez profesjonalnego sprzętu. Zatrudnienie profesjonalnej ekipy sprzątającej, która w ofercie sprzątania po remontach zapewnia gruntowne czyszczenie całego mieszkania lub domu to ruch dający nam komfortowe i bezstresowe przejście procesu czyszczenia. Ekipa to zespół wykwalifikowanych osób, który szybko i sprawnie pozbędą się kurzu i pyłu z trudnodostępnych miejsc, a także zajmą się precyzyjnym myciem powierzchni. Serwis sprzątający wykorzystuje specjalistyczny sprzęt, który bez problemu rozwiąże dylemat jak pozbyć się pyłu po remoncie. Zaawansowane i certyfikowane narzędzia bez trudu doczyszczą każdą powierzchnię zapewniając m.in. czyste ściany i sufity, które mogą być skomplikowane do odkurzenia posiadając podstawowy sprzęt czyszczący. Decydując się na usługi sprzątania po remontach przez profesjonalistów, możemy liczyć się z tym, że nasze cztery kąty będą idealnie posprzątanie i odświeżone, gdyż ekipa potrafi doczyścić każdą powierzchnię bez większego wysiłku.

Skuteczne czyszczenie i mycie poszczególnych elementów

Sprzątanie po remoncie poszczególnych elementów w mieszkaniu najlepiej rozpocząć przy użyciu odpowiednich środków czystości. Ramy okienne warto przetrzeć ciepłą wodą z octem, płynem do mycia naczyń lub innym łagodnym detergentem, dopasowanym do czyszczonego materiału. Ramy okienne wykonane z PCV i aluminium są wyjątkowo podatne na zarysowania – na tym etapie sprzątania po remoncie musimy zrezygnować z szorstkich i ostrych gąbek. Naturalne, drewniane ościeżnice nie przepadają za amoniakiem i produktami na bazie amoniaku. Takie specyfiki nieodwracalnie zniszczą drewnianą ramę. Dobrym rozwiązaniem będzie ciepła woda z octem, który dodatkowo zdezynfekuje powierzchnie. Zakurzone szyby w oknach trzeba umyć na mokro ciepłą wodą z octem lub kilkoma kroplami płynu do naczyń. Po umyciu należy wytrzeć szyby do sucha ściereczką z mikrofibry. Dobrym sposobem jest szybkie polerowanie starą pończochą lub szarą gazetą – taki trik przywróci blask, a okna będą lśnić jak nowe. Jeśli wetrzesz w okna cienką warstwę płynu do płukania i wypolerujesz je gazetą lub pieluszką tetrową, utrwalisz efekt czystych okien i zabezpieczysz je przed szybkim przywieraniem kurzu i brudu.

Problem, jak pozbyć się pyłu po remoncie nie istnieje z profesjonalnym odkurzaczem przemysłowym. Korzystając z zaawansowanego sprzętu bez trudu pozbędziesz się kurzu i pyłu ze ścian i sufitów, które są niezłym wyzwaniem, jeśli chodzi o kompleksowe sprzątanie po remontach. Jednym z etapów remontowych jest malowanie ścian, podczas którego zdarzy się, że farba może zabrudzić meble, których nie udało się przenieść lub zabezpieczyć. Sposób usuwania zabrudzeń po farbie zależy od powierzchni, która jest brudna. Ślady po farbach emulsyjnych moczymy w ciepłej wodzie i proszku do prania, a po kilku godzinach spieramy. Plama z farby akrylowej najpierw musi zaschnąć, a następnie można usunąć ją przy pomocy odplamiacza. Do czyszczenia plam po farbach olejnych warto sięgnąć po rozpuszczalnik lub benzynę – należy upewnić się, czy kanapa lub inne meble mogą wejść w reakcję z takim środkiem.

Szybkie i sprawne sprzątanie po remoncie

Samo słowo remont wzbudza w nas sporo emocji – zarówno ekscytację na myśl o odświeżonych wnętrzach, jak i obawy związane z prawidłowo przeprowadzonymi pracami. Sprzątanie po remoncie dla wielu osób to twardy orzech do zgryzienia, jednak z odpowiednim planem wdrożonym w życie, nie jest to misja nie do wykonania. Nasze porady i wskazówki z pewnością pomogą w przeprowadzeniu efektywnego sprzątania po remontach i odpowiedzą na ciężkie pytania, jak posprzątać mieszkanie po remoncie, a także jak pozbyć się pyłu po remoncie, który zazwyczaj przysparza każdemu największych problemów. Mając plan działania, narzędzia i akcesoria oraz niezbędne środki czystości, żadne czyszczenie nie będzie straszne.