poniedziałek, 05 lipiec 2021 18:50

Jak dobierać dodatki, tak aby pasowały do wnętrza?

tiger gazetka tiger gazetka pixabay

Urządzając własne wnętrze, należy przestrzegać kilku zasad pozwalających na estetyczne i spójne udekorowanie pomieszczenia.

Harmonijna całość sprawia, że w danym pokoju przyjemnie się przebywa. Jak udekorować wnętrze, aby było spójne? Jak dobierać dodatki, tak aby pasowały do wnętrza? 

System koła barw

Koło barw jest graficznym przedstawieniem mieszania się kolorów. Często wykorzystuje się go w branży wnętrzarskiej. 

Jedna z technik polega na łączeniu barw należących do jednej rodziny. Kolory monochromatyczne zapewnią atrakcyjny wygląd w podobnej tonacji. Metoda ta jest często wybierana przez projektantów wnętrz, ponieważ niezależnie od stylu i dobranych dodatków, całość prezentuje się modnie. Aby dobrać tonację kolorów, najlepiej prześledzić układ barw na kole oraz wybrać jeden z pasków. Odcienie od najjaśniejszego do najciemniejszego z konkretnej kategorii sprawdzą się przy wyborze akcesoriów, np. poszewek na poduszki, wazonów. 

Niezależnie od wybranej kolorystyki, najważniejsza jest baza. Podstawowy kolor jest motywem przewodnim danego pokoju i pozwala na estetyczne uzupełnienie go dodatkami dekoratorskimi.

Nie bój się kontrastów!

Dla osób preferujących bardziej energetyczne wnętrza lepszym rozwiązaniem będzie bazowanie na kontrastach. Do jednostajnego tła warto dobrać kolorowe akcesoria, uzupełniające całość. Dodatkowo sprawdzą się również barwy pokrewne, a więc leżące blisko siebie na kole (np. pomarańczowy z elementami żółtego i czerwonego). Ponownie najważniejsza jest baza pozwalająca w pełni wydobyć kolor. Gdy zdecydujemy się na jaśniejsze kolory, tło musi być ciemniejsze. Analogicznie w przypadku intensywnych odcieni. W przypadku gdy chcemy postawić na energetyczne zielone dodatki, tło powinno być jednostajne (np. w odcieniach bieli lub szarości). 

Dodatki pasujące do wnętrza muszą być dobrane holistycznie, aby tworzyły harmonijne wnętrze. Dla wielu osób remont i aranżacja pokoju wiążą się ze sporymi wydatkami. Warto więc śledzić promocje i akcje rabatowe najpopularniejszych sklepów meblowych i wnętrzarskich. Aktualne gazetki reklamowe dostarczą użytecznej wiedzy na temat obowiązujących kodów rabatowych i okolicznościowych zniżek. Pozwolą wyposażyć mieszkanie w estetyczne dodatki w różnym stylu. Dla miłośników stylu skandynawskiego rekomenduje się tiger gazetka, która zawiera wszystkie nowości wprowadzane przez firmę do sklepów. Elementy występują w niskich cenach, jednak ich jakość jest wysoka. W sklepie tiger można często znaleźć produkty wykonane z tworzyw naturalnych, np. bambusa, bawełny czy lnu.