wtorek, 29 wrzesień 2020 17:00

Jak dobrać kosmetyki do pielęgnacji włosów farbowanych?

Kosmetyki do pielęgnacji włosów Kosmetyki do pielęgnacji włosów

Koloryzacja niszczy włosy. Po wyjściu z salonu fryzjerskiego Twoja fryzura będzie prawdopodobnie wyglądać efektownie. Jednak już po kilku myciach okaże się, że włosy są w dużo gorszym stanie, niż przed zabiegiem. Jeżeli nie zadbasz o odpowiednią pielęgnację, zamiast burzy lśniących loków będziesz mieć na głowie suche, łamliwe, bardzo trudne do ułożenia kosmyki.

 

Czy oznacza to, że trzeba całkowicie zrezygnować z tego typu zabiegów upiększających? Bynajmniej. Wystarczy odpowiednio dobrać kosmetyki do włosów.

Czego unikać przy pielęgnacji włosów farbowanych?

Przede wszystkim chemii. Należy przy tym bardzo uważać, ponieważ wielu producentów kosmetyków do pielęgnacji włosów starannie maskuje jej obecność w swoich produktach. Znasz dobroczynne działanie silikonów? Dają one rewelacyjny efekt wygładzenia. Jednocześnie obciążają włosy, czyniąc je trudnymi do ułożenia. Dodatkowo oblepiają je, utrudniając wchłanianie składników odżywczych.

W Twoich kosmetykach zawarto parabeny? Na pewno nie zrobiono tego dla Twojego dobra. Parabeny wysuszają skórę głowy. Dodaje się je, by przedłużyć termin ważności produktu. A może dałaś się skusić na kosmetyk z siarczanami, oznaczanymi jako SLS? Są to rewelacyjne środki czyszczące, powszechnie używane w chemii gospodarczej. Na pewno chcesz nakładać je na włosy, które potrzebują pomocy?

Po koloryzacji najlepiej sprawdzą się naturalne kosmetyki do włosów.

Włosy suche i koloryzowane wymagają przede wszystkim odżywienia. Oprócz tego trzeba je doskonale zabezpieczyć przed blaknięciem koloru i czynnikami zewnętrznymi. Wiele osób stosuje w tym celu bardzo silne środki, które pogłębiają problemy. Tymczasem najlepiej sprawdzi się tu podejście odwrotne. Natura dostarcza nam niezwykłych składników, które dają trwały efekt.

Szampon do włosów farbowanych. Wykorzystaj właściwości mniszka lekarskiego.

Do mycia stosuj delikatne kosmetyki do pielęgnacji włosów. Możesz w tym celu wykorzystać wegańskie produkty z linii Juuce Colour Life. Zawarty w szamponie z tej serii mniszek lekarski działa kojąco na skórę. Dzięki temu unikniesz problemów z łupieżem i przetłuszczaniem włosów. Mniszek lekarski jest bogaty w witaminy i minerały, pozwala więc zapewnić włosom intensywne odżywienie. Przyspiesza też procesy regeneracyjne zarówno skóry jak i samych włosów.

Kosmetyki do pielęgnacji włosów

Kosmetyki do pielęgnacji włosów

W odżywce do włosów farbowanych powinna się znaleźć śliwka kakadu.

Szampon i odżywka z linii Juuce Colour Life zawierają również wyciąg ze śliwki kakadu. Jej właściwości okazują się dla włosów koloryzowanych zbawienne. Śliwka kakadu nie tylko świetnie odżywia i nawilża włosy. Prócz tego wygładza je i nadaje im zdrowego blasku. Na dodatek jest silnym antyoksydantem. Dzięki temu chroni włosy przed uszkodzeniami i blaknięciem.

Maski do włosów dobieraj do porowatości.

Jeśli Twoje włosy są cienkie, łamliwe, a do tego łatwo się puszą, z dużym prawdopodobieństwem cechuje je wysoka porowatość. Paradoksalnie koloryzacja może zwiększać porowatość włosów. W większości przypadków przy włosach farbowanych sprawdzą się więc maski do włosów o wysokiej porowatości. Świetnie nadadzą się do tego celu produkty zawierające ekstrakt z awokado. Owoc ten zawiera dużo kwasów tłuszczowych i witamin. Kosmetyki do włosów, w których się znajduje, wykazują silne działanie odżywcze i osłonowe.

Serum do włosów? Olejki do włosów? Tylko jeśli zajdzie taka potrzeba.

Gdy zastosujesz się do powyższych wskazówek, szybko zauważysz efekty. Pamiętaj, że włosów koloryzowanych nie można zbytnio obciążać. Unikaj więc silnych środków do stylizacji. Jeśli chcesz je delikatnie wygładzić wystarczy wmasować w nie olejek arganowy. W ten sposób ułatwisz sobie rozczesywanie i sprawisz, że Twoje włosy będą lśniące. W miarę możliwości zrezygnuj również ze stylizacji przy użyciu wysokiej temperatury.