czwartek, 28 marzec 2024 16:40

Jak pielęgnować skórę pod zarostem?

olejki do brody olejki do brody pexels

Pielęgnacja skóry pod zarostem jest istotna zarówno dla mężczyzn, którzy noszą brodę, jak i dla tych, którzy dbają o swoją skórę podczas golenia. Zarost może być ozdobą męskiej twarzy i elementem męskiego stylu, jednak może również prowadzić do powstawania różnego typu problemów skórnych, takich jak podrażnienie, pojawienie się suchej skóry pod zarostem czy wrastające włoski. Dlatego warto poznać odpowiednie metody pielęgnacji, które pomogą utrzymać skórę pod zarostem zdrową i promienną.

Sucha skóra pod zarostem – jak o nią zadbać?

Dbanie o zarost nie powinno ograniczać się jedynie do pielęgnacji i stylizacji samej brody i wąsów, ale powinno się również zwracać szczególną uwagę na skórę twarzy, która się pod tym zarostem znajduje. Podstawą jest tu regularne mycie skóry pod zarostem, ponieważ codzienne oczyszczanie skóry z zanieczyszczeń i nadmiaru sebum pomoże zapobiec powstawaniu stanów zapalnych i wyprysków. Dla skóry twarzy, szczególnie tej wrażliwej, należy wybierać delikatne, bezpieczne produkty myjące, które nie powodują, że jest skóra sucha pod zarostem.

Kolejny ważny krok to nawilżanie skóry pod zarostem. Posłużą do tego łagodne balsamy lub kremy nawilżających, które pomogą utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry, a to uczyni ją bardziej odporną na podrażnienia i przesuszenie.

Jeśli nasza broda jest ozdobą czasową i co jakiś czas ją golimy, ważne jest stosowanie odpowiedniej techniki golenia, a przed goleniem - zastosowanie ciepłego okładu na twarz, który otworzy pory skóry i zmiękczy zarost, ułatwiając golenie. Po goleniu najlepiej użyć łagodnego balsamu po goleniu, który pomoże zregenerować łuszczącą się skórę pod zarostem, a następnie nałożyć olejki do brody, które pozytywnie wpłyną i na stan skóry, i na stan brody. Pomocne będzie również regularne stosowanie peelingu, dzięki któremu pozbyć się można martwych komórek skóry i zapobiegać wrastaniu włosków. Warto wybrać także delikatny peeling przeznaczony do skóry twarzy i stosować go regularnie, aby utrzymać skórę w dobrej kondycji. Nie będzie się wówczas trzeba martwić suchą skórą pod zarostem.

W trosce o stan skóry pod zarostem należy również unikać produktów, które mogą ją drażnić, takich wody po goleniu zawierające alkohol czy agresywne preparaty do mycia twarzy. Najlepiej więc postawić na produkty o łagodnym, w dużej mierze naturalnym składzie, które nie podrażnią skóry, nie wysuszą jej i naszym problemem nie stanie się łuszcząca się skóra pod zarostem.

W codziennej męskiej pielęgnacji nie można więc pomijać skóry pod zarostem, ponieważ może to prowadzić do pojawienia się problemów skórnych, podrażnień i dyskomfortu. Dla każdego mężczyzny pielęgnacja skóry suchej pod zarostem powinna stanowić ważny element codziennej rutyny pielęgnacyjnej, z zachowaniem jej regularności. Pomoże to utrzymać skórę w dobrej kondycji i zdrowiu, a zarost będzie się prezentować znakomicie.