czwartek, 04 sierpień 2022 10:10

Jak połączyć sztukę z domem bez wydawania fortuny

zdjęcia na płótnie zdjęcia na płótnie Źródło: MOJOBRAZ

Dzieła sztuki mogą wnieść do każdego domu wyrafinowanie i poczucie powagi, a także mogą nam wiele powiedzieć o charakterze i światopoglądzie właściciela

. Ale ich kupowanie może być trudnym procesem, nie wspominając już o tym, że jest to po prostu poza budżetem większości ludzi. Ale dobrą wiadomością jest to, że jeśli szukasz integracji dzieł sztuki ze swoim domem, jest inne podejście, które możesz przyjąć - uwolnienie własnej kreatywności. 

Ten artykuł przedstawi Ci kilka prostych, niedrogich sposobów na powiew kreatywności w Twoim domu. Istnieje wiele sposobów, aby wystrój domu odzwierciedlał Twoją osobowość i styl w zupełnie wyjątkowy sposób.

Zdjęcia na płótnie - kreatywna i imponująca sztuka

Możesz stworzyć niedrogie spersonalizowane dekoracje używając własne zdjęci wydrukowanych na płótnie. Niezależnie od tego, jakie zdjęcia wybierzesz - ujęcia z wakacji, portrety bliskich lub zwierząt domowych, czy też abstrakcyjne kompozycje - zostaną one przekształcone w dzieła sztuki dzięki najwyższej jakości drukowi na drobnoziarnistym płótnie. Powieszenie na ścianie pojedynczego zdjęcia na płótnie lub całej ich kolekcji to doskonałe rozwiązanie, jeśli chcesz nadać jakiemuś pomieszczeniu artystyczną atmosferę. 

Drukowanie zdjęć na płótnie stało się łatwiejsze i tańsze niż kiedykolwiek wcześniej - istnieje mnóstwo tego typu usług online, więc wystarczy wybrać renomowaną firmę, przesłać zdjęcia na ich stronę, zrealizować zamówienie i czekać na przesyłkę z wydrukiem. Płótno zostanie naciągnięte na wewnętrzną ramę (najlepsze firmy drukarskie, takie jak MOJOBRAZ, używają do swoich płócien wyłącznie ręcznie robionych drewnianych ram), co zapewnia idealnie napiętą powierzchnię i doskonałą trwałość. A żeby dać Ci wyobrażenie o tym, jak przyjazne dla portfela mogą być takie usługi, cena wyjściowa wydruku na MOJOBRAZ.pl wynosi tylko 19 zł!

Nadruki na metalu - współczesny design i doskonała trwałość

Nadruki na metalu są świetną alternatywą dla nadruków na płótnie, szczególnie pasującą do współczesnego wystroju wnętrz. Takie wydruki wykonane są z polietylenowego rdzenia otoczonego parą aluminiowych arkuszy, o gładkiej, błyszczącej powierzchni, która odbija światło i tworzy migotliwe refleksy. Jedną z ich zalet jest fantastyczna trwałość - można spodziewać się dożywotniego, wspaniałego wyglądu. 

Niektóre firmy, takie jak CanvasDiscount.com, oferują w standardzie dodatkową warstwę ochronną przed promieniowaniem UV, co jest bardzo pomocne, jeśli twoje zdjęcie będzie eksponowane w pomieszczeniu, w którym jest dużo światła słonecznego. Dzięki swojej wszechstronności estetycznej, nadruki na aluminium mogą wnieść do przestrzeni ciepło lub pomóc stworzyć wyrafinowaną, profesjonalną atmosferę. Pięknie komponują się z industrialnym wystrojem, jak również z wnętrzami w stylu mid-century modern.

Makrama - naturalny, bohemiczny wystrój

Szukasz kreatywnych, ręcznie robionych dekoracji do powieszenia na swoich ścianach? Pomyśl o makramie - trendzie w wystroju wnętrz, który wywodzi się z epoki wiktoriańskiej, a obecnie przeżywa swój renesans. Dzięki urokowi czegoś ręcznie wykonanego, makrama wprowadzi do każdej przestrzeni klimat w stylu boho. Zapewnia teksturę i naturalny urok, dzięki czemu jest doskonałym sposobem na zrównoważenie sztywnych linii i powierzchni. Dzięki ogromnej gamie dostępnych kolorów i wzorów, możliwości są nieograniczone: możesz stworzyć dekoracje ścienne, narzuty na kanapę lub wiszące kwietniki. I oczywiście, robiąc je samodzielnie, zaoszczędzisz pieniądze w porównaniu z kupowaniem w sklepie.

Istnieje wiele odmian makramy, więc jeśli zależy Ci na bardziej nowoczesnym wyglądzie, szukaj elementów z gładszym sznurkiem i bez postrzępionych końców. I upewnij się, że są one zamontowane na gładkich kołkach lub metalowych prętach.

Lustra - czarująca elegancja

Lustra nie są zwykle uważane za dzieła sztuki same w sobie, ale mogą funkcjonować jako sposoby wyrażania indywidualnej estetyki - jak również mieć swoje oczywiste zastosowania praktyczne. Można dać się ponieść kreatywności w kwestii kształtu lustra, jak również poeksperymentować z dekoracyjnymi ramami. Niezależnie od tego, czy szukasz uzupełnienia tradycyjnego wystroju, czy wolisz współczesne style, w sprzedaży znajdziesz ogromny wybór eleganckich wzorów. 

Jak wybrać sztukę do dekoracji domu

Przy wyborze poszczególnych dzieł sztuki należy oczywiście kierować się własnym poczuciem stylu i estetyki. Ale jeśli myślimy o całościowym projekcie wystroju wnętrza, musi być pewna równowaga. Wieszając dekoracje ścienne, na przykład, nie ma potrzeby, aby wypełnić każdą przestrzeń ścienną obrazami. W rzeczywistości pusta przestrzeń może być sama w sobie wykorzystana jako istotny element aranżacyjny. Ale tak długo, jak możesz uniknąć poczucia zbytniego zapełnienia, śmiało eksperymentuj, aż twój projekt wystroju wnętrza będzie satysfakcjonujący!