wtorek, 09 sierpień 2022 12:26

Czy potrzebujesz fotografa na weselu?

kamerzysta ślubny kamerzysta ślubny pixabay

Ślub to niezaprzeczalnie jedno z najważniejszych i najpiękniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowania do niego potrafią trwać miesiącami, a niekiedy nawet latami.

Pomimo, że potrafimy żyć tą chwilą jeszcze przez długi czas po jej upłynięciu, z czasem wspomnienia blakną, powodując coraz większe luki w naszej pamięci. Można jednak temu zaradzić w bardzo łatwy sposób - tworząc zdjęcia i filmy w czasie uroczystości. Czy zatem warto zatrudnić fotografa na wesele?

Pamiątka z wesela

Nic dwa razy się nie zdarza - wesele również. Każda uroczystość zaślubin jest wyjątkowa i niepowtarzalna, niemożliwa wręcz do odtworzenia. Posiadając stosowne pamiątki z tego wielkiego wydarzenia, jesteśmy w stanie ożywić wspomnienia tych pięknych chwil i na nowo poczuć emocje z nimi związane. 

Nie da się ukryć, że fotograf czy kamerzysta ślubny gwarantuje nieporównywalnie lepszą jakość zdjęć i filmów, niż przypadkowy gość na weselu z telefonem w dłoni. Z tego względu warto rozważyć skorzystanie z usług profesjonalisty, który nie tylko uwieczni całe wydarzenie, ale stworzy jedyną w swoim rodzaju pamiątkę, gotową przetrwać próbę czasu. Po latach to właśnie po nią będziemy sięgać, chcąc na nowo przeżyć to wspaniałe wydarzenie.

Fotograf czy kamerzysta ślubny - Co wybrać?

To, czy lepiej zatrudnić fotografa czy kamerzystę na wesele, zależy od kilku czynników. Przede wszystkim jest to budżet przyszłej pary młodej - pierwsza opcja jest z reguły nieco tańsza i pozwala zaoszczędzić dodatkowy grosz.. Poza tym możesz zamówić profesjonalny retusz zdjęć ślubnych oraz korektę kolorystyczną, aby zdjęcia nocne i grupowe wyglądały lepiej.

Z kolei, jeśli zależy nam na dynamicznej pamiątce ze ślubu ukazującej całą uroczystość od A do Z, to kamerzysta będzie lepszym wyborem.

Obecnie popularne są także pakiety łączone, pozwalające na jednoczesne zatrudnienie fotografa i kamerzysty po stosunkowo niskiej cenie. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą rezygnować z usług żadnego z nich. W dodatku, korzystając z pakietu zyskujemy pewność, że zdjęcia i film pozostaną spójne, a fotograf i kamerzysta będą ze sobą współpracować.