wtorek, 08 wrzesień 2020 20:48

Jak pracować z piłką do masażu?

Piłka do masażu Piłka do masażu

Czujesz, że Twój organizm nie pracuje tak, jak powinien? Borykasz się z bólem mięśni, stawów lub kręgosłupa? Niestety, brak aktywności fizycznej, siedzący tryb życia lub wady postawy są w stanie sprawić, że naszej codzienności będzie towarzyszyć ból. Nie musisz jednak akceptować go, przyzwyczajać się do niego lub korzystać ze środków przeciwbólowych.

Ciężka i regularna praca z fizjoterapeutą jest w stanie przynieść doskonałe rezultaty. Warto jednak przygotować się do niej we właściwy sposób. Jak to zrobić?

Po pierwsze musisz umówić się na wizytę. Rehabilitant pewnie pokaże Ci ćwiczenia pozwalające na aktywację mięśni i przedstawi zestaw treningowy, dzięki któremu Twój problem zacznie znikać. Może on również zaproponować inwestycję w przydatne akcesoria, do których zaliczyć można takie elementy, jak piłka do masażu. Co to jest i jak jej używać? Przygotowaliśmy krótki poradnik, który pomoże Ci znaleźć odpowiedzi na kilka pytań.

Kilka podstawowych ćwiczeń z piłką do masażu

Przyłóż piłkę do masażu do ściany lub framugi i oprzyj się o nią przednim aktonem barku. Dociśnij ją masą swoje ciała i zacznij poruszać się w górę, w dół i na boki. Rób to uważnie i nie spiesz się. Nacisk piłki sprawi, że mięśnie będą masowane we właściwy sposób. Innym przykładem może być aktywacja pośladka. Należy wtedy umieścić piłkę pod nim i podpierając się rękoma, wykonywać podobny ruch, rolując ją pod pośladkiem. Jest to świetne ćwiczenie, które doskonale aktywuje i rozluźnia mięśnie u osób aktywnych fizycznie, które często przeciążają mięśnie treningiem siłowym.

Jaką piłkę wybrać?

Piłka do masażu dostępna jest w wielu rozmiarach i twardościach. Gdy dopiero zaczynasz swoje treningi i problem jest jeszcze duży, nie warto rzucać się na głęboką wodę. Wybierz miękką piłkę, która będzie średniego lub dużego rozmiaru. Dzięki temu nie będzie ona powodować tak mocnej i odczuwalnej aktywacji, jak mała i twarda piłka, która znacznie lepiej dociera do włókien mięśniowych.

W Twojej okolicy nie ma sklepu z wyposażeniem rehabilitacyjnym i piłka do masażu dopiero jedziecie do Ciebie wraz z pozostałym wyposażeniem? Nie musisz rezygnować z ćwiczeń przez te kilka najbliższych dni. Możesz ćwiczyć z piłką tenisową, która kosztuje zaledwie kilka złotych i znajdziesz ją we wszystkich sklepach z akcesoriami sportowymi. Dlaczego zatem nie stosować jej na co dzień? Ponieważ jest ona twarda i mało wytrzymała na tak duże obciążenia, więc prawdopodobnie szybko ulegnie zniszczeniu. Profesjonalna piłka do masażu przystosowana jest do przeciążeń i dostępna jest w wielu twardościach, które można dopasować do indywidualnych preferencji.