poniedziałek, 21 listopad 2022 15:02

Jak stylizować męskie fryzury?

fryzury męskie fryzury męskie pixabay

Panuje dosyć powszechna opinia, że męskie włosy są mało wymagające. W końcu, co może być skomplikowanego w krótko obciętych włosach. Wystarczy je umyć, wysuszyć i gotowe. Jednak, aby fryzura dobrze się układała dobrze jest zadbać o nią nieco bardziej niż tylko za pomocą wody i szamponu. Po jakie kosmetyki sięgnąć i jak z nich korzystać? 

 

Czym układać i pielęgnować włosy? 

Czymś, co może sprawiać najwięcej problemów, są z pewnością niesporne kosmyki. Nie każdy może cieszyć włosami, które zawsze doskonale układają się same. Co pomoże utrzymać w ryzach fryzury męskie? Oto zestawienie najpopularniejszych kosmetyków do stylizacji wraz z poradami, jak je stosować.

Żel do włosów

To zdecydowanie najpopularniejszy typ kosmetyków. Wiedzą o nim nawet ci, którzy kompletnie nie interesują się stylizacją. Mimo że jest tak znany, to trzeba jednak wiedzieć, jak z niego poprawnie korzystać. Wiele osób nakłada go na suche włosy, aby je wygładzić lub wręcz przeciwnie postawić do góry. Rzeczywiście, składniki znajdujące się w żelu pomagają utrwalać kosmyki. Nie można jednak przesadzić z jego ilością, bo zamiast pożądanego efektu uzyska się nadmierne sklejenie fryzury. Takie efekt nie będzie wyglądał naturalnie. Warto też spróbować nałożyć żel na wygodne włosy. To sposób na to, aby utrwalenie było bardziej subtelne.

Pomada do włosów 

Ten kosmetyk jest świetną alternatywą dla żelu. W zależności od tego, czy będzie wykonany na bazie wody, czy wosku można dzięki niemu uzyskać matowy lub błyszczący efekt. Pomada do włosów może zarówno utrwalać mocno fryzurę, jak i nadawać jej bardziej naturalne wykończenie. Plusem jest to, że kosmetyk jest w stanie utrwalić włosy przez cały dzień.

Tonik do włosów

To bardzo niedoceniany kosmetyk. Często w przypadku nadmiernego przetłuszczenia lub łuszczenia się skóry głowy próbuje się rozwiązać problem zmieniając szampon, czy też regulując w inny sposób częstotliwość mycia. Jednak tylko zadbanie o skórę głowy i przywrócenie jej równowag może rozwiązać problem. Takie zadanie ma właśnie tonik do włosów. Dodatkowo pomaga on w układaniu fryzury i nadaje jej objętość. Plusem jest również to, że nie skleja włosów. 

Wosk do włosów

Kosmetyk sprawdza się najlepiej do układania gładkich fryzur. Nadaje pasmom miękką teksturę oraz trzyma je w miejscu. Dodatkowo nabłyszcza włosy. Częściej stosuje się go stylizacjach wieczorowych niż na co dzień. Są jednak zwolennicy używanie wosku po każdym myciu włosów i stylizowania za jego pomocą fryzury.