wtorek, 08 czerwiec 2021 17:57

Jak zadbać o osłabione włosy i paznokcie?

kuracja na wypadanie włosów kuracja na wypadanie włosów pixabay

Często mówi się, że włosy i paznokcie stanowią doskonałe uzupełnienie urody kobiety, podkreślają ją i przyciągają uwagę. Jednak czasami zdarza się tak, że są one osłabione.

W takim przypadku włosy mogą stać się matowe, mniej elastyczne i wypadać. Paznokcie z kolei stają się łamliwe i trudno je zapuścić. Powodów tego może być wiele, po ich ustaleniu warto zastosować dodatkowe kuracje wzmacniające, które zawierają naturalne wzmacniające składniki. Jakie kuracje najlepiej sprawdzą się przy wypadających włosach, a na jakie warto zwrócić uwagę, przy łamliwych paznokciach?

Jaka kuracja na wypadanie włosów?

Szukając preparatu, który wzmocni włosy i zmniejszy ich wypadanie, warto zwrócić uwagę na produkty w formie szamponu. Ich zastosowanie jest bowiem łatwe i pozwala jednocześnie wzmacniać i pielęgnować włosy i skórę głowy. Nie będzie to wymagało także żadnych dodatkowych czynności, np. nakładania odżywek, serum czy innych preparatów, które trzeba długo trzymać na głowie, by zadziałały. Trzeba jednak pamiętać o tym, że efekty stosowania takich preparatów są widoczne przy regularnym i dłuższym stosowaniu ciekawym produktem, który pomaga w problemach z włosami jest kuracja na wypadanie włosów – szampon dla kobiet z ekstraktem z włosia końskiego. Stosuje się go tak jak zwykły szampon – nakłada na wilgotne włosy i po wmasowaniu we włosy i skórę głowy spłukuje wodą. Dzięki tej kuracji pobudzony zostaje proces keratynizacji włosa. To powoduje że stają się one elastyczne, miękkie i błyszczące. Dodatkowo widocznie zmniejsza się ich wypadanie. Szampon bowiem wpływa także na kondycję skóry głowy.

kuracja na wypadanie włosów

kuracja na wypadanie włosów

Jaki preparat na wypadanie włosów?

Łamliwość paznokci często spowodowana jest niedoborem różnego rodzaju składników odżywczych. Dlatego też w pierwszej kolejności warto przyjrzeć się swojej diecie, a także wykonać podstawowe badania. Wówczas można przystąpić do suplementacji. Preparat na łamliwe paznokcie powinien przede wszystkim dostarczać takich substancji jak: cynk, krzem, a także witaminy z grupy B. Regularne stosowanie tego typu preparatów w określonym czasie przynosi widoczne efekty. Dla ich wzmocnienia i przyspieszenia, warto też stosować preparaty zewnętrzne np. w postaci odżywek do paznokci. Ciekawą propozycją są witaminowe base coaty, które nakłada się na paznokieć przed jego pomalowaniem kolorowym lakierem. Zaletą takiego produktu jest to, że można go stosować pod manicure, odżywia on paznokieć i jednocześnie chroni przed przebarwieniem w przypadku stosowania ciemnych lakierów.