wtorek, 04 maj 2021 16:18

Jak zwiększyć popularność swojego fanpage'a na Facebooku?

polubienia fanpage Facebook polubienia fanpage Facebook pixabay

Facebook i należący do niego Instagram to najpopularniejsze portale społecznościowe. Każdego dnia odwiedzają je setki milionów osób.

Już kilka lat temu potencjał social mediów dostrzegły również firmy, które są na nich coraz aktywniejsze. Pomimo że od czasu do czasu pojawiają się opinie, że Facebook traci na popularności to wciąż ma się on świetnie. W poniższym tekście podpowiemy, w jaki sposób pozyskać na nim więcej polubień i lajków.

Początku rozwoju fanpage zawsze są najtrudniejsze

Popularność Facebooka sprawia, że pomimo iż jest on już znany od ponad 15 lat wciąż przyciąga nowych użytkowników. Jak jednak sprawić, aby przebić się z przekazem jeśli nie mamy praktycznie obserwujących nasz fanpage? Jednym ze sposobów, które dają najlepsze efekty jest systematyczne postowanie, odpowiadanie na komentarze oraz komentowanie postów na innych fanpage itd. Problem w tym, że takie działania są powolne.
Jak się jednak wybić szybciej? Tu z pomocą przychodzą firmy, w których można kupić polubienia fanpage. Facebook podobnie jak inne social media opiera się w dużym stopniu na popularności. Ta rozumiana jest jako ilość osób, które obserwują dany profil, jak również ilość polubień, czyli lajków pod zamieszczonymi postami.

kup lajki na fanpage

kup lajki na fanpage

Popularność powoduje, że fanpage przyciąga kolejnych

Nasza psychika działa w ten sposób, iż o wiele chętniej polubimy popularny fanpage, niż taki który dopiero rusza.
Działa to również w przypadku polubień postów. Jeśli przed nami lajka dało 100 osób siłą rzeczy będzie nam łatwiej dać kolejnego od siebie. Jeśli zadajesz sobie pytanie, jak kupić lajki na FB? - tu również możesz liczyć na pomoc firmy wyspecjalizowanych w promocji na FB. Lajki na FB są wręcz niezbędne, aby nasze posty mogły zyskać popularność i dotrzeć do większego grona osób. Większa popularność sprawia z kolei, że z czasem mamy szansę pozyskać marki chcące reklamować u nas swoje produkty.

Co jeszcze daje większa ilość polubień i lajków?

Oczywistym jest, że sama popularność fanpage na niewiele się zda, jeśli nie będziemy na nim zamieszczać interesujących treści. Jest jednak niezbędna, jeśli chcemy na FB prowadzić biznes, a to jedna z najczęściej wskazywanych motywacji do rozwoju fanpage'a. Mając 10 000 fanów o wiele łatwiej o nawiązanie komercyjnych współprac niż jeśli mamy ich 1000 lub mniej. Nie należy jednak zapominać o samodzielnym rozwijaniu fanpage'a systematyczną pracą.Płatne usługi mogą pomóc w zaistnieniu na Facebooku, ale nie zwalnia nas to z konieczności systematycznej pracy. Z czasem połączone strategie: organiczna i kupno polubień powinny dać optymalne efekty.