czwartek, 07 lipiec 2022 14:06

Jakie zabiegi kosmetyczne na wiosnę warto wypróbować? Sprawdzamy!

Zabiegi kosmetyczne na wiosnę - piękna, młoda kobieta przykładająca do twarzy kwiaty Zabiegi kosmetyczne na wiosnę - piękna, młoda kobieta przykładająca do twarzy kwiaty shutterstock

Zimą skóra narażona jest na działanie wielu niekorzystnych czynników atmosferycznych, przez co staje się przesuszona, traci blask i koloryt. Dlatego wiosna to idealny czas, by zregenerować cerę i dzięki temu sprawić, by była piękna i zadbana przez kolejne miesiące – pozwolą na to odpowiednie zabiegi kosmetyczne na twarz wiosną.

 

Z tekstu dowiesz się:

 • jakie zabiegi na twarz wiosną powinno się wykonywać,
 • na czym polega zabieg Derma Clear,
 • jakie właściwości ma zabieg Innofacial.

Zima to dla cery bardzo trudny czas. Jest wówczas szczególnie narażona na działanie niekorzystnych czynników: mrozu, wiatru, śniegu i suchego powietrza w ogrzewanych pomieszczeniach. Na jej kondycji mogą się odbić niedostateczna ilość słońca oraz dieta – zimą trudniej bowiem o bogate w witaminy i mikroelementy warzywa i owoce. Wszystko to sprawia, że skóra po zimie bywa przesuszona, łuszczy się, traci równomierny, estetyczny koloryt i blask. Dlatego gdy na dworze jest już cieplej i słoneczniej, warto zaplanować kompleksową regenerację skóry po zimie – jednym z jej elementów są profesjonalne zabiegi na twarz. Wiosna to idealny czas, by zadbać o cerę i cieszyć się jej młodym i pięknym wyglądem przez kolejne miesiące!

Jakie zabiegi kosmetyczne na wiosnę?

Profesjonalne zabiegi kosmetyczne można podzielić na te całoroczne oraz takie, które powinno się wykonywać o określonych porach roku. Wśród tych drugich w szczególności wyróżnia się zabiegi jesienno-zimowe – przeprowadza się je w okresie mniejszego nasłonecznienia, gdyż mocniej ingerują w skórę, a ekspozycja cery na silne promieniowanie słoneczne po ich zakończeniu mogłaby się skończyć np. przebarwieniami. Do takich zabiegów zalicza się np. niektóre peelingi chemiczne, zwłaszcza te działające głęboko.

Zabiegi całoroczne – jak sama nazwa wskazuje – można wykonywać przez cały rok, bez względu na pogodę, temperaturę czy poziom nasłonecznienia. Do grupy tych procedur można z pewnością zaliczyć zabiegi polecane przez ekspertów kliniki Estell w Warszawie właśnie na okres wiosenny, takie jak mezoterapia skóry głowy osoczem bogatopłytkowym, zabieg Derma Clear albo Innofacial.

Zabiegi na wiosnę – Derma Clear

Derma Clear to innowacyjny zabieg przeprowadzany przy użyciu platformy umożliwiającej oczyszczenie, nawilżenie oraz odżywienie skóry. Platforma ta wyposażona jest w unikalną głowicę z zakresem obrotu 360° oraz posiada wysoką mocą ssania, co pozwala na dokładne oczyszczenie nawet głębokich warstw skóry. Po oczyszczeniu wykonywane przez końcówkę ruchy obrotowe ułatwiają wnikanie dopasowanych do potrzeb pacjenta preparatów nawilżających i odżywczych w głąb skóry, co daje spektakularne efekty odświeżenia, odmłodzenia i nawilżenia cery.

Wśród wskazań do wykonania zabiegu Derma Clear znajdują się:

 • zanieczyszczenia skóry,
 • rozszerzone pory, wągry, zaskórniki,
 • zrogowaciały naskórek,
 • przebarwienia,
 • utrata blasku i kolorytu,
 • przesuszenie skóry,
 • pierwsze oznaki starzenia.

Derma Clear to tzw. zabieg bankietowy – efekty daje już jedna wykonana procedura. Natychmiast po jej zakończeniu można wrócić do codziennych aktywności. Zabieg nie wymaga również rekonwalescencji.

Zabiegi kosmetyczne na wiosnę – Innofacial

Innofacial to zabieg będący połączeniem hydradermabrazji kwasowej, oczyszczania wodorowego oraz procedury regeneracyjnej. Przeznaczony jest dla osób, które chcą szybko i dokładnie oczyścić skórę, odżywić ją, nawilżyć i zregenerować. Podczas zabiegu używana jest specjalna końcówka ssąca, która usuwa nawet głęboko położone zanieczyszczenia, zaskórniki oraz grudki. W tak przygotowaną, oczyszczoną cerę wtłacza się preparat regenerująco-nawilżający, który zawiera m.in. witaminy oraz przeciwutleniacze.

Efekty zabiegu Innofacial to:

 • dogłębne oczyszczenie cery,
 • redukcja rozszerzonych porów,
 • wygładzenie i nawilżenie skóry,
 • wyrównanie jej kolorytu.

Bardzo dobre efekty estetyczne daje już jeden przeprowadzony zabieg. Dla ich utrwalenia oraz utrzymywania cery w dobrej kondycji przez dłuższy czas zaleca się jego powtarzanie np. raz – dwa razy w miesiącu.